Gyvenimas ir kelionės
Paskutinį kartą tikrinta 2019-02-20

Mokėjimas elektroninėmis priemonėmis ir grynaisiais

Jungtinės Karalystės sprendimas pasinaudoti Europos Sąjungos sutarties 50 straipsniu: Daugiau informacijos

Nuo 2019 m. kovo 30 d. Jungtinei Karalystei nustos galioti visa ES teisė, nebent ratifikuotame susitarime dėl išstojimo būtų nustatyta kita data arba Europos Vadovų Taryba ir JK vieningai nuspręstų pratęsti dvejų metų derybų laikotarpį. Daugiau informacijos apie teisinius padarinius įmonėms:

Elektroninės operacijos

Pagal ES mokėjimo eurais taisykles jums ir jūsų klientams atlikti ir gauti elektroninį mokėjimą paprasta. Šiomis taisyklėmis, taikomomis mokėjimui eurais tarp Europos Sąjungos šalių, bankams neleidžiama reikalauti iš jūsų arba jūsų klientų daugiau, negu reikalautų už lygiavertes mokėjimo operacijas šalies viduje. Šios taisyklės turi laikytis net euro zonai nepriklausančiose ES šalyse įsisteigę bankai.

Negalima taikyti kortelės mokesčių

Negalima reikalauti, kad klientas sumokėtų papildomai už naudojimąsi kredito arba debeto kortele. Tai taikoma visais atvejais, kai ES (parduotuvėse ir internetu) už pirkinį mokama kortele. 

Atsitikimas

Bilietų pardavimo įmonė ėmė iš internetu bilietus perkančių klientų 6 eurų mokestį už naudojimąsi kredito kortele. Pasipiktinęs klientas pasiskundė vietos vartotojų centrui. Vartotojų centras patvirtino, kad imti tokio mokesčio negalima. Centro darbuotojai susisiekė su bilietų pardavimo įmone ir pareikalavo tuojau pat pašalinti papildomą mokestį iš savo mokėjimo internetu priemonės.

Nediskriminavimas dėl mokėjimo priemonių

Galima savo nuožiūra priimti mokėjimus bet kokiais norimais būdais, bet jeigu klientas nori atsiskaityti elektroninėmis priemonėmis (pvz., tiesioginiu debetu arba mokėti kortele) prekybininko priimama valiuta, privaloma priimti mokėjimą nepriklausomai nuo to, ar klientas arba jo mokėjimo paslaugų teikėjas yra Europos Sąjungos teritorijoje, ar ne.

Atsitikimas

Klientas Belgijoje iš Vokietijos internetinės parduotuvės perka batų porą ir atsiskaito suomiška VISA kortele. Vokietijos bendrovė turi priimti mokėjimą, nes jos interneto svetainėje nurodyta, kad EURO VISA kortelės yra priimtinas atsiskaitymo būdas.

Kovos su pinigų plovimu ir terorizmo finansavimu taisyklės

Įmonių savininkai arba individualūs asmenys, užmegzdami verslo santykius arba vykdydami pavienes operacijas su klientais, turėtų taikyti tam tikras priemones, kad būtų išvengta pinigų plovimo ir terorizmo finansavimo.

Šios priemonės taikomos vienai operacijai arba kelioms iš pažiūros susijusioms operacijoms, jeigu:

Tokiais atvejais privaloma būti atidiems ir, be kita ko, tikrinti klientų ir naudos gavėjo tapatybę, t. y., bet kurio asmens, kuriam priklauso jūsų klientai arba kuris juos kontroliuoja, arba kurio vardu atlikta tokia operacija, tapatybę. Kilus bet kokiems įtarimams dėl atliekamų operacijų, jums reikėtų apie jas pranešti savo ES šalies finansinės žvalgybos padaliniuien.

Susijusios temos

ES teisės aktai

Pagalbos tarnybos

Specializuotos pagalbos tarnybos

Paramos verslui vietos punktas - Turite klausimų dėl verslo veiklos užsienyje, pavyzdžiui, eksporto arba verslo plėtros kitoje ES šalyje? Jei taip, Europos įmonių tinklas gali duoti nemokamų patarimų.

Pasidalyti šiuo puslapiu: