Gyvenimas ir kelionės
Paskutinį kartą tikrinta 2019-12-17

Mokėjimas elektroninėmis priemonėmis ir grynaisiais

Paveikė „Brexit’as“?

Elektroninės operacijos

Pagal ES mokėjimų taisykles jums ir jūsų klientams atlikti ir gauti elektroninį mokėjimą paprasta. Tai reiškia, kad bankai jums turi taikyti tokį patį mokestį už mokėjimą eurais visoje ES kaip ir už lygiavertę operaciją šalies viduje.

Šios taisyklės turi laikytis ir euro zonai (Airija, Austrija, Belgija, Estija, Graikija, Ispanija, Italija, Kipras, Latvija, Lietuva, Liuksemburgas, Malta, Nyderlandai, Portugalija, Prancūzija, Slovakija, Slovėnija, Suomija, Vokietija.) nepriklausančiose ES šalyse įsisteigę bankai. Jie negali taikyti didesnio mokesčio už mokėjimą eurais į kitą ES šalį arba kitoje ES šalyje negu už mokėjimą šalies viduje nacionaline valiuta.

Negalima taikyti papildomų kortelės mokesčių

Negalima reikalauti, kad klientas sumokėtų papildomai už naudojimąsi kredito arba debeto kortele. Tai taikoma visais atvejais, kai ES (parduotuvėse ir internetu) už pirkinį mokama kortele. 

Atsitikimas

Skundo dėl papildomų kortelės mokesčių teikimas

Bilietų pardavimo įmonė ėmė iš internetu bilietus perkančių klientų 6 eurų mokestį už naudojimąsi kredito kortele. Pasipiktinęs klientas pasiskundė vietos vartotojų centrui. Vartotojų centras patvirtino, kad imti tokio mokesčio negalima. Centro darbuotojai susisiekė su bilietų pardavimo įmone ir pareikalavo tuojau pat pašalinti papildomą mokestį iš jos mokėjimo internetu priemonės.

Nediskriminavimas dėl mokėjimo priemonių

Galima savo nuožiūra priimti mokėjimus bet kokiais norimais būdais, bet jeigu klientas nori atsiskaityti elektroninėmis priemonėmis (pvz., tiesioginiu debetu arba mokėti kortele) prekybininko priimama valiuta, privaloma priimti mokėjimą nepriklausomai nuo to, ar klientas arba jo mokėjimo paslaugų teikėjas yra Europos Sąjungos teritorijoje, ar ne.

Atsitikimas

Mokėjimų eurais debito arba kredito kortelėmis priėmimas

Klientas Belgijoje iš Vokietijos internetinės parduotuvės perka batų porą ir atsiskaito suomiška kredito kortele. Vokietijos bendrovė turi priimti mokėjimą, nes jos interneto svetainėje nurodyta, kad mokėjimai eurais kredito kortelėmis yra priimtinas atsiskaitymo būdas.

Kovos su pinigų plovimu ir terorizmo finansavimu taisyklės

Įmonių savininkai arba individualūs asmenys, užmegzdami verslo santykius arba vykdydami pavienes operacijas su klientais, turėtų taikyti tam tikras priemones, kad būtų išvengta pinigų plovimo ir terorizmo finansavimo.

Šios priemonės taikomos vienai operacijai arba kelioms iš pažiūros susijusioms operacijoms, jeigu:

Tokiais atvejais privaloma būti atidiems ir, be kita ko, tikrinti klientų ir naudos gavėjo tapatybę, t. y., bet kurio asmens, kuriam priklauso jūsų klientai arba kuris juos kontroliuoja, arba kurio vardu atlikta tokia operacija, tapatybę. Kilus bet kokiems įtarimams dėl atliekamų operacijų, jums reikėtų apie jas pranešti savo ES šalies finansinės žvalgybos padaliniuien.

Susijusios temos

ES teisės aktai

Pagalbos tarnybos

Specializuotos pagalbos tarnybos

Paramos verslui vietos punktas

Turite klausimų dėl verslo veiklos užsienyje, pavyzdžiui, eksporto arba verslo plėtros kitoje ES šalyje? Jei taip, Europos įmonių tinklas gali duoti nemokamų patarimų.

Pasidalyti šiuo puslapiu: