Narzędzia serwisu

Wybór języka

Flaga UE

Ścieżka nawigacji

Menu

Ostatnia aktualizacja : 25/04/2017

Najczęściej zadawane pytania - Bezpieczeństwo lotnicze

 • Nie jestem pewna, jakie kosmetyki są uznawane za płyny. Czy na pokład samolotu w ogóle można wnosić ze sobą kosmetyki?

  TAK – Jeżeli pojemność opakowania nie przekracza 100 ml. Wszystkie większe pojemniki należy spakować do bagażu rejestrowanego. Pamiętaj, że kremy i żele są uznawane za płyny.

 • Zamierzam polecieć z Kanady do Londynu z moim synkiem, który ma pięć miesięcy.  Czy mogę zabrać z Kanady jedzenie dla niemowląt, czy też zostanie mi ono odebrane przy kontroli?

  Można przewieźć ograniczoną ilość jedzenia i picia dla niemowląt, pod warunkiem że do czasu otwarcia nie trzeba ich trzymać w lodówce, że jest to zapakowana, markowa żywność sprzedawana bezpośrednio konsumentowi oraz że opakowanie jest nienaruszone, chyba że właśnie w danej chwili trwa karmienie dziecka.

 • Co cztery godziny muszę zażywać lek w postaci płynu.  Czy mogę zabrać go ze sobą na pokład samolotu, który leci z Aten do Londynu?  Czy muszę go włożyć do przezroczystej torebki?

  W obu przypadkach odpowiedź brzmi tak.   Przewożenie leków, bez których pacjent nie może się obejść, jest dozwolone w ilościach większych niż 100 ml. Jednak lek musi być przeznaczony do użytku wyłącznie w trakcie podróży i konieczne może być wykazanie jego autentyczności.

 • Zamierzam polecieć z Lizbony do Brukseli z moim sześciomiesięcznym synkiem.  Podczas lotu będę musiała go karmić butelką, a 100 ml mleka na pewno mu nie wystarczy.  Czy mogę zabrać do samolotu więcej mleka?

  Tak – Przewożenie jedzenia dla niemowląt i mleka jest dozwolone w ilościach większych niż 100 ml. Jednak jedzenie musi być przeznaczone do użytku wyłącznie w trakcie podróży i konieczne może być wykazanie jego autentyczności.   Butelkę należy włożyć do oddzielnej, przezroczystej, zamykanej torebki foliowej i osobno pokazać ją w punkcie kontroli pasażerów.

 

Zobacz najważniejsze informacje na ten temat
Ochrona lotnisk i bezpieczeństwo linii lotniczych
Konsultacje publiczne
  Potrzebujesz pomocy lub porady?
  Skontaktuj się z działem pomocy