Paslaugų priemonės

Kalbų juosta

ES vėliava

Naršymo kelias

Meniu

Paskutinį kartą tikrinta 2018-05-08

Internetinio turinio prieiga užsienyje

Į kitą ES šalį nuvykę piliečiai turi teisę naudotis savo mokamo internetinio turinio paslaugomis tokiomis pačiomis sąlygomis kaip ir savo šalyje. Pavyzdžiui, tai reiškia, kad, jeigu mokate už abonementą internetinės televizijos turinio teikėjui, kitoje ES šalyje galite žiūrėti ir parsisiųsdinti tuos pačius filmus ir serialus kaip ir savo šalyje.

Tokios pačios taisyklės taikomos visai mokamo internetinio turinio prenumeratai, pavyzdžiui, e. knygoms, žaidimams, muzikai ir sporto renginiams.

Jeigu pagal jūsų sutartį su internetinio turinio teikėju prieiga kitose ES šalyse buvo ribojama arba užsienyje už ją jums reikėjo mokėti papildomai, šie apribojimai nebegalioja.

Nemokamo internetinio turinio prieiga užsienyje

ES taisyklės taip pat taikomos nemokamoms internetinio turinio prenumeratoms, kai šiuo turiniu naudojamasi užsienyje, bet neprivaloma tvarka. Tai reiškia, kad prieigos prie nemokamo internetinio turinio paslaugų būnant užsienyje sąlygos priklauso nuo tų paslaugų teikėjo.

Gyvenamosios ES šalies patikra

Turinio teikėjas turi teisę naudotis ne daugiau kaip 2 iš toliau nurodytų būdų klientų gyvenamajai ES šaliai nustatyti:

 • kliento tapatybės kortele arba kitomis elektroninėmis tapatybės nustatymo priemonėmis,
 • kliento mokėjimo duomenimis, pvz., banko sąskaita arba kredito ar debeto kortelės numeriu,
 • adresu, kuriuo įrengtas televizoriaus dekodavimo ar panašus įrenginys,
 • kliento mokamu licencijos mokesčiu už paslaugas, pavyzdžiui, už visuomenines transliacijos paslaugas jo gyvenamojoje ES šalyje,
 • interneto ar telefono ryšio paslaugų teikimo sutartimi arba kita panašaus pobūdžio sutartimi kliento gyvenamojoje ES šalyje,
 • kliento registracija rinkėjų sąrašuose per vietos valdžios rinkimus,
 • vieta, kur klientas moka vietos mokesčius,
 • kliento gyvenamosios ES šalies komunalinių mokesčių sąskaita.

Jeigu reikia, turinio teikėjas taip pat gali naudotis vienu iš toliau nurodytų būdų klientų gyvenamajai ES šaliai nustatyti, bet tik kartu su vienu iš jau minėtų būdų:

 • kliento sąskaitos siuntimo arba pašto adresu,
 • kliento pareiškimu, patvirtinančiu jo adresą gyvenamojoje ES šalyje,
 • kliento IP adresu (kad būtų galima patikrinti, iš kur klientas naudojasi turiniu).

Atsitikimas

Mokamu internetiniu turiniu galima naudotis keliaujant kitose Europos šalyse

Belgijoje studijuojanti Sarah už 10 eurų per mėnesį įsigijo muzikos siuntimosi internetu paslaugos prenumeratą, kad galėtų klausytis muzikos naudodamasi planšete. Kai Sarah pagal mainų programą „Erasmus" 3 mėnesiams išvyko į Ispaniją, jos paslaugų teikėjas sustabdė prieigą motyvuodamas sprendimą tuo, kad ji nebegyveno Belgijoje.

Sarah pasiskundė paslaugų teikėjui ir jis patikrino jos gyvenamąją vietą. Paslaugų teikėjas nustatė, kad Sarah liko nuolatine Belgijos gyventoja, nes jos išvykimas į užsienį tebuvo laikinas, ir grąžino jai neribotą prieigą prie muzikos siuntimosi paslaugos.

Prieiga prie to paties turinio nepriklausomai nuo buvimo vietos

Turinio teikėjams neleidžiama taikyti klientams papildomų mokesčių už prieigą prie turinio, už kurį klientai jau sumokėjo abonentinį mokestį, kai klientai būna kitose ES šalyse. Klientai taip pat turėtų turėti galimybę naudotis turiniu tokiomis pačiomis sąlygomis kaip ir savo šalyje, t. y., jie turėtų turėti prieigą prie to paties turinio, naudodamiesi tokiais pačiais įrenginiais ir tokiu pačiu jų skaičiumi, prieiga turėtų būti užtikrinta tokiam pačiam naudotojų skaičiui ir turi būti teikiamos tokios pačios funkcijos.

Be to, turinio teikėjams neleidžiama sąmoningai bloginti turinio kokybės, kai juo naudojamasi būnant užsienyje. Vis dėlto reikėtų turėti omenyje, kad interneto turinio kokybė taip pat priklausys nuo naudojamo tinklo (pavyzdžiui, ar naudojamasi belaidžiu ryšiu, ar 3G/4G tinklu).

Prieiga prie turinio naudojantis 3G/4G tinklu būnant kitoje ES šalyje bus įskaičiuota į mokestį už duomenų siuntimosi paslaugą pagal kliento mobiliojo ryšio tarifus. Daugiau informacijos apie ES tarptinklinio ryšio taisykles.

Pagalbos tarnybos
Pagalba ir patarimai