Paskutinį kartą tikrinta 2019-01-24

Laivų keleivių teisės

Ar žinote, kad kai ES keliaujate laivu, turite tam tikrų teisių?

Pirma, pirkdamas bilietą neturėtumėte mokėti brangiau dėl savo pilietybės arba bilieto įsigijimo vietos.

Antra, jeigu kas nors būtų ne taip, turite tam tikrų teisių. Jos susijusios su vėlavimu arba kelionės atšaukimu, kai nebegalite keliauti...

…ir taikomos, jeigu:

Šios taisyklės netaikomos:

Atšaukta kelionė arba vėlavimas

Jeigu kelionė atšaukiama arba laivas vėluoja, turite teisę laiku gauti tinkamą informaciją apie įvykių eigą, kol laukiate.

Jeigu reisas atšauktas arba išvykti vėluojama daugiau kaip 90 minučių, jums bus pasiūlyta rinktis iš šių galimybių:

Jeigu išvykti vėluojama daugiau kaip 90 minučių, dauguma atvejų taip pat turite teisę:

Jeigu laivas į paskirties vietą vėluoja atvykti daugiau kaip 1 valandą, turite teisę gauti kompensaciją. Priklausomai nuo vėlavimo trukmės, turi būti kompensuota 25 % arba 50 % bilieto kainos.

Kompensacijos negausite, jeigu vėluojama dėl sudėtingų oro sąlygų arba gaivalinių nelaimių.

Skundai

Jeigu, jūsų nuomone, buvo pažeistos jūsų teisės, galite per 2 mėnesius nuo įvykio vežėjui pateikti skundą. Vežėjas turi į jį reaguoti per 1 mėnesį, o galutinį atsakymą pateikti per 2 mėnesius nuo skundo gavimo.

Jei atsakymas jūsų netenkina, galite kreiptis į nacionalinę vykdymo užtikrinimo įstaigą en .

Nelaimingi atsitikimai jūroje

Jeigu buvote sužalotas per nelaimingą atsitikimą jūroje, turite teisę iš vežėjo arba jo draudiko gauti kompensaciją. Žūties atveju kompensacijos gali reikalauti jūsų paveldėtojai.

Taip pat turite teisę iš vežėjo gauti kompensaciją, jeigu per nelaimingą atsitikimą jūroje jūsų bagažas, transporto priemonės arba kiti daiktai buvo prarasti arba sugadinti.

Jeigu jūs riboto judumo, kompensacija už neįgaliojo vežimėlio arba kitokios panašios įrangos praradimą arba sugadinimą turi visiškai padengti naujos įrangos įsigijimo arba remonto išlaidas.

Turite teisę iš vežėjo gauti išankstinę išmoką neatidėliotiniems poreikiams, jeigu buvote sužalotas arba mirties atveju dėl:

Skundai

Kompensacijos už bet kokį per nelaimingą atsitikimą jūroje patirtą praradimą ar žalą reikalavimą galima teikti tos šalies teismui:

Jeigu jūsų bagažas pamestas arba sugadintas, turite raštu apie tai informuoti vežėją. Geriausiai tai padaryti iki išlipant iš laivo arba ne vėliau, kaip iki bagažo pristatymo. Kraštutiniu atveju vežėją reikia informuoti per 15 dienų nuo išlipimo iš laivo arba bagažo pristatymo, kitaip teisę į kompensaciją prarasite.

Paprastai kreiptis į teismą privalote per 2 metus nuo incidento, nors šio laikotarpio pradžios data gali būti įvairi priklausomai nuo dingusių ar sugadintų daiktų pobūdžio.

DUK.

ES teisės aktai

Reikia daugiau informacijos apie taisykles konkrečioje šalyje?

Pagalbos tarnybos

Specializuotos pagalbos tarnybos

Pasidalyti šiuo puslapiu: