Paskutinį kartą tikrinta 2022-06-23

Darbas pagal terminuotas sutartis

Vienodos darbo sąlygos

Turite savo pagal terminuotas sutartis dirbantiems darbuotojams pasiūlyti tokias pačias darbo sąlygas kaip ir nuolatiniams darbuotojams, įskaitant užmokestį, atostogas, įspėjimo laikotarpius ir kitas teises bei garantijas, susijusias su jų darbu. Kaip darbdavys turėtumėte pranešti pagal terminuotas sutartis dirbantiems asmenims, kai atsiranda laisvų nuolatinio darbo vietų.

Paeiliui sudaromos terminuotos darbo sutartys

ES šalys nacionaliniuose teisės aktuose privalo įgyvendinti bent vieną iš toliau išvardytų priemonių, kad išvengtų piktnaudžiavimo sudarant paeiliui einančias terminuotas darbo sutartis:

Sveikata ir sauga

Prieš darbuotojams pradedant dirbti, turite pranešti jiems apie visą galimą riziką, susijusią su darbu, kurio jie imsis, įskaitant visą reikiamą specialią kvalifikaciją, įgūdžius arba medicininę priežiūrą.

Įspėjimas

Kai kuriose ES šalyse į tam tikras darbo vietas pagal terminuotas sutartis dirbančių asmenų priimti negalite, ypač jei jose reikia specialios medicininės priežiūros.

ES teisės aktai

Pagalbos tarnybos

Specializuotos pagalbos tarnybos

EURES konsultantai

EURES konsultantai gali suteikti jums informacijos apie darbo sąlygas, padėti atlikti įdarbinimo procedūras jūsų šalyje arba gretimame užsienio šalies regione.

Turite klausimų dėl verslo veiklos užsienyje, pavyzdžiui, eksporto arba verslo plėtros kitoje ES šalyje? Jei taip, Enterprise Europe Network gali duoti nemokamų patarimų.

Leškoti tinkamos pagalbos taip pat galite naudodamiesi pagalbos paslaugos ieškikliu.

Pasidalyti šiuo puslapiu: