Paskutinį kartą tikrinta 2019-02-04

Prieiga prie interneto

Interneto ryšys

Nesvarbu, kurioje ES šalyje būtumėte, turite turėti galimybę nebrangiai naudotis geros kokybės elektroninio ryšio paslaugomis, įskaitant bazinę interneto prieigą. Turėtų būti bent vienas interneto paslaugų teikėjas, kuris galėtų jums suteikti šią paslaugą. Tai – universaliosios paslaugos principas.

Kai kuriais atvejais, pavyzdžiui, jei padaryti tai, ko prašote, nėra įmanoma dėl techninių priežasčių, jūsų prašymas gali nebūti laikomas pagrįstu ir jį išpildyti gali būti atsisakyta.

Jei reikia daugiau informacijos, kreipkitės į savo šalies nacionalines reguliavimo institucijas. Jos padės užmegzti ryšį su universaliųjų paslaugų teikėju.

Atsitikimas

Visada turite teisę į bazinę interneto prieigą

Stathis persikėlė gyventi į atokią Graikijos salą ir naujame name norėjo įsivesti internetą. Po to, kai kelios bendrovės jam pasakė, kad jų tinklai šioje teritorijoje neveikia, jis galiausiai išsiaiškino, kas yra universaliųjų paslaugų teikėjas Graikijoje, kreipėsi į tą bendrovę ir ši suteikė jam interneto ryšį.

Tinklo neutralumas

Turite teisę naudotis pageidaujamu elektroniniu turiniu ir paslaugomis ir juos platinti. Jūsų interneto paslaugų teikėjas negali blokuoti, sulėtinti arba diskriminuoti jokio elektroninio turinio, programų ar paslaugų, išskyrus trimis konkrečiais atvejais:

Tai vadinama tinklo neutralumu.

Atsitikimas

Galite naudotis pageidaujamu internetiniu turiniu

Airijos pilietis Johnas neseniai pradėjo dirbti Vokietijoje. Kad nereikėtų mokėti už pokalbį telefonu, jis norėjo pasikalbėti su šeima naudodamasis vaizdo ryšio programėle. Jam buvo malonu sužinoti, kad jis galėjo pasirinkti iš kelių skirtingų vaizdo ryšio programėlių ir nemokamai kalbėtis su kitais internetu.

ES tinklo neutralumo taisyklėmis interneto prieigos teikėjams draudžiama blokuoti programas arba imti papildomą mokestį už vaizdo ryšio programėlių naudojimą.

Interneto paslaugų užsakymas

Interneto paslaugų teikėjas privalo jums suteikti informaciją apie:

Atsitikimas

Interneto paslaugų teikėjas privalo jums suteikti informaciją apie savo paslaugas

Rumunė Laura norėjo namuose įsivesti internetą, bet nebuvo tikra dėl siūlomų įvairių paslaugų rinkinių kokybės.

Laimei, visi paslaugų teikėjai, kaip reikalaujama pagal teisės aktus, savo interneto svetainėse buvo pateikę pakankamai informacijos. Dar daugiau informacijos Laura gavo iš Rumunijos nacionalinės elektroninių ryšių reguliavimo institucijos.

Interneto paslaugų teikėjas taip pat privalo:

Atsitikimas

Ilgos sutartys yra neteisėtos

Enrique norėjo įsivesti internetą bute Berlyne 1 metams – kol studijuos pagal universiteto mainų programą, bet keli paslaugų teikėjai jam pranešė, kad minimalus abonemento laikotarpis yra 2 metai.

Pasikonsultavęs su nacionaline elektroninių ryšių institucija ir išsiaiškinęs, kokias turi teises, Enrique vėl kreipėsi į paslaugų teikėjus ir gavo abonementą tik 1 metams.

Speciali pagalba neįgaliesiems

Jei esate neįgalus interneto naudotojas, turite teisę rinktis iš tokių pačių paslaugų, iš kokių renkasi dauguma kitų naudotojų.

Galbūt iš savo paslaugų teikėjo taip pat galite gauti specialių priemonių, pavyzdžiui, programinę įrangą vaizdui didinti ar ekrano skaitytuvą, jei turite regėjimo negalią.

Jūsų nacionalinės reguliavimo institucijos galbūt galėtų jums suteikti išsamesnės informacijos apie šias jūsų prieigos teises.

Atsitikimas

Neįgalūs naudotojai turėtų turėti galimybę naudotis paslaugomis

Prancūzė Veronika yra silpnaregė ir jai reikia specialių pagalbinių priemonių, kad galėtų skaityti interneto svetaines.

Draugui patarus ji kreipėsi į Prancūzijos universaliųjų paslaugų teikėją pasiteirauti dėl ekrano skaitytuvo. Paslaugų teikėjas Veronikai atsiuntė reikiamą programinę įrangą.

ES teisės aktai

Reikia daugiau informacijos apie taisykles konkrečioje šalyje?

Pagalbos tarnybos

Specializuotos pagalbos tarnybos

Pasidalyti šiuo puslapiu: