Saidi tööriistad

Keelevalik

ELi lipp

Navigatsioonitee

Menüü

Viimati ajakohastatud : 24/05/2017

KKK - Käibemaks

 • Kas ma pean mõnest teisest ELi liikmesriigist ostetud kaupade pealt maksma käibemaksu?

  JAH. Käibemaksuvabad ostud, näiteks lennujaamades, on mõeldud üksnes väljastpoolt ELi pärit isikutele, kelle sihtkoht asub EList väljaspool. ELis elavad isikud peavad maksma käibemaksu isegi siis, kui nad ostavad midagi mõnest teisest ELi liikmesriigist.

  Erandjuhul võidakse teid käibemaksust vabastada, kui ostate auto mõnest teisest ELi liikmesriigist.

 • Olen Ameerika Ühendriikide kodanik ja kavatsen reisida sel aastal ELi. Kui ostan ELis viibimise ajal kaupu, kas saan enne USA-sse tagasi lendamist nendelt kaupadelt käibemaksu tagasi nõuda?

  JAH – tingimusel, et esitate EList lahkumisel kaubad koos käibemaksudokumentidega tolliametnikule 3 kuu jooksul pärast nende ostmist.

 • Kas pean enne EList lahkumist täitma käibemaksu tagasi saamiseks eritingimusi?

  JAH. Te peate tõendama, et teie elukoht on väljaspool ELi, ning et kaupade EList väljaviimise hetkel ei ole nende ostmisest möödunud rohkem kui kolm kuud. Mõnes riigis on käibemaksutagastuse saamiseks kehtestatud kaupade miinimumväärtus, kuid Iirimaal seda ei kohaldata.

 • Kavatsen sel aastal reisida Londonist New Yorki. Tean, et saan osta tollimaksuvabu kaupu lennujaama maksuvabast kauplusest, aga kas kehtib piiranguid selle suhtes, mida ja kui palju tohin sealt osta?

  EI. EList lahkumisel tolli-/maksuvabade kaupade koguse või väärtuse osas piiranguid ei ole.

  Siiski võib olla piiranguid selle suhtes, mida te sihtriiki (käesoleval juhul USAsse) saate sisse viia. Uurige seda asjaomastelt USA ametiasutustelt.

Lisateave selle teema kohta
Käibemaks
Avalikud arutelud
  Vajate nõuandeteenistuse abi?
  Saage abi ja nõuandeid