Vietnes rīki

Valodu atlasītājs

ES karogs

Navigācijas ceļš

Izvēlne

Atjaunināts : 25/04/2017

Bieži uzdotie jautājumi - Dzīvnieku un augu līdzvešana

 • Vai uz manu jūrascūciņu attiecas ES prasība par lolojumdzīvnieka pasi?

  . Prasība par ES lolojumdzīvnieka pasi attiecas tikai uz suņiem, kaķiem un mājas seskiem. Uz citiem mājdzīvniekiem attiecas valsts tiesību akti.

 • Vai man vajadzīga atļauja, lai ceļā no vienas ES dalībvalsts uz otru varētu ņemt līdzi himēras taureni (Ornithoptera chimaera)?

  . Apdraudēto dzīvnieku sugu, tostarp himēras taureņu, pārvietošana tiek stingri kontrolēta. Ja vēlaties ceļojumā ņemt līdzi kādu apdraudētas sugas dzīvnieku, jums vajadzīga atļauja.

  Lai noskaidrotu, vai jums ir vajadzīga atļauja kādas konkrētas sugas dzīvniekam, kuru, dodoties mājup, vēlaties ņemt līdzi, ieskatieties ES savvaļas augu un dzīvnieku tirdzniecības datubāzē English vai vērsieties iestādē, kura gādā par CITES konvencijas ievērošanuespañolfrançaisбългарскиEnglish jūsu valstī.

 • Es esmu iecerējis pārcelties uz dzīvi Īrijā un vēlos ņemt līdzi savu suni.  Kas notiks, ja tas neatbildīs nosacījumiem, kas noteikti iebraukšanai Īrijā?

  Jūsu suni var nosūtīt atpakaļ uz tā izcelsmes valsti vai ievietot karantīnā (uz jūsu rēķina) līdz brīdim, kad ir panākta atbilstība veselības aizsardzības prasībām (ilgākais uz 21 dienu). Sliktākajā gadījumā tas var tikt nonāvēts.

 • Es esmu vājredzīgs un vēlos doties lidojumā no Parīzes uz Londonu.  Vai varu ņemt līdzi savu pavadoņsuni?

  . Atzītus pavadoņsuņus aviosabiedrībai ir jāpārvadā gaisa kuģa salonā.

 • Vai pastāv ierobežojumi dažu aizsargājamo dzīvnieku vai augu importam ES?

  . Dažas apdraudētas sugas un to sistemātikas klases aizsargā Vašingtonas konvencija (CITES).  To importu ES regulē stingri noteikumi.

 

Skatīt galveno informāciju par šo tematu
Dzīvnieku un augu līdzvešana
Sabiedriskās apspriešanas
  Jums vajadzīgs atbalsts no palīdzības dienesta?
  Vaicājiet, un mēs dosim padomu.