Paslaugų priemonės

Kalbų juosta

ES vėliava

Naršymo kelias

Meniu

Atnaujinta 2017-04-25

DUK. Šeimos nariams ne ES piliečiams reikalingi kelionės dokumentai

 • Aš – švedė, o mano vyras – iš Peru. Jis turi teisę vykti į ES šalis tik su įvažiavimo viza. Norėtume apsilankyti Slovakijoje. Ar jam reikia mokėti už vizą?

  NE – mokėti už vizą jam nereikia: įvažiavimo vizos ES piliečių šeimų nariams išduodamos nemokamai.

 • Esu ES nepriklausančios šalies pilietė. Gyvenu Rumunijoje su savo vyru latviu.  Kokių dokumentų man reikia vykstant į Portugaliją?

  Jei turite Rumunijoje pagal ES teisę išduotą leidimo gyventi kortelę ir ketinate vykti į Portugaliją su savo vyru, pas jį arba pas bet kurį kitą šeimos narį, kuris yra ES pilietis, galite į Portugaliją įvažiuoti paprasčiausiai pateikusi savo pasą ir leidimo gyventi kortelę.

  Tačiau jeigu vykstate į Portugaliją viena ir joje neplanuojate lankyti savo šeimos narių, kurie yra ES piliečiai, jums reikės vizos, net jei turite galiojančią leidimo gyventi kortelę.

 • Esu ES nepriklausančios šalies pilietė, ištekėjusi už Airijos piliečio. Abu gyvename Airijoje.  Turiu leidimą gyventi Airijoje.   Šiais metais ketiname vykti į Prancūziją.  Ar tam, kad įvažiuočiau į Prancūziją, turiu gauti vizą, ar man pakaks Airijoje išduotos leidimo gyventi kortelės?

  Kad įvažiuotumėte į Prancūziją, jums reikės vizos.  Jūsų leidimas gyventi buvo išduotas pagal Airijos, o ne ES teisę, nes esate susituokusi su Airijos piliečiu ir gyvenate Airijoje (t. y. negalite naudotis ES sutartimi užtikrinamomis teisėmis).  Tačiau kadangi vyksite į Prancūziją su savo vyru, viza jums turėtų būti išduota greitai ir nemokamai.

 • Esu ES nepriklausančios šalies pilietė, ištekėjusi už Graikijos piliečio. Abu gyvename Italijoje.  Neseniai buvo paaukštintos mano pareigos ir nuo šiol turėsiu dažnai vykti į Jungtinę Karalystę ir Airiją.  Ar norint įvažiuoti į kitas ES šalis man pakaks Italijoje išduotos leidimo gyventi kortelės, ar turėsiu gauti ir vizą?

  Kadangi vyksite į Šengeno erdvei nepriklausančią šalį ir ne su šeimos nariu, kuris yra ES pilietis, arba pas jį, leidimo gyventi kortelės nepakaks.  Kad įvažiuotumėte į šias šalis, jums reikės galiojančių vizų.  Atsižvelgdama į tai, kiek kartų jums reikės vykti į šias šalis, turėtumėte nuspręsti, ar prašyti abiejų šalių daugkartinių vizų.

 • Esu Airijos pilietybę turinčio vaiko tėvas. Nesu ES pilietis.  Gyvename Airijoje, tačiau drauge ketiname trumpam vykti į JK.  Ar turėsiu mokėti už JK vizą?

  NE – jei į JK vykstate kartu su savo vaiku, kuris turi Airijos pilietybę, arba pas jį, JK valdžios institucijos neturėtų iš jūsų imti mokesčių. Jos turėtų išduoti vizą greitai ir nemokamai.

Viešosios konsultacijos
  Pagalbos tarnybos
  Pagalba ir patarimai