Pēdējā pārbaude: 11/02/2022

Apdrošināšanas produkti

Apdrošināšanas sabiedrības var pārdot savus produktus visā Eiropas Savienībā — vai nu reģistrējot sabiedrību attiecīgajās valstīs, vai arī tieši piedāvājot savus pakalpojumus pāri robežām, piemēram, izmantojot tīmekļa vietnes vai starpniekus.

Līdz ar to jūs varat visā Eiropas tirgū izvēlēties visizdevīgākos apdrošināšanas produktus (piemēram, dzīvības apdrošināšanu, mājokļa apdrošināšanu un transportlīdzekļa apdrošināšanu).

Uzmanību

Tas attiecas tikai uz privāto apdrošināšanu un arodpensiju fondiem, bet ne uz sociālā nodrošinājuma tiesībām un tiesībām uz pensiju, kas saistītas ar jūsu darba stāžu.

Apdrošināšanas produktus apdrošināšanas sabiedrības var tirgot vai nu tieši (bieži vien, izmantojot tīmekļa vietnes), vai ar apdrošināšanas starpnieku palīdzību (brokeri, aģenti) vai uzņēmumu — tādu kā lidsabiedrības, ceļojumu aģentūras, optikas veikali vai elektroiekārtu tirgotāji — palīdzību. Pirms līguma parakstīšanas apdrošināšanas produkta pārdevējam ir pienākums jums sniegt konkrētu būtisku informāciju par sevi un piedāvāto apdrošināšanas produktu.

Galvenā informācija, kas ļauj saprast, ko jūs iegādājaties

Pirms apdrošināšanas produkta iegādes jums ir jāsaņem standartizēts informatīvs dokuments jeb "Apdrošināšanas produkta informācijas dokuments". Šis dokuments jums palīdzēs saprast, ko jūs iegādājaties, un ļaus salīdzināt līdzīgus apdrošināšanas produktus, ko piedāvā dažādi apdrošinātāji.

Uzmanību

Šie noteikumi neattiecas uz dzīvības apdrošināšanas produktiem.

Informatīvajam dokumentam jābūt īsam (ne garākam kā divām drukātām A4 formāta lapām), vienkāršā valodā, un tajā jānorāda šāda informācija:

Pirms parakstāt līgumu, personai vai sabiedrībai, kura pārdod apdrošināšanas produktu, jūs ir jāinformē par to, vai tā darbojas aģenta vai brokera statusā un kāda ir šīs personas vai sabiedrības saistība ar apdrošināšanas sabiedrību, kura piedāvā produktu. Šai personai vai sabiedrībai, piemēram, jūs jāinformē par to, vai tā no apdrošināšanas sabiedrības saņem komisijas maksu par produktu pārdošanu.

Preču vai pakalpojumu iegāde kopā ar apdrošināšanas produktu

Ja kopā ar citu produktu vai pakalpojumu jums tiek piedāvāts nedzīvības apdrošināšanas produkts, piemēram, transportlīdzekļa apdrošināšana kopā ar jūsu jauno auto vai apdrošināšana pret nejaušiem bojājumiem kopā ar jūsu jauno klēpjdatoru, jums vienmēr ir tiesības iegādāties produktu vai pakalpojumu bez apdrošināšanas polises iegādes.

Piemērs

Jums apdrošināšana nav obligāti jāiegādājas no tā paša pārdevēja, pie kura pērkat preci.

Karola no Francijas nesen salauza brilles, tādēļ devās iegādāties jaunu briļļu pāri uz vietējo optikas veikalu. Pēc tam, kad viņa bija izvēlējusies jaunas brilles, pārdevējs viņai ieteica iegādāties apdrošināšanu pret nejaušiem bojājumiem, ja viņai gadītos salauzt arī jaunās brilles. Viņš izskaidroja apdrošināšanas segumu un izmaksas un iedeva Karolai informatīvu brošūru, lai viņa varētu mājās pārdomāt šo pirkumu, gaidot, kad tiks izgatavotas viņas brilles.

Mājās Karola pārbaudīja citu uzņēmumu piedāvātās līdzīgās apdrošināšanas polises un atrada polisi ar tādu pašu segumu, bet par zemāku cenu. Kad viņa pēc nedēļas devās pakaļ savām jaunajām brillēm, viņa izvelējās neiegādāties optikas veikala piedāvāto apdrošināšanas polisi. Tā vietā viņa nopirka lētāku polisi, ko bija atradusi internetā.

ES tiesību akti

Jums vajadzīgs atbalsts no palīdzības dienesta?

Sazinieties ar specializētiem palīdzības dienestiem

Kopīgot šo lapu: