Paslaugų priemonės

Kalbų juosta

ES vėliava

Naršymo kelias

Meniu

Atnaujinta 2017-04-25

DUK. Automobilio registravimo dokumentai ir formalumai

 • Ar gali mano automobilis likti registruotas Prancūzijoje, nors dabar gyvenu Belgijoje?  

  NE — Negali, nebent ketinate išvykti iš Belgijos nepraėjus 6 mėnesiams nuo atvykimo į ją. Jūsų transporto priemonė paprastai turi būti įregistruota toje šalyje, kurioje gyvenate.

 • Kiekvieną savaitgalį  praleidžiu Vokietijoje, kur gyvenu kartu su savo šeima, o darbo dienas – Liuksemburge, kur važiuoju automobiliu. Kur turėčiau registruoti savo automobilį?  

  Jeigu į darbą važiuojate taip reguliariai, kaip pasienio darbuotojas, jūsų automobilis gali likti registruotas Vokietijoje (kur gyvenate).

 • Naudoju Liuksemburge registruotą įmonės automobilį, bet gyvenu Belgijoje, kur taip pat atlieku dalį savo darbo. Ar galiu naudotis automobiliu Belgijoje?  

  Taip — Jeigu darbo reikalais vykstate į Belgiją, ten taip pat galite naudotis įmonės automobiliu asmeniniais reikalais. Tas pats taikoma, jeigu dirbate savarankiškai (t. y., jei sau suteikiate įmonės automobilį), bet tada turite būti teisiškai įsisteigęs Liuksemburge.

 • Esu italas ir kasmet automobiliu vykstu 3 mėn. atostogų savo antrajame būste Prancūzijos Alpėse. Ar galiu savo automobilį registruoti Prancūzijoje?  

  NE — Savo automobilį galite registruoti tik nuolatinėje gyvenamojoje šalyje.

 • Laikau automobilį Graikijoje, savo vasaros rezidencijoje, bet gyvenu Jungtinėje Karalystėje. Ar gali Graikijos insitucijos įpareigoti mane užregistruoti jį Graikijoje?  

  NE — Negali, kadangi Graikijoje nuolat negyvenate. Bet jos gali neleisti jums jo nuomoti ar net skolinti nuolatiniams Graikijos gyventojams. Savo automobilį galite vairuoti jūs pats, jį gali vairuoti apsilankę giminaičiai arba draugai, bet nuolatiniai Graikijos gyventojai tai daryti gali tik tuo atveju, jei jūs važiuojate kartu automobilyje. Jums gali būti sunku Graikijoje apdrausti Jungtinėje Karalystėje registruotą automobilį. Turėtumėte paaiškinti išskirtines aplinkybes.

 • Esu studentas lenkas, įrašytas į 2 metų magistrantūros studijas Jungtinėje Karalystėje. Ar man reikia ten užregistruoti savo automobilį?  

  NE — Nereikia, jei vienintelis jūsų buvimo Jungtinėje Karalystėje tikslas yra studijos. Bet jei būdamas ten pradėtumėte dirbti arba jeigu po studijų pasiliktumėte Jungtinėje Karalystėje, tada joje reikėtų užregistruoti ir automobilį.

 • Dirbu Švedijoje pagal 10 mėnesių laikiną darbo sutartį, po to grįšiu į Slovakiją. Ar man reikia užregistruoti savo automobilį Švedijoje?  

  TAIP — Kadangi Švedijoje būsite ilgiau nei 6 mėnesius ir veikiausiai reguliariai nevažinėsite iš jos į Slovakiją ir atgal.

 • Ketinu Vokietijoje pirkti automobilį ir grįžti juo į Prancūziją, kur gyvenu. Kaip turėčiau jį registruoti?  

  Nors automobilis galiausiai turės būti užregistruotas Prancūzijoje, jums vis tiek reikia gauti vokiškus valstybinius numerius, kad galėtumėte parvažiuoti į Prancūziją. Jei automobilis naujas, turėtumėte įsigyti tranzitinius numerius, tuomet Vokietijoje galėsite nemokėti PVM. Jei tai naudotas automobilis, turbūt jums teks pasirūpinti įprastine vokiška registracija, net jei ji ir bus labai trumpam laikotarpiui. Pagalvokite, ar nevertėtų automobilio parsisiųdinti į Prancūziją – tuomet jums nereikėtų jo registruoti Vokietijoje, palyginkite išlaidas.

 • Atrodo, tam, kad galėčiau Ispanijoje užregistruoti priekabą, man reikia atlikti tipo patvirtinimo procedūrą, net jeigu jai ir išduotas ES atitikties sertifikatas. Kodėl?  

  ES tipo patvirtinimo procedūra siekiama užtikrinti, kad priekabos ir priekabiniai nameliai atitiktų ES techninės saugos reikalavimus. Jeigu jūsų priekabai ar priekabiniam nameliui išduotas galiojantis ES atitikties sertifikatas, tai reiškia, kad jūsų priekabos (ar priekabinio namelio) prototipas jau buvo tikrintas atitinkamos jūsų šalies kompetentingos institucijos, kuri ir patvirtino jos tipą. Todėl Ispanijos institucijos negali reikalauti papildomos tipo patvirtinimo procedūros arba kokių nors papildomų techninių dokumentų registracijos arba eksploatacijos pradžios tikslais, tačiau jos gali pareikalauti atlikti techninę apžiūrą, kad įsitikintų, jog priekaba (priekabinis namelis) nebuvo modifikuota po to, kai ji jums buvo pristatyta.

 • Italijos kompetentingos institucijos iš manęs reikalauja, kad pateikčiau savo automobilio, kuris dabar registruotas Prancūzijoje, ES atitikties sertifikatą, nes noriu automobilį užregistruoti Italijoje. Kur galiu gauti šį sertifikatą?  

  Perkant automobilį gamintojas turi pateikti ES atitikties sertifikatą. Kadangi jūs šio sertifikato neturite, jums reikės iš gamintojo gauti jo originalą arba dublikatą (turbūt padedant automobilių salonui - jums greičiausiai reikės sumokėti už sertifikato išdavimą ir pristatymą). Greičiausiai jums galės padėti oficialus atitinkamos markės automobilių importuotojas Italijoje.

 • Ar ES atitkties sertifikatas bus pripažintas, net jeigu mano automobilis buvo modifikuotas?  

  NE — ES atitikties sertifikatas – tai gamintojo pareiškimas, kad aprašoma transporto priemonė buvo surinkta gamybos linijoje, už kurią jis atsako, ir atitinka ES teisės aktų reikalavimus. Modifikuotai transporto priemonei turėtų būti atlikta individuali tipo patvirtinimo procedūra pagal ES šalies, kurioje ji registruojama, įstatymus. Jeigu modifikuota transporto priemonė eksportuojama, atitinkamos šalies, į kurią ji atvežama, institucijos prieš sutikdamos registruoti pareikalaus atlikti specialią techninę apžiūrą arba pateikti atitinkamus pažymėjimus, arba netgi atlikti bandymus, numatytus nacionalinėje teisėje.

 • Iš Jungtinės Karalystės į Portugaliją, kur išėjęs į pensiją persikeliu, pasiimu ir senovišką automobilį. Ar bus kokių nors sunkumų jį užregistruojant Portugalijoje?  

  Registracija gali būti sudėtingesnė, jei jūsų automobilis pagamintas iki 1996 m., kadangi tuomet jis veikiausiai neturi ES atitikties sertifikato. Jungtinės Karalystės dokumentai galioja tik Jungtinėje Karalystėje ir Portugalijos institucijos gali pareikalauti padaryti kai kuriuos techninius automobilio pakeitimus. Jie turės būti tik tokie, kokių reikia, kad būtų laikomasi saugos ir aplinkosaugos reikalaivimų, kurie jais turi būti užtikrinti. Daugelyje ES šalių priimti specialūs įstatymai, kuriais supaprastinama senovinių automobilių, kurių naudojimas keliuose ribotas, registracijos tvarka.

 • Mano automobilio techninė apžiūra buvo atlikta mažiau nei prieš metus Portugalijoje. Ar vėl turėsiu ją pakartoti Ispanijoje, kur jį registruoju?  

  Galbūt — Ispanijos institucijos gali pareikalauti prieš registraciją atlikti techninę apžiūrą. Bet tai jos gali daryti tik tuo atveju, jeigu:

  • techninė apžiūra privaloma ir nuolatiniams Ispanijos gyventojams, kai pasikeičia registracijos pažymėjimo savininkas;
  • per apžiūrą netikrinami tie patys dalykai, kurie jau buvo patikrinti Portugalijoje;
  • suėjo privalomosios techninės apžiūros Portugalijoje terminas.

  Privalomosios techninės apžiūros dažnumas įvairiose šalyse skirtingas. Net jeigu Portugalijoje atlikta techninė apžiūra pagal Portugalijos įstatymus vis dar galioja, turėsite laikytis Ispanijoje nustatyto apžiūrų dažnumo reikalavimų.

Žr. pagrindinę informaciją šia tema
Automobilio registravimo dokumentai ir formalumai
Viešosios konsultacijos
  Pagalbos tarnybos
  Pagalba ir patarimai