Pomocné nástroje

Výber jazyka

Vlajka EÚ

Navigačný riadok

Menu

Aktualizované : 25/04/2017

Najčastejšie otázky - Bezpečnosť a bezpečnostná ochrana letectva

 • Nie som si istá, ktoré druhy kozmetiky sa považujú za tekutiny. Môžem vôbec zobrať kozmetiku so sebou na palubu lietadla?

  ÁNO – pokiaľ objem balenia kozmetiky nepresahuje 100 ml. Kozmetiku s väčším objemom musíte prepravovať v podanej batožine. Upozorňujeme, že krémy a gély sa považujú za tekutiny.

 • Mám v úmysle cestovať so svojím päťmesačným synom z Kanady do Londýna.  Môžem si so sebou na palubu zobrať stravu pre môjho syna alebo mi ju pri bezpečnostnej kontrole na letisku vezmú?

  Môžete si so sebou zobrať obmedzené množstvo dojčenskej výživy pod podmienkou, že nevyžaduje chladenie pred otvorením, že ide o balené značkové potraviny predávané priamo spotrebiteľovi a ich obal je neporušený, ak sa práve nepoužíva.

 • Každé štyri hodiny musím užiť lieky, ktoré sú v tekutej forme.  Môžem ich mať pri sebe počas môjho letu z Atén do Londýna?  Musím ich zabaliť do priehľadného plastového obalu?

  Odpoveď na obe tieto otázky je áno.   Základné lieky sú povolené v množstvách väčších ako 100 ml, ale iba na použitie počas cesty a môžete byť vyzvaný, aby ste preukázali ich pravosť.

 • Mám v úmysle cestovať so svojím šesťmesačným synom z Lisabonu do Bruselu.  Počas cesty ho budem musieť nakŕmiť z fľaše a bude potrebovať viac ako 100 ml mlieka.  Môžem si toto mlieko zobrať so sebou na palubu?

  Áno, dojčenská výživa a mlieko sú povolené v množstvách väčších ako 100 ml, ale iba na použitie počas cesty a môžu vás vyzvať, aby ste preukázali ich pravosť.   Fľašu by ste mali uložiť do samostatného priehľadného plastového obalu a predložiť osobitne na účely kontroly v bezpečnostnej zóne.

 

Získať hlavné informácie o tejto téme
Bezpečnosť na letiskách a v rámci leteckých spoločností
Verejné konzultácie
  Potrebujete pomoc asistenčných služieb?
  Pomoc a poradenstvo