Saidi tööriistad

Keelevalik

ELi lipp

Navigatsioonitee

Menüü

Viimati ajakohastatud : 25/04/2017

KKK - Pereliikmete, kes ei ole ELi kodanikud, reisidokumendid

 • Olen rootslanna. Minu abikaasa on pärit Peruust ja vajab ELi liikmesriikidesse reisimiseks sissesõiduviisat. Soovime reisida Slovakkiasse. Kas viisa on tema jaoks tasuline?

  EI – see on tasuta. ELi kodanike pereliikmetel on õigus saada tasuta sissesõiduviisad.

 • Ma ei ole ELi kodanik ning elan oma Lätist pärit abikaasaga Rumeenias.  Milliseid dokumente vajan, et reisida Portugali?

  Kui teil on ELi õiguse kohane Rumeenias väljastatud elamisluba ning teil on kavas reisida Portugali koos oma abikaasa või mis tahes teise pereliikmega või nendega seal ühineda, võite siseneda Portugali vaid oma passi ja elamisloa esitamise alusel.

  Kui te aga reisite Portugali üksinda ja teil ei ole kavas seal oma ELi kodanikest pereliikmetega ühineda, siis peab teil olema viisa isegi juhul, kui teil on olemas kehtiv elamisluba.

 • Ma ei ole ELi kodanik, kuid olen abielus Iiri kodanikuga ning elan koos temaga Iirimaal.  Mul on Iirimaa elamisluba.   Meil on kavas hiljem käesoleva aasta jooksul koos Prantsusmaale reisida.  Kas pean Prantsusmaale sisenemiseks viisa hankima või piisab mulle Iirimaa elamisloast?

  Prantsusmaale sisenemiseks on teil vaja viisat.  Teile väljastati Iirimaa elamisluba sealse riikliku õiguse ning mitte ELi õiguse alusel, sest olete abielus Iiri kodanikuga ja elate Iirimaal (s.t et teie puhul ei kehti ELi aluslepingutest tulenevad õigused).  Kuna te reisite aga Prantsusmaale koos oma abikaasaga, tuleks teile viisa väljastada kiiresti ja tasuta.

 • Ma ei ole ELi kodanik, kuid olen abielus Kreeka kodanikuga ning me elame Itaalias.  Sain hiljuti ametikõrgendust ning minu uus töö nõuab minult sagedast Ühendkuningriigi ja Iirimaa külastamist.  Kas saan oma elamisloa alusel siseneda teistesse ELi liikmesriikidesse või läheb mul selleks vaja ka viisat?

  Kuna reisite väljaspool Schengeni ala oma ELi kodanikest pereliikmeteta ning teil ei ole ka kavas nendega seal ühineda, siis üksnes elamisloast ei piisa.  Nendesse riikidesse sisenemiseks vajate kehtivat viisat.  Sõltuvalt kordade arvust, mil peate nendesse riikidesse reisima, peaksite kaaluma mõlema riigi külastamiseks mitmekordse viisa taotlemist.

 • Minu lapsel on Iiri kodakondsus, kuid ma ise ei ole ELi kodanik.  Me elame Iirimaal, kuid meil on kavas sõita üheskoos lühikeseks ajaks Ühendkuningriiki.  Kas pean Ühendkuningriigi sissesõiduviisa eest maksma?

  EI – kui te reisite koos oma Iirimaa kodanikust lapsega Ühendkuningriiki või teil on kavas seal temaga ühineda, siis ei pea te tasuma Ühendkuningriigi ametiasutustele viisa eest, mis tuleks teile väljastada kiiresti ja tasuta.

Avalikud arutelud
  Vajate nõuandeteenistuse abi?
  Saage abi ja nõuandeid