Vietnes rīki

Valodu atlasītājs

ES karogs

Navigācijas ceļš

Izvēlne

Atjaunināts : 25/04/2017

Bieži uzdotie jautājumi - Aviosatiksmes drošība

 • Man īsti nav skaidrs, kādu kosmētiku uzskata par šķidrumiem. Vai es vispār varu ņemt līdzi kosmētiku lidmašīnas salonā?

  . Ja vien katra kosmētikas iesaiņojuma tilpums nepārsniedz 100 ml. Visus lielāka tilpuma kosmētikas līdzekļus nāksies ievietot reģistrētajā bagāžā. Neaizmirstiet, ka par šķidrumiem uzskata arī krēmus un želejas.

 • Es esmu iecerējusi no Kanādas doties uz Londonu. Kopā ar mani būs piecus mēnešus vecais dēls.  Vai, dodoties ceļā no Kanādas, varu ņemt līdzi zīdaiņu pārtiku? Vai nebūs tā, ka, man ierodoties Lielbritānijas teritorijā, to atņems?

  Jums ir atļauts ņemt līdzi noteiktu daudzumu zīdaiņu pārtikas, ja pirms atvēršanas tai nav jābūt sasaldētai. Runa ir par iepakotiem atpazīstama zīmola pārtikas produktiem, ko pārdod tieši patērētājam. Iepakojumam ir jābūt veselam. Cita lieta, ja sākta produkta satura lietošana.

 • Man ik pēc četrām stundām ir jādzer šķidras zāles.  Vai lidojuma laikā no Atēnām uz Londonu varu šīs zāles turēt pie sevis lidaparāta salonā?   Vai man tās jāievieto caurspīdīgā plastmasas maisiņā?

  Atbilde uz abiem jautājumiem ir "jā".   Vitāli svarīgas zāles ir atļauts ņemt līdzi daudzumos, kas pārsniedz par 100 ml, bet tikai tad, ja jums tās ir vajadzīgas lidojuma laikā. Turklāt jums nāksies pierādīt to īstumu.

 • Es esmu iecerējusi no Lisabonas doties uz Briseli. Kopā ar mani būs sešus mēnešus vecs zīdainis.  Viņš lidojuma laikā būs jābaro no pudeles, kuras tilpums pārsniedz 100 ml.  Vai es varu to ienest lidaparāta salonā?

  Zīdaiņu pārtika un piens ir atļauts daudzumos, kas pārsniedz 100 ml, bet tikai lietošanai lidojuma laikā. Turklāt jums, iespējams, nāksies pierādīt tā īstumu.   Pudele jāievieto atsevišķā caurspīdīgā atkārtoti attaisāmā maisiņā un atsevišķi jāuzrāda drošības kontroles laikā.

 

Skatīt galveno informāciju par šo tematu
Lidostu un gaisa pārvadājumu drošība
Sabiedriskās apspriešanas
  Jums vajadzīgs atbalsts no palīdzības dienesta?
  Vaicājiet, un mēs dosim padomu.