Najczęściej zadawane pytania - Wysyłka i dostawa

Jeśli umowa nie określa czasu dostawy, zamówiony towar powinien zostać dostarczony w ciągu 30 dni.

Jeżeli nie zostanie dostarczony na czas, należy skontaktować ze sprzedawcą i wyznaczyć mu nowy realny termin. Jeżeli sprzedawca nie przyśle zamówionego towaru również w tym terminie, można anulować zamówienie.

Nie ma jednak potrzeby wyznaczania sprzedawcy nowego terminu, jeżeli sprzedawca został z góry (przed zawarciem umowy) poinformowany o tym, że książka ma zostać przysłana w terminie, ponieważ jest przeznaczona na prezent urodzinowy. Jeżeli już zapłaciłaś, sprzedawca jest zobowiązany do bezzwłocznego zwrotu pieniędzy.
NIE. Za dostawę zakupionego towaru odpowiada sprzedawca. Do jego obowiązków należy skontaktowanie się z firmą kurierską i udowodnienie, że przesyłka została dostarczona. Jeżeli sprzedawca nie jest w stanie tego dowieść, powinien wysłać Ci taki sam przedmiot lub zwrócić pieniądze.
NIE. Klient nie powinien płacić kosztów przesyłki, jeżeli nie zostały one wyraźnie wskazane w zamówieniu. Sprzedawca jest zobowiązany do wskazania całkowitych kosztów, zanim kupujący zapłaci za produkt. Po przyjęciu zamówienia sprzedawca nie może wymagać opłacenia żadnych dodatkowych kosztów.
Sprzedawcy mają obowiązek podania całkowitego kosztu towaru lub usługi, w tym poinformowania klienta o wszelkich dodatkowych kosztach. Kupujący nie mają obowiązku uiszczania opłat ani ponoszenia innych kosztów, o których nie zostali wyraźnie poinformowani przed złożeniem zamówienia. Jeżeli uważasz, że opłata została naliczona w sposób nieuzasadniony, skontaktuj się ze sprzedawcą i poproś o zwrot poniesionych kosztów. Możesz również Poradenství a pomoc z evropského spotřebitelského centra ve vaší zemi Otwórz link do strony zewnętrznej w swoim kraju.
Kiedy robisz zakupy przez internet, przysługują Ci takie same prawa jak w przypadku zakupu towarów w sklepie. Jeżeli zakupione produkty są wadliwe lub nie działają tak, jak powinny, masz prawo zażądać naprawy lub wymiany towaru, lub, jeśli nie jest to możliwe, zwrócić się o upust lub zwrot pieniędzy.

Sprawdź warunki zwrotu towarów na stronie internetowej sprzedawcy. Skontaktuj się z nim, wyjaśnij, na czym polega problem, i poproś o jego rozwiązanie. Jeśli reakcja sprzedawcy nie będzie satysfakcjonująca, a jego siedziba znajduje się w UE, możesz skontaktować się z obrátit na místní evropské spotřebitelské centrum Otwórz link do strony zewnętrznej w swoim kraju.
NIE. Sprzedawca odpowiada za dostarczenie zakupionego produktu, a tym samym za wszelkie uszkodzenia, jakie mogą powstać podczas transportu. W tym przypadku jest zobowiązany naprawić gitarę, wysłać nową lub oddać pieniądze.

W przypadku towarów dostarczanych przez kuriera dobrą praktyką jest sprawdzenie ich stanu w jego obecności, aby sprzedawca nie mógł twierdzić, że uszkodzenia powstały już w trakcie użytkowania.

W przypadku niesatysfakcjonującej reakcji sprzedawcy możesz skontaktować się z Ζητήστε βοήθεια ή συμβουλές από το ευρωπαϊκό κέντρο καταναλωτών της χώρας σας Otwórz link do strony zewnętrznej w swoim kraju lub w kraju, w którym dokonałeś zakupu.

Zależy to od sprzedawcy. Wszyscy sprzedawcy internetowi muszą na swojej stronie internetowej przedstawiać warunki sprzedaży w jasny i zrozumiały sposób. Warunki te powinny obejmować świadczone usługi, w tym opcje dostawy, oraz wszelkie ograniczenia. Przy zakupie towaru zazwyczaj konieczne jest zaakceptowanie tych warunków.

Jeżeli w warunkach podanych na niemieckiej stronie firma stwierdza, że dostawa jest ograniczona do Niemiec, wówczas nie ma ona obowiązku doręczyć Ci produktu do Francji. W takim przypadku powinnaś dokonać zakupu na tej stronie internetowej firmy, która przewiduje dostawę do Francji.

Jeżeli jednak warunki na niemieckiej i francuskiej stronie firmy są takie same, tzn. obejmują dostawę do obu krajów, wówczas powinnaś mieć możliwość złożenia zamówienia na dowolnej z tych stron internetowych z dostawą towaru do Francji.

NIE. Unijne przepisy dotyczące blokowania geograficznego stanowią, że sprzedawcy nie mogą odmawiać dostępu do tego rodzaju usług tylko dlatego, że kupujący mieszka w innym kraju. Powinieneś być w stanie zarezerwować telefon przez internet i odebrać go ze sklepu w Holandii na takich samych warunkach jak obywatele Holandii.

Jeżeli sprzedawca odmawia Ci skorzystania z tej usługi, możesz zwrócić się o pomoc do Europejskiego Centrum Konsumenckiego w swoim kraju.

Zobacz najważniejsze informacje na ten temat

Prawo UE

Ostatnio sprawdzono: 17/06/2022
Udostępnij tę stronę