Vietnes rīki

Valodu atlasītājs

ES karogs

Navigācijas ceļš

Izvēlne

Atjaunināts : 31/08/2017

Bieži uzdotie jautājumi - Aviopasažieru tiesības

 • Kāda Eiropas aviosabiedrība nesen nozaudēja manu bagāžu. Es iesniedzu pretenzijas aviosabiedrībai, bet neesmu apmierināts ar viņu atbildi. Vai varu iesniegt sūdzību vēl citur?

  . Ja tas bija starptautisks lidojums, varat sazināties ar jūsu valstī strādājošo Eiropas Patērētāju centruEnglish . Iekšzemes reisa gadījumā vērsieties savas valsts patērētāju aizsardzības centrā.

 • Nesen, kad, rezervējot aviobiļeti, nonācu līdz maksāšanas posmam, biju šokēts, ieraugot galīgo cenu pēc nodokļu un papildmaksājumu pieskaitīšanas. Vai tad aviosabiedrībām nav obligāti jānorāda biļetes kopējā cena (ar nodokļiem un papildmaksājumiem) jau no paša sākuma?

  . Tām tiešām ir jānorāda pilnā cena un skaidri jāparāda katra atsevišķā pozīcija (lidojuma maksa, nodokļi, nodevas, piemaksas un citi maksājumi).

 • Ja es ielidoju no valsts, kura neietilpst Eiropas Savienībā (piemēram, lidoju no ASV uz Parīzi), vai man ir kādas tiesības gadījumā, ja ir atcelts mans lidojums?

  , ja jūsu aviosabiedrība ir licencēta kādā ES dalībvalstī.

 • Es iegādājos aviobiļeti no Londonas uz Barselonu. Satiksmes sastrēgumu dēļ lidostā nokļuvu par vēlu — tieši pirms mana lidojuma izejas aizvēršanas. Man neatļāva iekāpt lidmašīnā. Vai man ir kādas tiesības šādā situācijā?

  , jo jūs neizpildījāt prasību, ka jums jāierodas uz reģistrāciju lidojumam zināmu laiku iepriekš.

 • Vai ir termiņš, līdz kuram varu pieprasīt kompensācija par atceltu lidojumu?

  Tas atkarīgs no katras ES dalībvalsts likumiem, līdz ar to nav vienotu noteikumu visām ES dalībvalstīm.

 • Vai man ir kādas tiesības, ja man neatļauj pārsēsties nākamajā lidmašīnā, jo es ierados pie izejas pārāk vēlu mana pirmā lidojuma aizkavēšanās dēļ (runa ir par savienotajiem lidojumiem)?

  , ja attiecīgie lidojumi ietilpst vienā rezervācijā, aviosabiedrībai ir jāpiedāvā jums iespēja izvēlēties starp jūsu biļetes atmaksu un atpakaļlidojumu uz izlidošanas lidostu, cik iespējams drīz, un maršruta maiņu kādā citā jums piemērotā dienā salīdzināmos transporta nosacījumos, ja vien ir pieejamas vietas. Maršruta maiņas gadījumā, ja savu galīgo mērķi sasniedzat ar 3 stundu vai lielāku kavēšanos, jums ir tiesības uz kompensāciju.

 • Man šorīt bija jāizlido no Londonas, taču nupat saņēmu īsziņu, kurā aviosabiedrība paziņo, ka reiss ir atcelts. Vai man ir kādas tiesības šādā situācijā?

  , ES tiesību aktos ir noteiktas jūsu tiesības. Jums ir tiesības uz biļetes cenas pilnīgu kompensāciju atbilstoši tam ceļojuma posmam, kuru nevarējāt veikt, vai lidojumu citā reisā pēc iespējas ātrāk. Ja jau esat lidostā un izvēlaties lidot citā reisā, jums ir tiesības arī uz ēdienu un dzērienu proporcionāli gaidīšanas laikam, kā arī diviem tālruņa zvaniem, īsziņām vai e-pastiem. Jums ir tiesības arī uz naktsmītni, ja citā reisā jālido nākamajā dienā pēc sākotnēji plānotās lidojuma dienas, un atkarībā no apstākļiem arī uz finansiālu kompensāciju.
 • Mans lidojums aizkavējies par četrām stundām. Vai man ir tiesības uz kompensāciju naudā?

  Kolīdz jūsu reiss ir aizkavējies par vairāk nekā trim stundām, jums ir tiesības uz finansiālu kompensāciju, ja aviosabiedrība nespēj pierādīt, ka aizkavēšanās notikusi ārkārtēju apstākļu dēļ, no kuriem nebija iespējams izvairīties, veicot saprātīgus pasākumus.
   
 • Kad ierados lidostā, man paziņoja, ka mans lidojums no Briseles uz Londonu ir atcelts. Izvēlējos neceļot nemaz, un man pateica, ka man atmaksās biļetes cenu un ka saņemšu finansiālu kompensāciju. Ir pagājušas vairākas nedēļas, bet neko neesmu saņēmis. Vai ir noteikts termiņš, kurā jāatdod par biļeti iztērētā nauda un jāizmaksā kompensācija?

  , aviosabiedrības pienākums ir jums atdot par biļeti iztērēto naudu septiņu dienu laikā pēc reisa atcelšanas. Kompensācijas izmaksa ir atkarīga no reisa atcelšanas iemesla; ES noteikumos nav norādīts termiņš šajā sakarībā.
 • Vai man ir tiesības uz kompensāciju tikai tad, ja reiss atcelts? Varbūt varu saņemt kompensāciju arī par aizkavējušos reisu?

  Gan tā, gan tā. Ja reiss atcelts vai aizkavējies, jūs nesaņemsiet kompensāciju, ja tas noticis ārkārtēju apstākļu (piemēram, sliktu laikapstākļu) dēļ. Ja lidojums atcelts vai aizkavējies ārkārtēju apstākļu dēļ, jums, iespējams, nav tiesību uz kompensāciju, tomēr pārvadātājam vienalga ir pienākums jums piedāvāt palīdzību (atdot par biļeti iztērēto naudu vai piedāvāt iespēju nokļūt galamērķī citādā veidā) un aprūpi (maltītes un/vai naktsmītni), kamēr gaidāt alternatīvu transportu.
   
Skatīt galveno informāciju par šo tematu
Aviopasažieru tiesības
Sabiedriskās apspriešanas
  Jums vajadzīgs atbalsts no palīdzības dienesta?
  Vaicājiet, un mēs dosim padomu.