Ścieżka nawigacji

Ostatnia aktualizacja : 21/12/2015

vehicles

Wypożyczenie samochodu za granicą

Wcześniejsza rezerwacja

Jeśli zarezerwowałeś samochód w firmie mającej siedzibę w jednym z krajów UE przez Internet, telefon lub korespondencyjnie, nie oznacza to, że automatycznie zyskałeś prawo do odstąpienia od umowy lub zwrotu pieniędzy. Niektóre wypożyczalnie samochodów mogą jednak dopuszczać taką możliwość w swoich warunkach świadczenia usług.

Przepisy UE gwarantujące 14-dniowy okres możliwości odstąpienia od zakupu towarów i usług zamawianych przez Internet, telefon lub system sprzedaży wysyłkowej nie obejmują usługi wypożyczenia samochodu.

Leasing samochodu

Usługa leasingu - czyli wynajmu długoterminowego z możliwością wykupienia samochodu pod koniec obowiązywania umowy - może być problematyczna, jeśli planujesz przeprowadzić się do innego kraju wraz z samochodem objętym leasingiem.

Ponieważ masz obowiązek ubezpieczenia i zarejestrowania samochodu w kraju swojego zamieszkania, możesz mieć problemy, jeśli Twoje ubezpieczenie nie będzie ważne w kraju, do którego chcesz się przeprowadzić.

Leasingodawcy mogą również nie zgodzić się na rejestrację samochodu w innym kraju UE.

Ważność prawa jazdy

Jeśli zamierzasz wynająć i prowadzić samochód w innym kraju UE, upewnij się także, czy Twoje prawo jazdy jest tam ważne.

Konsultacje publiczne
    Potrzebujesz pomocy lub porady?
    Skontaktuj się z działem pomocy

    W tym przypadku 27 państw UE, Islandia, Liechtenstein i Norwegia

    Retour au texte en cours.