Informacija verslui
Paskutinį kartą tikrinta 2020-09-03

Receptiniai vaistai užsienyje: išlaidos ir kompensavimas

Paveikė „Brexit’as“?

Gali būti, kad užsienyje pirkdami receptinius vaistus turėsite sumokėti visą kainą, net jei savo šalyje mokate tik jos dalį. Jeigu turite teisę į kompensaciją, jos iš savo sveikatos draudimo įstaigos galite prašyti grįžę.

Tai priklauso nuo jūsų sveikatos draudimo ir ES šalies, kurioje lankotės, taisyklių.

Europos sveikatos draudimo kortelės pateikimas vaistinėje

Europos sveikatos draudimo kortelė (ESDK) suteikia jums teisę gauti būtinąjį gydymą tokiomis pačiomis sąlygomis, kokiomis sveikatos priežiūros paslaugomis naudojasi šalies, kurioje lankotės, gyventojai. Jeigu turite receptą, išrašytą šalyje, kurioje lankotės, vaistinėje jums reikėtų jį pateikti kartu su ESDK.

Tai reiškia, kad vaistinėje turėsite mokėti tiek pat, kiek ir apdrausti tos šalies gyventojai. Gali būti, kad kai kuriose ES šalyse jums nereikės nieko mokėti, o kitose – gali reikėti sumokėti tam tikrą dalį receptinio vaisto kainos.

Jeigu neturite ESDK arba turite užsienyje išrašytą receptą

Jums greičiausiai reikės sumokėti visą vaistinėje pagal receptą įsigyjamo vaisto kainą, jeigu:

Vaistinėje būtinai paprašykite mokėjimo čekio. Tuomet grįžęs į savo šalį turėtumėte iš savo draudimo bendrovės prašyti kompensacijos.

Atsitikimas

Jums gali tekti mokėti už receptinius vaistus

Federica turėjo savo gydytojo Italijoje išrašytą receptą vaistams nuo alergijos, nes manė, kad jai šių vaistų gali prireikti per vasaros atostogas Prancūzijoje. Italijoje šie vaistai išduodami nemokamai.

Per atostogas Prancūzijoje Federica nuėjo į vaistinę įsigyti vaistų nuo alergijos su savo itališku receptu. Ji nustebo, kai vaistininkas paprašė už vaistus sumokėti 25 eurus.

Jei turite kitoje ES šalyje išrašytą receptą ir norite su juo nusipirkti vaistų užsienyje, vaistinėje jums greičiausiai teks sumokėti visą jų kainą. Tačiau galite turėti teisę į kompensaciją grįžęs namo.

ES teisės aktai

Reikia daugiau informacijos apie taisykles konkrečioje šalyje?

Pagalbos tarnybos

Specializuotos pagalbos tarnybos

Pasidalyti šiuo puslapiu: