Pēdējā pārbaude: 24/01/2019

Dzīvnieku un augu līdzvešana

Lolojumdzīvnieki (suņi, kaķi, mājas seski)

Ja esat ES pilsonis, jums ir tiesības bez ierobežojumiem ceļot kopā ar savu kaķi, suni vai mājas sesku, ja dzīvniekam ir Eiropas lolojumdzīvnieka paseen. Šādu pasi varat saņemt no jebkura oficiāli reģistrēta veterinārārsta, un tajā jābūt informācijai par to, ka dzīvnieks ir potēts pret trakumsērgu un ka potes iedarbība nav beigusies.

Ja jums ir suns, kaķis vai mājas sesks, kas jaunāks par trim mēnešiem (un vēl nav potēts pret trakumsērgu), iepazīstieties ar valsts noteikumiemen .

ES lolojumdzīvnieku pasi var dabūt tikai suņiem, kaķiem un mājas seskiem. Ja jums ir citi dzīvnieki, piemēram, truši vai kanārijputniņi, iepazīstieties ar attiecīgās valsts noteikumiemen par dzīvnieku ievešanu šajā valstī un izvešanu no tās.

Ja gribat dzīvnieku ņemt līdzi, dodoties uz Īriju, Lielbritāniju, Maltu vai Somiju, dzīvniekam jābūt apstrādātam pret  lenteni Echinococcus šādi:

Identifikācija

Jūsu dzīvniekam būs vajadzīgs elektronisks mikročips vai izlasāms tetovējums, kas ietetovēts pirms 2011. gada 3. jūlija. Kodam jābūt tādam pašam, kāds norādīts dzīvnieka pasē.

Citi dzīvnieki un augi

Ceļojot ES dalībvalstīs, jūs drīkstat pārvadāt dzīvniekus un augusen(arī to daļas). Tomēr lielākajā daļā ES dalībvalstu ir stingri noteikumi par apdraudētu sugu un no tām iegūtu preču  pārvadāšanu. Dažu sugu pārvadāšanai jums var būt vajadzīga atļauja.

Lai uzzinātu vairāk par noteikumiem kādai konkrētai sugai, vienmēr ielūkojieties ES savvaļas augu un dzīvnieku tirdzniecības datubāzēen. Varat arī sazināties ar savas valsts  CITES iestādiesfrbgen , lai noskaidrotu, vai sugai, ko grasāties vest līdzi, vajadzīga atļauja.

Kad izcēlušās dzīvnieku slimību epidēmijas, var būt noteikti arī lokāli ierobežojumi dzīvu dzīvnieku un dzīvnieku izcelsmes preču pārvadāšanai. Ja plānojat pārvadāt dzīvniekus, sazinieties ar attiecīgajām veterinārajām iestādēm.

Piemērs no dzīves

Vienmēr jau iepriekš noskaidrojiet, vai pirkumu ir atļauts ievest jūsu valstī

Kaja devās uz Grieķiju brīvdienās. Kad tās bija beigušās, viņa devās mājup uz Maltu, līdzi vedot kaklarotu no jūras bruņurupuču bruņām. Muitnieks Kajai vaicāja, vai viņai ir atļauja. Tā kā atļaujas nebija, viņš kaklarotu konfiscēja. Principā ES teritorijā preces pārvadāt drīkst bez ierobežojumiem. Tomēr tiek stingri kontrolēta dažu apdraudētu sugu pārvadāšana starp dažādām valstīm. Nākamreiz Kajai būtu jāsazinās ar iestādi, kas Maltā atbildīga par CITES konvencijas īstenošanu. Tur viņai jāuzzina, vai precei, ko viņa grib ievest Maltā, vajadzīgs sertifikāts.

Bieži uzdotie jautājumi

ES tiesību akti

Vajadzīga papildu informācija par kādā valstī spēkā esošajiem noteikumiem?

Jums vajadzīgs atbalsts no palīdzības dienesta?

Sazinieties ar specializētiem palīdzības dienestiem

Ikkondividi din il-paġna: