Mokėjimas elektroninėmis priemonėmis ir grynaisiais

Elektroninės operacijos

Pagal ES mokėjimų taisykles jums ir jūsų klientams atlikti ir gauti elektroninį mokėjimą paprasta. Bankai jums turi taikyti tokį patį mokestį už mokėjimą eurais visoje ES kaip ir už lygiavertę operaciją šalies viduje.

Šios taisyklės turi laikytis ir euro zonai nepriklausančiose ES šalyse įsisteigę bankai. Jie negali taikyti didesnio mokesčio už mokėjimą eurais į kitą ES šalį arba kitoje ES šalyje negu už mokėjimą šalies viduje nacionaline valiuta.

Negalima taikyti papildomų kortelės mokesčių

Negalima reikalauti, kad klientas sumokėtų papildomai už naudojimąsi kredito arba debeto kortele. Tai taikoma visais atvejais, kai ES (parduotuvėse ir internetu) už pirkinį mokama kortele.

Atsitikimas

Skundo dėl papildomų kortelės mokesčių teikimas

Bilietų pardavimo įmonė ėmė iš internetu bilietus perkančių klientų 6 eurų mokestį už naudojimąsi kredito kortele. Pasipiktinęs klientas pasiskundė vietos vartotojų centrui. Vartotojų centras patvirtino, kad imti tokio mokesčio negalima. Centro darbuotojai susisiekė su bilietų pardavimo įmone ir pareikalavo tuojau pat pašalinti papildomą mokestį iš jos mokėjimo internetu priemonės.

Dinaminis valiutos keitimas

Suteikiate klientams galimybę pasirinkti mokėjimą kortele jų valiuta, o ne jūsų šalies arba interneto svetainės valiuta?

Turite pirkimo metu juos informuoti apie visus su jūsų siūloma valiutos keitimo paslauga susijusius mokesčius. Tuos mokesčius turėtumėte pateikti kaip naujausio Europos Centrinio Banko (ECB) paskelbto pagrindinio užsienio valiutos ir euro keitimo kurso en procentinį antkainį.

Atsitikimas

Klientų apmokestinimas, jei jie moka užsienyje išduota mokėjimo kortele

Jūsų viešbučio svečiai, turintys užsienyje išduotą mokėjimo kortelę, gali pasirinkti už viešnagę mokėti savo šalies valiuta. Sąskaitos sumą turėtumėte keisti naudodami ECB kursą. Taip pat privalote informuoti svečius, kokį procentinį antkainį taikysite tai sumai.

Nediskriminavimas dėl mokėjimo priemonių

Galima savo nuožiūra priimti mokėjimus bet kokiais norimais būdais, bet jeigu klientas nori atsiskaityti elektroninėmis priemonėmis (pvz., tiesioginiu debetu arba mokėti kortele) prekybininko priimama valiuta, privaloma priimti mokėjimą nepriklausomai nuo to, ar klientas arba jo mokėjimo paslaugų teikėjas yra Europos Sąjungos teritorijoje, ar ne.

Atsitikimas

Mokėjimų eurais debito arba kredito kortelėmis priėmimas

Klientas Belgijoje iš Vokietijos internetinės parduotuvės perka batų porą ir atsiskaito suomiška kredito kortele. Vokietijos bendrovė turi priimti mokėjimą, nes jos interneto svetainėje nurodyta, kad mokėjimai eurais kredito kortelėmis yra priimtinas atsiskaitymo būdas.

Daugiaveiksnis kliento tapatumo nustatymas

Privalote užtikrinti, kad jūsų e. įmonė galėtų atlikti griežtą kliento autentiškumo patvirtinimą, t. y. dvielementį tapatumo nustatymą arba daugiaveiksnį tapatumo nustatymą. Tai reiškia, kad kaskart internetu daugiau kaip 30 eurų mokantys jūsų klientai turės naudoti bent du tapatumo nustatymo elementus, tokius kaip:

  • tai, ką klientas turi (pvz., mobilusis telefonas arba kortelės skaitytuvas), IR tai, ką klientas žino (pvz., PIN kodas arba slaptažodis);
  • tai, ką klientas turi (pvz., mobilusis telefonas arba kortelės skaitytuvas), IR tai, kas klientui būdinga (pvz., jo piršto atspaudas);
  • tai, ką klientas žino (pvz., PIN kodas arba slaptažodis), IR tai, kas klientui būdinga (pvz., jo piršto atspaudas).

Savo mokėjimo paslaugų teikėjo pasiteiraukite, kaip galite laikytis šios prievolės.

Kovos su pinigų plovimu ir terorizmo finansavimu taisyklės

Įmonių savininkai arba individualūs asmenys, užmegzdami verslo santykius arba vykdydami pavienes operacijas su klientais, turėtų taikyti tam tikras priemones, kad būtų išvengta pinigų plovimo ir terorizmo finansavimo.

Šios priemonės taikomos vienai operacijai arba kelioms iš pažiūros susijusioms operacijoms, jeigu:

  • prekiaujate prekėmis, o atsiskaitymai vykdomi arba gaunami grynaisiais 10 000 eurų arba didesnėmis sumomis,
  • vykdote pavienį sandorį, kurio vertė – 15 000 eurų arba didesnė,
  • teikiate lošimo paslaugas, kai galima laimėti arba lažintis dėl 2 000 eurų ir didesnių sumų.

Tokiais atvejais privaloma būti atidiems ir, be kita ko, tikrinti klientų ir naudos gavėjo tapatybę, t. y., bet kurio asmens, kuriam priklauso jūsų klientai arba kuris juos kontroliuoja, arba kurio vardu atlikta tokia operacija, tapatybę. Kilus bet kokiems įtarimams dėl atliekamų operacijų, jums reikėtų apie jas pranešti savo ES šalies finansinės žvalgybos padaliniui en.

ES teisės aktai

Pagalbos tarnybos

Specializuotos pagalbos tarnybos

Turite klausimų dėl verslo veiklos užsienyje, pavyzdžiui, eksporto arba verslo plėtros kitoje ES šalyje? Jei taip, Enterprise Europe Network gali duoti nemokamų patarimų.

Leškoti tinkamos pagalbos taip pat galite naudodamiesi pagalbos paslaugos ieškikliu.

Paskutinį kartą tikrinta 2024-02-16
Pasidalyti šiuo puslapiu