Vietnes rīki

Valodu atlasītājs

ES karogs

Navigācijas ceļš

Izvēlne

Atjaunināts : 25/04/2017

Bieži uzdotie jautājumi - Ceļošanas dokumenti ģimenes locekļiem, kuriem nav ES pilsonības

 • Es esmu zviedriete. Mans vīrs ir no Peru, un viņam ir vajadzīga vīza, lai ieceļotu ES valstīs. Mēs gribam doties ceļojumā uz Slovākiju. Vai viņam jāmaksā par vīzu?

  . Viņam nekas nav jāmaksā, jo ES pilsoņu ģimenes locekļi var saņemt ieceļošanas vīzu par velti.

 • Man nav ES pilsonības, un es dzīvoju Rumānijā kopā ar vīru, kurš ir Latvijas pilsonis.  Kādi dokumenti man vajadzīgi, lai varētu doties ceļojumā uz Portugāli?

  Ja jums ir uzturēšanās atļauja, ko izsniegusi Rumānija atbilstīgi ES noteikumiem, un plānojat uz Portugāli ceļot kopā ar vīru vai kādu citu ģimenes locekli, kuram ir ES pilsonība (vai arī gribat Portugālē pievienoties vīram vai ģimenes loceklim, kam ir ES pilsonība), jūs Portugālē varat ieceļot, uzrādot tikai savu pasi un uzturēšanās atļauju.

  Taču tad, ja uz Portugāli dodaties viena pati un neplānojat tur pievienoties ģimenes locekļiem, kuriem ir ES pilsonība, jums būs vajadzīga vīza par tad, ja jums ir derīga uzturēšanās atļauja.

 • Man pašai nav ES pilsonības, taču esmu precējusies ar Īrijas pilsoni un dzīvoju Īrijā kopā ar viņu.  Man ir Īrijas izsniegta uzturēšanās atļauja.   Šogad gribam kopā aizceļot uz Franciju.  Vai man jālūdz vīza iebraukšanai Francijā, vai arī pietiek ar Īrijas izsniegto uzturēšanās atļauju?

  Lai ieceļotu Francijā, jums būs vajadzīga vīza.  Tā kā esat precējusies ar Īrijas pilsoni un dzīvojat Īrijā, jūsu uzturēšanās atļauja ir iesniegta atbilstīgi Īrijas likumiem, nevis ES tiesību aktiem (proti, jūs neizmantojat ES Līgumā paredzētās tiesības).  Tomēr, tā kā uz Franciju dosieties kopā ar vīru, vīzu jums piešķirs ātri un par velti.

 • Man nav ES pilsonības, taču esmu precējies ar Grieķijas pilsoni, un mēs dzīvojam Itālijā.  Mani nesen paaugstināja amatā, un jaunajā darbā man būs bieži jābrauc uz Apvienoto Karalisti un Īriju.  Vai, dodoties uz citām ES valstīm, varu paļauties uz savu Itālijas izsniegto uzturēšanās atļauju, vai arī man tomēr vajadzīga arī vīza?

  Tā kā jūs dosieties ārpus Šengenas zonas un turp ceļosiet bez dzīvesbiedres un bez nodoma pievienoties ģimenes loceklim, kuram ir ES pilsonība, ar jūsu uzturēšanās atļauju tomēr nepietiks.  Lai ieceļotu šajās valstīs, jums būs vajadzīga derīga vīza.  Atkarībā no tā, cik bieži jums būs jādodas uz šīm valstīm, izlemiet, vai jums katrai no minētajām valstīm vajadzētu pieprasīt daudzkārtējas iebraukšanas vīzu.

 • Man nav ES pilsonības, taču mans bērns ir Īrijas pilsonis.  Mēs dzīvojam Īrijā, bet gribam doties īsā ceļojumā uz Apvienoto Karalisti.  Vai man būs jāmaksā par Apvienotās Karalistes ieceļošanas vīzu?

  . Ja ceļojat kopā ar savu bērnu, kurš ir Īrijas pilsonis, vai gribat viņam pievienoties Apvienotajā Karalistē, iestādēm ir pienākums jums izsniegt vīzu ātri un par velti.

Skatīt galveno informāciju par šo tematu
Ceļošanas dokumenti ģimenes locekļiem, kuriem nav ES pilsonības
Sabiedriskās apspriešanas
  Jums vajadzīgs atbalsts no palīdzības dienesta?
  Vaicājiet, un mēs dosim padomu.