Pēdējā pārbaude: 03/06/2022

Tiešsaistes uzņēmumu klientu apkalpošana

Lai pakalpojumi vienmēr pieskaņotos klientu vajadzībām, izveidojiet sistēmu, kurā pieprasīt un ievākt atsauksmes no visiem klientiem, un nekavējoties atbildiet uz visām piezīmēm vai sūdzībām! Jūsu pienākumos ir arī jūsu pārdoto produktu nodrošinājuma un garantiju apstrāde, un uz to attiecas īpaši noteikumi.

Produktu garantijas un nodrošinājums

Ja jūsu vietne pārdod preces, jums ir juridisks pienākums dot patērētājiem vismaz divu gadu bezmaksas garantiju un preci nomainīt vai salabot, ja izrādās, ka tā ir bojāta vai nav tāda, kāda reklamēta. Dažās ES valstīs juridiskās garantijas laiks ir ilgāks.

Klientu vaicājumi un piezīmes

Jūsu vietnē iekļaujama arī skaidra informācija par to, kā jūsu uzņēmums izskata klientu sūdzības. Tajā jānorāda vismaz e-pasta adrese, kur sūtīt jautājumus vai iesniegt pieprasījumus.

Jums jācenšas ātri un tieši apmierināt klientu sūdzības, taču, ja nespējat panākt vienošanos, varat likt priekšā klientiem kopā ar jums vērsties kādā alternatīvas strīdu izšķiršanas (ADR) struktūrā. Uzziniet ko vairāk par strīdu alternatīvo izšķiršanu!.

Lai ADR būtu vieglāk izmantot strīdiem, kas ceļas tiešsaistes darījumos, Eiropas Komisija ir izstrādājusi daudzvalodu tiešsaistes strīdu izšķiršanas platformu.

Noklikšķinot šeit, atradīsit papildu ziņas par tiešsaistes strīdu izšķiršanas platformu..

Ielāgojiet, ka pārrobežu strīdos par prasījumiem, kuru vērtība zemāka par 5000 EUR, gan jūsu uzņēmums, gan jūsu klienti var izmantot vienkāršotu Eiropas procedūru – Eiropas procedūru maza apmēra prasībām en (ESCP). Tā ir rakstiska procedūra, kurā iztiek bez jurista.

Sīkākas ziņas par maza apmēra prasībām var iegūt sadaļā "Strīdu izšķiršana".

Tiešsaistes strīdu izšķiršana

Tiešsaistes strīdu izšķiršanas (ODR) platforma pārdevējiem palīdz atrisināt strīdus ar tiešsaistes klientiem, nevēršoties tiesā. Ja gan jūsu uzņēmums, gan attiecīgais klients pamatā darbojas ES vai Eiropas Ekonomikas zonā, ODR platformā var izšķirt visus līgumstrīdus, kas ceļas tiešsaistes pārdošanā.

Iepazīstieties ar mūsu detalizēto rakstu "Strīdu izšķiršana tiešsaistē", kurā atradīsit papildu informāciju par tās iespējošanu savā vietnē!

Jums vajadzīgs atbalsts no palīdzības dienesta?

Sazinieties ar specializētiem palīdzības dienestiem

Vai jums ir jautājumi par uzņēmuma pārrobežu darbību, piemēram, eksportu uz citu ES valsti vai darbības paplašināšanu tajā? Ja ir, varat saņemt bezmaksas padomu no Enterprise Europe Network.

Jūs varat arī izmantot palīdzības dienestu meklētāju, lai atrastu jums vajadzīgo palīdzību.

Kopīgot šo lapu: