KKK - Sotsiaalkindlustusõigustega seotud standardvormid

Porditavad dokumendid asendavad vanad E-vormid. Neid väljastavad pädevad sotsiaalkindlustusasutused, kus te olete kindlustatud.

Iga dokument puudutab üksikisikut (võib hõlmata ka pereliikmeid) ning sisaldab teie nime ja muid andmeid. Dokumendi väljastav sotsiaalkindlustusasutus varustab selle ka nõuetekohase allkirja ja templiga.

Sotsiaalkindlustuse koordineerimises kasutatava porditava dokumendi vasakus ülanurgas on ELi lipu kujutis, paremas ülanurgas viide sotsiaalkindlustuse koordineerimisele ning alaosas viide väljastavale asutusele. Ainus erand on Euroopa ravikindlustuskaart en .

A1-vorm (endine E101 ja E103) tõendab, et tasute sotsiaalkindlustusmakseid teises ELi riigis, Islandil, Liechtensteinis, Norras, Šveitsis või Ühendkuningriigis. Eelkõige tuleb seda ette lähetatud töötajate või isikute puhul, kes töötavad samal ajal rohkem kui ühes riigis. Lisateabe saamiseks võtke ühendust oma sotsiaalkindlustusasutusega.

DA1-vorm (endine E123) annab teile õiguse saada ravi tööõnnetuste ja kutsehaiguste korral teises ELi riigis, Islandil, Liechtensteinis, Norras, Šveitsis või Ühendkuningriigis. Lisateabe saamiseks võtke ühendust oma sotsiaalkindlustusasutusega.

P1-vorm annab ülevaate iga riigi poolt teie pensionitaotluse kohta tehtud otsustest. Selles teavitatakse teid sellest, kuidas asutused on erinevaid kindlustusperioode käsitlenud ning see võimaldab teil näiteks tuvastada kindlustusperioodidega seotud võimalikke lünki või kindlustusperioodide kattumist.

S1-vorm (endine E106, E109, E120 ja E121) võimaldab teil registreerida end tervishoiuteenuste saamiseks, kui elate mõnes ELi riigis, Islandil, Liechtensteinis, Norras, Šveitsis või Ühendkuningriigis, kuid olete kindlustatud teises riigis (üldjuhul välismaal pensionile jäänud pensionärina). See võib olla kasulik ka teie pereliikmetele, kui nad viibivad teie teises riigis töötamise ajal oma päritoluriigis, mis tähendab, et neil on selle riigi sotsiaalkindlustus, kus te töötate. Lisateabe saamiseks võtke ühendust oma sotsiaalkindlustusasutusega.

S2-vorm (endine E112) võimaldab teil tõendada teie õigust saada plaanilist ravi teises ELi riigis, Islandil, Liechtensteinis, Norras, Šveitsis või Ühendkuningriigis. Vormi saate enne lahkumist oma tervisekindlustusasutuselt ning peate selle esitama tervisekindlustusasutusele riigis, kuhu te ravi saamiseks siirdute. Ravi- ja maksetingimused on samad, mis asjaomase riigi kodanike puhul. See võib tähendada, et peate tasuma osa kuludest ette. 

S3-vorm võimaldab endistel piirialatöötajatel saada ravi riigis, kus nad varem töötasid. Tegemist võib olla uue raviga või sellise ravi jätkuga, mis algas enne, kui kõnealune isik selles riigis töötamise lõpetas. Lisateabe saamiseks võtke ühendust oma sotsiaalkindlustusasutusega.

U1-vorm (endine E301) tõendab teie kindlustusperioode teistes ELi riikides, Islandil, Liechtensteinis, Norras, Šveitsis või Ühendkuningriigis, mida võetakse arvesse töötushüvitiste arvutamisel. Kõnealuse vormi saate nende riikide tööhõiveasutustest, kus te viimati töötasite, ning te peate selle esitama selle riigi tööhõiveasutusele, kus te soovite hüvitisi taotleda. Lisateabe saamiseks võtke ühendust oma sotsiaalkindlustusasutusega.

U2-vorm (endine E303) on teie töötushüvitiste ülekandmise luba. Kõnealuse vormi saate selle riigi tööhõiveasutusest, kus te jäite töötuks, ning te peate selle esitama selle riigi tööhõiveasutusele, kus te soovite tööd otsida. Lisateabe saamiseks võtke ühendust oma sotsiaalkindlustusasutusega.

U3-vorm on hoiatus selle riigi vastuvõtvalt asutuselt, kus te tööd otsite, selle riigi asutusele, kes teile töötushüvitist maksab. Kuna teie olukord on muutunud, võidakse teie hüvitisi pärast sellist teabevahetust asutuste vahel vähendada või nende maksmine peatada. Kui saate U3-vormi, võite vajadusel võtta ühendust teile hüvitisi maksva riigi pädeva asutusega, et kontrollida mõju teie olukorrale. Lisateabe saamiseks võtke ühendust oma sotsiaalkindlustusasutusega.

ELi sotsiaalkindlustussüsteemide koordineerimise eeskirjade kohaselt peab iga riik määrama ametisse kontaktasutuse, mille ülesanne on vastata kodanike, aga ka teiste asutuste teabe- ja abitaotlustele. Kasutage kataloogi sobiva kontaktasutuse leidmiseks.

Igas riigis on haldusotsuste edasikaebamiseks oma tähtajad ja menetlused. Kohene tegutsemine ja tähtaegadest kinnipidamine on väga oluline. Küsige nõu oma riiklikelt asutustelt .

Kõik sotsiaalkindlustuse koordineerimisega seotud dokumendid (e-vormid, Euroopa ravikindlustuskaardid, ajutised asendussertifikaadid), mille pädevad asutused on väljastanud enne 1. maid 2010 vanade koordineerimiseeskirjade kohaselt, kehtivad kuni nende kehtivusaja lõppemiseni või seni, kuni pädev asutus need tagasi võtab või asendab.

Lisateave selle teema kohta

Viimati ajakohastatud: 05/05/2023
Jaga lehekülge