Paskutinį kartą tikrinta 2021-03-26

Civiliniai ir registruoti partneriai

Jei esate ES pilietis (-ė), vykstantis (-i) į kitą ES šalį gyventi, dirbti arba studijuoti, dėl ES taisyklių jūsų šeimos nariams lengviau prie jūsų prisijungti. Šiame puslapyje informuojama apie jūsų civilinio arba registruoto partnerio arba partnerės galimybes vykti su jumis.

Įspėjimas

Tačiau jei esate ES pilietis (-ė), niekada negyvenęs (-usi) kitoje ES šalyje, jums bus taikomos tik nacionalinės taisyklės.

Jeigu esate sudarę tos pačios lyties asmenų civilinę sąjungą, priimančioji šalis jūsų partneriui turėtų suteikti nuolatinio gyventojo teises tokiomis pačiomis sąlygomis, kurios taikomos civiliniams ir registruotiems partneriams arba kitiems artimtiesiems.

Jūsų partneris arba partnerė turi ES pilietybę

Jūsų partneris arba partnerė naudojasi savo paties (pačios) teisėmis

Kaip ES pilietis, jūsų registruotas partneris arba partnerė gali gyventi jūsų priimančiojoje ES šalyje tokiomis pačiomis sąlygomis, kokios taikomos ES piliečiams.

Jei jūsų partneris arba partnerė dirba arba ieško darbo, gauna pensiją arba studijuoja, išsiaiškinkite sąlygas ir formalumus, taikomus:

Jūsų partneris arba partnerė kitoje šalyje gyvena jūsų išlaikomas (-a)

Jūsų partneris arba partnerė neketina dirbti, ieškotis darbo arba studijuoti ir negauna pensijos?

Jis (ji) vis tiek gali atvykti gyventi su jumis kaip šeimos narys (-ė).

Kai kuriose ES šalyse civiliniams ir registruotiems partneriams taikomos tos pačios taisyklės kaip ir sutuoktiniams. Tokiu atveju turėtumėte patikrinti, kokios yra sutuoktinių teisės gyventi tose šalyse ir kokios sąlygos jiems taikomos.

Kitos ES šalys nelaiko civilinės ir registruotos partnerystės lygiaverte santuokai. Tokiu atveju turėtumėte patikrinti, kokios yra kitų giminaičių teisės jose gyventi ir kokios sąlygos jiems taikomos.

Informacija apie civilinės partnerystės pripažinimą Europoje.

Jūsų partneris arba partnerė neturi ES pilietybės

Kai kuriose ES šalyse civiliniams ir registruotiems partneriams taikomos tos pačios taisyklės kaip ir sutuoktiniams. Tokiu atveju turėtumėte patikrinti, kokios yra ES pilietybės neturinčių sutuoktinių teisės gyventi tose šalyse ir kokios sąlygos jiems taikomos.

Kitos ES šalys nelaiko civilinės ir registruotos partnerystės lygiaverte santuokai. Tokiu atveju turėtumėte patikrinti, kokios yra ES pilietybės neturinčių kitų giminaičių teisės gyventi tose šalyse ir kokios sąlygos jiems taikomos.

Informacija apie civilinės partnerystės pripažinimą Europoje.

ES teisės aktai

Paveikė „Brexit’as“?

Klausimai ir atsakymai. ES ir JK piliečių teisės, paskelbtame susitarime dėl išstojimo

2021 m. sausio 1 d. pasikeis taisyklės ES piliečiams, gyvenantiems Jungtinėje Karalystėje arba persikeliantiems į ją. Tas pats taikoma ir Jungtinės Karalystės piliečiams, gyvenantiems ES šalyje arba persikeliantiems į ją.

Turiu nuolatinę gyvenamąją vietą Jungtinėje Karalystėje / ES arba ją įgysiu pereinamuoju laikotarpiu.

Iš esmės jūs ir jūsų šeimos nariai ir toliau turėsite nuolatinio gyventojo teises priimančiojoje šalyje. Tai galioja ir ES pilietybės neturintiems šeimos nariams. Tačiau Jungtinėje Karalystėje reikia teikti paraišką pagal nuolatinio gyventojo statuso suteikimo ES piliečiams programą, kad būtų suteiktas naujas nuolatinio gyventojo statusas. Europos Sąjungoje kuo greičiau pasiteiraukite savo priimančiosios šalies institucijų, ar privaloma prašyti naujo nuolatinio gyventojo statuso.

Gyvenu Jungtinėje Karalystėje / ES, tačiau dar neturiu teisės į nuolatinio gyventojo statusą

Iš esmės jūs ir jūsų šeimos nariai ir toliau turėsite esamas gyventojo teises priimančiojoje šalyje. Tai galioja ir ES pilietybės neturintiems šeimos nariams. Tačiau Jungtinėje Karalystėje reikia teikti paraišką pagal nuolatinio gyventojo statuso suteikimo ES piliečiams programą, kad būtų suteiktas naujas nuolatinio gyventojo statusas. Europos Sąjungoje kuo greičiau pasiteiraukite savo priimančiosios šalies institucijų, ar privaloma prašyti naujo nuolatinio gyventojo statuso.

Noriu persikelti į Jungtinę Karalystę / ES.

Jūs ir jūsų šeimos nariai galite keltis į Jungtinę Karalystę arba į ES šalį pagal dabartines ES taisykles iki 2020 m. gruodžio 31 d. Tai galioja ir ES pilietybės neturintiems šeimos nariams. Tačiau Jungtinėje Karalystėje jums reikės pateikti paraišką pagal nuolatinio gyventojo statuso suteikimo ES piliečiams programą. Europos Sąjungoje kuo greičiau pasiteiraukite savo priimančiosios šalies institucijų, ar jums reikia registruotis ir ar privaloma prašyti naujo nuolatinio gyventojo statuso.

Noriu nuvykti į JK / ES trumpam laikui

Dabartinės pranešimo apie neilgą buvimą šalyje, gyvenamosios vietos užsienyje registravimo, šeimos narių ES piliečių registravimo, ES pilietybės neturinčių šeimos narių registravimo taisyklės toliau taikomos bent iki 2020 m. gruodžio 31 d.

Man reikia pagalbos

Jeigu manote, kad buvo nepaisyta ES teisės aktais jums suteikiamų teisių, kreipkitės į mūsų pagalbos tarnybas.

Išsami informacija apie Susitarimo dėl išstojimo įgyvendinimą ir piliečių teises

Pagalbos tarnybos

Specializuotos pagalbos tarnybos

Pasidalyti šiuo puslapiu: