Paskutinį kartą tikrinta 2019-03-26

Skubi pagalba

112 – bendrasis ES pagalbos telefono numeris

112 yra nemokamas Europos pagalbos numeris, kuriuo iš bet kurios ES šalies galite skambinti tiek fiksuotojo ryšio, tiek mobiliuoju telefonu. Juo paskambinę tiesiogiai susisieksite su skubios pagalbos tarnybomis: policija, greitosios pagalbos tarnyba ir ugniagesiais.

Be numerio 112, veikia ir nacionaliniai skubios pagalbos numeriai. Tačiau tik numeriu 112 galite susisiekti su visų ES šalių skubios pagalbos tarnybomis.

Šis numeris taip pat naudojamas kai kuriose ES nepriklausančiose šalyse, pavyzdžiui, Šveicarijoje ir Pietų Afrikoje.

Daugiau apie numerį 112 atskirose ES šalyseen.

Atsitikimas

Išvengta nelaimės

Graiko Anasthassio bute Lisabonoje, tik jam atvykus į ją studijuoti, kilo gaisras. Jis nežinojo Portugalijos skubios pagalbos telefono numerio, bet prisiminė, kad šioje šalyje, kaip ir gimtojoje Graikijoje ar bet kurioje kitoje ES šalyje, jis gali skambinti numeriu 112. Taigi jį surinkęs jis tiesiogiai susisiekė su Lisabonos skubios pagalbos tarnybomis, kurios į jo namus iš karto atsiuntė ugniagesius.

Keliaudami ES nepamirškite pasiimti Europos sveikatos draudimo kortelės. Jei prireiktų skubios medicininės priežiūros, pateikus Europos sveikatos draudimo kortelę jums bus paprasčiau susitvarkyti formalumus ir susigrąžinti valstybinės sveikatos priežiūros paslaugų išlaidas.

116 000 – dingę vaikai

Jeigu jūsų arba kitoje ES šalyje dingo jūsų vaikas, galite skambinti numeriu 116 000 – tai karštoji pranešimų apie dingusius vaikus linijaen. Šiuo metu karštoji linija 116 000 veikia visose 28 ES šalyseen

Ja paskambinę galite pranešti apie dingusį vaikąen, ja taip pat teikiama patarimų ir parama dingusių vaikų šeimoms.

Atsitikimas

Kaip pranešti apie dingusį vaiką

Atostogaudama Prancūzijoje vokiečių pora Andreas ir Kirsten buvo sukrėsti, kai per ekskursiją dingo jų duktė. Po kelių valandų vis dar jos neradę jie pranešė apie tai policijai ir prisiminė Vokietijoje veikiantį numerį, kuriuo paskambinus galima pranešti apie dingusius vaikus. Žinodami, kad karštoji linija 116 000 veikia ir Prancūzijoje, jie šiuo numeriu paskambino ir gavo patarimų, kaip gauti pagalbos iš Prancūzijos institucijų.

DUK.

ES teisės aktai

Reikia daugiau informacijos apie taisykles konkrečioje šalyje?

Pagalbos tarnybos

Specializuotos pagalbos tarnybos

Pasidalyti šiuo puslapiu: