Paskutinį kartą tikrinta 2022-04-02

Civiliniai ir registruoti partneriai

Jei esate ES pilietis (-ė), vykstantis (-i) į kitą ES šalį gyventi, dirbti arba studijuoti, dėl ES taisyklių jūsų šeimos nariams lengviau prie jūsų prisijungti. Šiame puslapyje informuojama apie jūsų civilinio arba registruoto partnerio arba partnerės galimybes vykti su jumis.

Įspėjimas

Tačiau jei esate ES pilietis (-ė), niekada negyvenęs (-usi) kitoje ES šalyje, jums bus taikomos tik nacionalinės taisyklės.

Jeigu esate sudarę tos pačios lyties asmenų civilinę sąjungą, priimančioji šalis jūsų partneriui turėtų suteikti nuolatinio gyventojo teises tokiomis pačiomis sąlygomis, kurios taikomos civiliniams ir registruotiems partneriams arba kitiems artimtiesiems.

Jūsų partneris arba partnerė turi ES pilietybę

Jūsų partneris arba partnerė naudojasi savo paties (pačios) teisėmis

Kaip ES pilietis, jūsų registruotas partneris arba partnerė gali gyventi jūsų priimančiojoje ES šalyje tokiomis pačiomis sąlygomis, kokios taikomos ES piliečiams.

Jei jūsų partneris arba partnerė dirba arba ieško darbo, gauna pensiją arba studijuoja, išsiaiškinkite sąlygas ir formalumus, taikomus:

Jūsų partneris arba partnerė kitoje šalyje gyvena jūsų išlaikomas (-a)

Jūsų partneris arba partnerė neketina dirbti, ieškotis darbo arba studijuoti ir negauna pensijos?

Jis (ji) vis tiek gali atvykti gyventi su jumis kaip šeimos narys (-ė).

Kai kuriose ES šalyse civiliniams ir registruotiems partneriams taikomos tos pačios taisyklės kaip ir sutuoktiniams. Tokiu atveju turėtumėte patikrinti, kokios yra sutuoktinių teisės gyventi tose šalyse ir kokios sąlygos jiems taikomos.

Kitos ES šalys nelaiko civilinės ir registruotos partnerystės lygiaverte santuokai. Tokiu atveju turėtumėte patikrinti, kokios yra kitų giminaičių teisės jose gyventi ir kokios sąlygos jiems taikomos.

Informacija apie civilinės partnerystės pripažinimą Europoje.

Jūsų partneris arba partnerė neturi ES pilietybės

Kai kuriose ES šalyse civiliniams ir registruotiems partneriams taikomos tos pačios taisyklės kaip ir sutuoktiniams. Tokiu atveju turėtumėte patikrinti, kokios yra ES pilietybės neturinčių sutuoktinių teisės gyventi tose šalyse ir kokios sąlygos jiems taikomos.

Kitos ES šalys nelaiko civilinės ir registruotos partnerystės lygiaverte santuokai. Tokiu atveju turėtumėte patikrinti, kokios yra ES pilietybės neturinčių kitų giminaičių teisės gyventi tose šalyse ir kokios sąlygos jiems taikomos.

Informacija apie civilinės partnerystės pripažinimą Europoje.

ES teisės aktai

Pagalbos tarnybos

Specializuotos pagalbos tarnybos

Pasidalyti šiuo puslapiu: