Informacija verslui
Paskutinį kartą tikrinta 2022-04-02

Pranešimas apie neilgą buvimą šalyje (iki 3 mėnesių)

Kai kuriose ES šalyse reikalaujama, kad per pagrįstą laikotarpį nuo atvykimo praneštumėte apie savo buvimą šalyje atitinkamoms valdžios institucijoms (dažnai tai savivaldybė arba vietos policijos poskyris), o to nepadarius, jums gali būti taikomos nuobaudos, pavyzdžiui, skirta bauda.

Pranešant apie buvimą šalyje jums, kaip ES piliečiui, tereikia asmens tapatybės kortelės arba paso; jei į ją vykstate su šeimos nariais, kurie nėra ES piliečiai, jiems reikės paso. Neturėtumėte mokėti jokių mokesčių. Apsistojus viešbutyje paprastai pakanka užpildyti specialią formą. Kitais formalumais pasirūpins viešbutis.

Sužinokite, kur ir kaip pranešti apie buvimą šalyje, kurioje šiuo metu gyvenate:

Pasirinkite šalį

Išsamesnės informacijos taip pat galite teirautis nacionalinių institucijų.

Kai kuriose ES šalyse nepranešus apie buvimą šalyje gali būti skirta bauda, bet vien dėl to jūs negalite būti išsiųsti iš šalies.

Atsitikimas

Atostogaudami teturite užsiregistruoti tik tuo atveju, jei šalyje būnate ilgiau kaip 3 mėnesius

Austras Hansas kasmet vasaros atostogas leidžia Italijos pajūryje. Praėjusią vasarą jis 2 mėnesius gyveno šioje šalyje jam priklausančiame bute. Hansas pranešė apie savo buvimą šalyje, bet Italijos valdžios institucijos jo dar paprašė užsiregistruoti savivaldybėje ir įrodyti, kad jis turi pakankamai lėšų gyventi Italijoje.

Tačiau Hansas turi teisę būti Italijoje iki 3 mėnesių nepateikdamas jokių kitų dokumentų, išskyrus tapatybės kortelę. Jei jis būna šalyje tik tokį trumpą laiką, Italijos valdžios institucijos gali jo paprašyti pranešti apie buvimą šalyje, bet ne registruotis.

DUK.

ES teisės aktai

Pagalbos tarnybos

Specializuotos pagalbos tarnybos

Pasidalyti šiuo puslapiu: