Uzņēmējdarbība
Pēdējā pārbaude: 10/04/2019

PVN, kad pērkat vai pārdodat automašīnu

Apvienotās Karalistes lēmums par LES 50. panta piemērošanu: Vairāk informācijas

Pašreiz šī valsts joprojām ir pilntiesīga ES dalībvalsts, un attiecīgās tiesības un pienākumi joprojām pilnā mērā attiecas uz Apvienoto Karalisti.

Noskaidrojiet, kāda PVN likme jums jāmaksā vai jāiekasē, kad pērkat vai pārdodat auto ES vai pērkat auto ārpus ES, lai to importētu ES.

Šajā lapā izklāstīts, kādi noteikumi par PVN ir spēkā, kad pērkat vai pārdodat automašīnu kā privātpersona (te nav runāts par darījumiem starp uzņēmumiem).

 

Vai automašīnu pērkat vai pārdodat?

 

Kur to pērkat?

 

Ja pērkat automašīnu no citas ES valsts, jums nav jāmaksā muitas nodeva, kad šo auto pārvedat uz savu mītnesvalsti.

Kas ir pārdevējs?

 

 

Ja pērkat auto no privātpersonas, jums nav jāmaksā PVN pārdevēja valstī. Jums jāmaksā PVN valstī, kur reģistrējat auto. Parasti tā ir valsts, kurā dzīvojat.

PVN jums jāmaksā par automašīnas kopējo cenu, kurā ietilpst arī iespējamais papildaprīkojums un saistītās izmaksas (piemēram, piegādes izdevumi).

Ja esat samaksājis PVN divkārt — gan valstī, kur auto pērkat, gan tur, kur to reģistrējat, jums ir tiesības uz atmaksu. Tas jums ir jākārto ar pārdevēju vai nodokļu iestādēmfrdeen valstī, kur esat nopircis automašīnu.

 

Jums par automašīnu nav jāmaksā PVN.

 

 

Jums jāmaksā PVN valstī, kur reģistrējat auto. Parasti tā ir valsts, kurā dzīvojat.

PVN jums jāmaksā par automašīnas kopējo cenu, kurā ietilpst arī iespējamais papildaprīkojums un saistītās izmaksas (piemēram, piegādes izdevumi).

Ja esat samaksājis PVN divkārt — gan valstī, kur auto pērkat, gan tur, kur to reģistrējat, jums ir tiesības uz atmaksu. Tas jums ir jākārto ar pārdevēju vai nodokļu iestādēmfrdeen valstī, kur esat nopircis automašīnu.

Piemērs

Mario dzīvo Itālijā, bet nolemj pirkt jaunu auto Vācijā. Tā kā automašīna ir jauna, PVN ir jāmaksā Itālijā — valstī, kur viņš to grib reģistrēt. Taču pārdevējam ir pienākums samaksāt PVN Vācijas finanšu iestādēm un pierādīt, ka auto bija paredzēts aizgādāt uz citu ES valsti un tur reģistrēt. Tāpēc pārdevējs pieprasa, lai Mario samaksā Vācijas PVN kā depozītu.

Kad Mario ir reģistrējis savu auto Itālijā un tur samaksājis PVN, viņš var nosūtīt apliecinošu dokumentu Vācijas pārdevējam un prasīt, lai viņam atdod Vācijā samaksāto PVN.

Datums, kurš tiek uzskatīts par automašīnas piegādes datumu, atšķiras atkarībā no valsts. Tas var būt vai nu datums, kurā parakstāt pasūtījumu, vai datums, kurā tiek izsniegts rēķins.

Jums jāmaksā vietējā PVN likme, kas ir spēkā valstī, kur pērkat auto. Uzziniet, kādas PVN likmes piemēro katrā ES valstī.

 

Jums nav jāmaksā PVN, ja pērkat lietotu auto. Jums būs automašīna jāreģistrē valstī, kur dzīvojat, un jāsamaksā reģistrācijas nodeva un ceļa nodoklis tur.

Pārdevējs var iekasēt PVN tikai par peļņu, kas gūta pārdošanas darījumā.

Šajā gadījumā PVN nebūs norādīts rēķinā, kuru pārdevējs jums izsniedz. To sauc par lietoto auto peļņas sistēmu, un to izmanto vairums autotirgotāju;

Lai saņemtu sīkāku informāciju, sazinieties ar savas valsts iestādēm, kuru kompetencē ir PVNfrdeen.

 

Jums ir jāsamaksā muitas nodoklis un importa PVN tieši tāpat kā par citām importētām precēm.

Sazinieties ar savas valsts muituen un PVN iestādēmfrdeen , lai uzzinātu vairāk par nodokļu deklarāciju, nodokļu maksāšanu un nodokļu atvieglojumiem.

 

Vai automašīna ir jauna vai lietota?

 

Tā kā auto pārdodat kā privātpersona, jums nav jāiekasē PVN.

Ja pārdodat auto, kas tiek klasificēts kā jauns, klientam no citas ES dalībvalsts, pircējam par auto būs jāsamaksā PVN valstī, kur viņš to izvēlēsies reģistrēt. Šajā gadījumā varēsiet atgūt zināmu PVN summu no valsts, kurā sākotnēji nopirkāt auto.

Atmaksājamā PVN summu aprēķinās tās valsts iestādes, kurā automašīnu nopirkāt, un tai ir proporcionāli jāatbilst auto lietošanas laikam.

Piemērs

Ja pārdodat savu jauno auto, varat atgūt daļu no samaksātā PVN.

Sofija Dānijā nopērk jaunu auto par 30 000 eiro, piedevām samaksājot 7500 eiro PVN (25 %). Četros mēnešos viņa ar to nobrauc 7000 km. Tad viņa nolemj auto pārdot Jonasam par 16 000 eiro. Nodokļu maksāšanas kontekstā automašīna joprojām tiek uzskatīta par jaunu.

Jonass dzīvo Austrijā un paņem šo auto līdzi uz savu valsti. Viņš Austrijas nodokļu iestādēm samaksā 3200 eiro PVN (tātad 20 %, kas ir PVN likme Austrijā).

Sofijai kā pārdevējai būtu noderīgi zināt, ka viņa var atgūt daļu PVN. Ja PVN par otro pārdošanas reizi tiktu iekasēts Dānijā, tad būtu jāmaksā 4000 eiro (25 % no 16 000 eiro). Tā kā automašīna joprojām tiek uzskatīta par jaunu, Sofijai ir tiesības no Dānijas iestādēm atgūt 4000 eiro no 7500 eiro, ko viņa auto iegādes brīdī samaksāja kā PVN.

Datums, kurš tiek uzskatīts par automašīnas piegādes datumu, atšķiras atkarībā no valsts. Tas var būt vai nu datums, kurā parakstāt pasūtījuma orderi, vai datums, kurā tiek izsniegts rēķins.

 

Ja auto pārdodat kā privātpersona, jums nav jāiekasē PVN.

 

Bieži uzdotie jautājumi

ES tiesību akti

Vajadzīga papildu informācija par kādā valstī spēkā esošajiem noteikumiem?

Jums vajadzīgs atbalsts no palīdzības dienesta?

Sazinieties ar specializētiem palīdzības dienestiem

Ikkondividi din il-paġna: