Bieži uzdotie jautājumi - Laulātais un bērni, kas nav ES pilsoņi

– Ja viņa tur dzīvos kopā ar jums mazāk nekā 3 mēnešus, viņai nav jāreģistrējas iestādēs, taču varbūt viņai būs jāziņo par savu ierašanos. Jebkurā gadījumā viņai vienmēr jānēsā līdzi derīga pase – ar to būs gana, lai iegūtu uzturēšanās tiesības.

– jūsu vīram kā jūsu ģimenes loceklim ir tiesības dzīvot Vācijā un tur sākt strādāt pie darba devēja vai kā pašnodarbinātajam.
– Tā kā jūsu meita ir ES pilsone un jūs esat atbildīgi par viņas aprūpi, jums ir tiesības dzīvot un strādāt Beļģijā ar noteikumu, ka, nedodot jums šādas tiesības, visa ģimene būtu spiesta izceļot no ES.
– Kā vecāki jūs esat atbildīgi par savu bērnu un varat nolemt, ka viņa interesēs, piemēram, viņa audzināšanas un izglītības labā, būtu pārcelties uz Vāciju. Jūs tad drīkstat tur apmesties kopā ar viņu. Tomēr jums būs jāpierāda, ka ģimenei ir pietiekami līdzekļi, lai nekļūtu par slogu Vācijas sociālās nodrošināšanas sistēmai, un ka jums ir visaptveroša veselības apdrošināšanas polise.
– Jums joprojām tiesības dzīvot Francijā, bērna dzīvesvietas valstī, ar nosacījumu, ka bērnu aizgādības tiesības jūs esat ieguvusi pēc vienošanās ar vīru vai ar tiesas rīkojumu. Tāpat tas būtu tad, ja aizgādības tiesības būtu piešķirtas tēvam, bet jums būtu tiesības ar bērnu tikties un tiesas spriedumā būtu noteikts, ka tiekšanās vietai ir jābūt Francijā.
– jūsu vīra nāvei nevajadzētu ietekmēt jūsu vai jūsu bērna uzturēšanās tiesības, ja vien Spānijā pirms vīra nāves esat nodzīvojusi vismaz gadu. Šis nosacījums nav spēkā, ja jūsu bērns iet skolā Spānijā.

. Nīderlandē pret viņu izturēsies kā pret jebkuru citu laulāto.

Paliekot tur mazāk par 3 mēnešiem, viņai vajadzīga tikai derīga pase (kaut arī iespējams, ka atkarībā no pilsonības valsts viņai varētu būt vajadzīga arī vīza).

Tomēr iespējams, ka viņai jāziņo par ierašanos valstī, turklāt allaž jānēsā līdzi pase.

Skatīt galveno informāciju par šo tematu

ES tiesību akti

Pēdējā pārbaude: 19/06/2023
Kopīgot šo lapu