Paskutinį kartą tikrinta 2021-01-04

Nedarbas ir pašalpos

Paveikė „Brexit’as“?

Šiame puslapyje pristatytos taisyklės ir sąlygos vis dar taikomos ES piliečiams Jungtinėje Karalystėje ir JK piliečiams Europos Sąjungoje, jeigu jos yra apsaugotos ES ir JK susitarimu dėl išstojimo.

Jei socialinės apsaugos teises (pvz., teisę į sveikatos priežiūrą, bedarbio pašalpas, pensijas) įgijote iki 2020 m. gruodžio 31 d., ES ir JK susitarime dėl išstojimo nustatytos bendrosios šių teisių apsaugos taisyklės. Čia rasite daugiau informacijos apie ES piliečių teises Jungtinėje Karalystėjeen.

Jei manote, kad jūsų teisės pagal ES teisę nėra gerbiamos ir jums reikia patarimo, kreipkitės į mūsų pagalbos tarnybą.

Jei Jūs ES pilietis Jungtinėje Karalystėje, pirmiausia dėl savo teisių turėtumėte kreiptis į atitinkamas Jungtinės Karalystės valdžios institucijas. Jei problemos išspręsti nepavyksta, galite apie savo teisių pažeidimą pranešti Jungtinės Karalystės nepriklausomai stebėsenos institucijaien.

Jei esate JK pilietis vienoje iš ES šalių ir norite pateikti skundą, galite apie tai pranešti Europos Komisijai.

Organizacinė socialinės apsaugos sistemų struktūra Europoje labai skirtinga, kiekviena ES šalis savo socialinės apsaugos sistemą gali nustatyti visiškai savarankiškai.

ES taisyklėmis apibrėžiama, pagal kokios šalies sistemą turėtumėte būti apdraustas, jeigu turite ryšių su dviem ar daugiau šalių, pavyzdžiui, jeigu gyvenate arba dirbate kitoje ES šalyje.

Daugiau informacijos šiomis temomis:

Taip pat žr.:

Pasidalyti šiuo puslapiu: