Paskutinį kartą tikrinta 2022-02-11

Draudimo produktai

Draudimo bendrovės gali prekiauti savo produktais bet kurioje ES vietoje – jos gali arba įsisteigti kitose ES šalyse, arba tiesiogiai teikti jose savo paslaugas naudodamosi interneto svetainėmis arba tarpininkais.

Todėl galite Europos rinkoje išsirinkti draudimo produktų (pavyzdžiui, gyvybės draudimą, būsto draudimą, automobilio draudimą) už geriausią kainą.

Įspėjimas

Tai taikoma tik privačiam draudimui ir profesinių pensijų fondams, bet ne socialinio draudimo ir įstatymais nustatytoms pensijų teisėms, susijusioms su jūsų profesine veikla.

Draudimo produktų gali parduoti pačios draudimo bendrovės (dažnai naudodamosi interneto svetainėmis), draudimo tarpininkai (brokeriai, agentai) arba įmonės, pavyzdžiui, oro linijų bendrovės, kelionių agentūros, optikai arba elektroninių prietaisų pardavėjai. Draudimo produktų pardavėjai prieš jums pasirašant sutartį turi suteikti svarbiausią informaciją apie save ir draudimo produktą.

Pagrindinė informacija, kad galėtumėte suprasti, ką perkate

Prieš pasirašydamas sutartį dėl draudimo produkto turėtumėte gauti standartinį informacinį dokumentą – draudimo produkto informacinį dokumentą. Šis dokumentas padės suprasti, ką perkate, ir palyginti siūlomą produktą su kitų draudikų siūlomais panašiais draudimo produktais.

Įspėjimas

Šios taisyklės netaikomos gyvybės draudimo produktams.

Dokumentas, kurį gaunate, turėtų būti trumpas (ne daugiau kaip du A4 formato puslapiai), aiškiai išdėstytas, jame turi būti pateikta ši informacija:

Prieš jums pasirašant sutartį, draudimo produktą parduodantis asmuo arba bendrovė taip pat turi pranešti, ar jis (ji) veikia kaip agentas arba brokeris, ir informuoti apie savo ryšius su produktą teikiančia draudimo bendrove. Pavyzdžiui, jie turi informuoti, ar gauna iš draudimo bendrovės komisinį mokestį už jos produktų pardavimą.

Prekių ir paslaugų pirkimas kartu su draudimo produktu

Kai kartu su preke arba paslauga jums siūloma pirkti ne gyvybės draudimo produktą, pavyzdžiui, perkant naują automobilį siūloma pirkti jo draudimą arba perkant naują planšetinį kompiuterį – atsitiktinės žalos draudimą, visada turite teisę pirkti prekę arba paslaugą be draudimo.

Atsitikimas

Neprivalote pirkti draudimo iš prekiautojo, kuris jums parduoda prekę arba paslaugą

Prancūzė Carole neseniai sulaužė savo akinius, todėl nuėjo į netoli namų esantį optikos saloną pirkti naujų. Kai moteris išsirinko naujus akinius, optikas jai pasiūlė įsigyti draudimą, kuris praverstų, jei ji akinius netyčia vėl sulaužytų. Jis paaiškino draudimo sąlygas ir kainas, davė jai lankstinuką su informacija, kad moteris galėtų pamąstyti apie tai namie, kol bus gaminami jos akiniai.

Namuose Carole paieškojo internete informacijos apie kitų bendrovių siūlomą panašų draudimą ir rado bendrovę, siūlančią tokį patį draudimą pigiau. Po savaitės nuėjusi pasiimti naujų akinių, ji atsisakė optiko siūlomo draudimo. Vietoj to ji pasirašė internetu rasto pigesnio draudimo sutartį.

ES teisės aktai

Pagalbos tarnybos

Specializuotos pagalbos tarnybos

Pasidalyti šiuo puslapiu: