Interneto svetainių domenų vardai

Jei turite įmonę ir norite, kad jūsų klientams būtų lengviau rasti informaciją apie ją internete, galite susikurti interneto svetainę.

Prie interneto svetainės prisijungti galima naudojantis jos unikaliu interneto protokolo (IP) adresu – tai skaitmenų eilė, tokia kaip 136.173.60.59 arba 91.194.202.11.

Tačiau norėsite ir patogaus naudoti, perskaitomo ir įsimenamo domeno vardo – pavyzdžiu galėtų būti europarl.europa.eu arba consilium.europa.eu.

Domeno vardas bus susietas su IP adresu, todėl, pavyzdžiui, naršyklėje įrašius europarl.europa.eu, nukreipiama IP adresu 136.173.60.59.

Įspėjimas

Užregistravę domeno vardą, įgyjate teisę jį naudoti. Registracija neužtikrinama speciali, tokia kaip intelektinės nuosavybės, apsauga. Tačiau jei domeno vardas bus panašus į prekių ženklo pavadinimą, dėl to gali kilti su intelektinės nuosavybės pažeidimu susijusių problemų.

Kaip užregistruoti domeno vardą

Jei norimą vardą galima naudoti, jį gali užregistruoti akredituotas registratorius, suteiksiantis jūsų pageidaujamą aukščiausio lygio plėtinį. Pasirinktinų plėtinių pasiūla didelė – nuo būdingų konkrečioms šalims iki bendro pobūdžio plėtinių:

  • bendro pobūdžio aukščiausio lygio plėtiniai: .com, .shop, .hotel,
  • konkrečioms šalims būdingi aukščiausio lygio plėtiniai: .fr, .de.

Priklausomai nuo pasirinktos plėtinio rūšies, tinkamumo kriterijai arba taisyklės gali skirtis. Pasirinkus domeno vardą ir aukščiausio lygio plėtinį, reikia sumokėti registracijos mokestį. Mokėtina suma priklauso:

  • nuo to, kuriam laikui domeno vardas registruojamas,
  • nuo pasirinktų susijusių paslaugų, pavyzdžiui, interneto svetainės prieglobos (angl. „webhosting").

Jei jums priklauso įmonė kurioje nors ES šalyje, taip pat galite prašyti aukščiausio lygio domeno (ALD) .eu. Apie galimybes gauti domenus .eu informacija pateikiama EURid Atidaryti kaip išorės nuorodą .

Taip pat žr.

Pagalbos tarnybos

Specializuotos pagalbos tarnybos

Intelektinės nuosavybės pagalbos tarnyba

Europos intelektinės nuosavybės pagalbos tarnyba remia tarpvalstybines MVĮ ir mokslinių tyrimų veiklą, kuria siekiama ES lygmeniu valdyti, skleisti ir vertinti technologijas ir kitas intelektinės nuosavybės teises ir intelektinei nuosavybei priskirtą turtą.

Turite klausimų dėl verslo veiklos užsienyje, pavyzdžiui, eksporto arba verslo plėtros kitoje ES šalyje? Jei taip, Enterprise Europe Network gali duoti nemokamų patarimų.

Leškoti tinkamos pagalbos taip pat galite naudodamiesi pagalbos paslaugos ieškikliu.

Paskutinį kartą tikrinta 2024-01-02
Pasidalyti šiuo puslapiu