Paslaugų priemonės

Kalbų juosta

ES vėliava

Naršymo kelias

Meniu

Atnaujinta 2017-08-31

DUK. Lėktuvų keleivių teisės

 • Viena Europos oro transporto bendrovė neseniai pametė mano lagaminą. Bendrovei pateikiau skundą, bet nesu visiškai patenkintas jos reakcija. Ar galiu teikti skundą kokiai nors kitai įstaigai?

  TAIP – jei skrydis buvo tarptautinis galite kreiptis į Europos vartotojų centrąEnglish savo šalyje. Jei skrydis buvo vidinis, susisiekite su nacionaliniu vartotojų centru.

 • Neseniai užsisakydamas skrydį apstulbau pamatęs galutinę kainą, kai buvo pridėti mokesčiai ir rinkliavos. Tikriausiai oro vežėjai turėtų pasirūpinti tuo, kad visa bilieto kaina, įskaitant mokesčius ir rinkliavas, būtų aiški nuo pat pradžių?

  TAIP – turi būti aiškiai nurodyta kiekvieno elemento kaina (skrydžio kaina, mokesčiai, oro uosto mokesčiai, priemokos ir rinkliavos).

 • Jei keliauju iš ES nepriklausančios šalies, pavyzdžiui, iš JAV į Paryžių, ar turiu teisių, jeigu mano skrydis atšaukiamas?

  TAIP – jei jūsų oro vežėjui suteikta licencija ES šalyje.

 • Užsisakiau skrydį iš Londono į Barseloną. Dėl transporto spūsčių į oro uostą atvykau vėlai, bet dar iki uždarant vartus prieš skrydį. Manęs į lėktuvą neįleido. Ar turiu kokių nors teisių?

  NE – kadangi neįvykdėte reikalavimo laiku užsiregistruoti į skrydį.

 • Ar nustatytas terminas, iki kurio galima imtis teisinių veiksmų dėl kompensacijos už atšauktą skrydį?

  Tai priklauso nuo kiekvienos ES šalies nacionalinės teisės, todėl padėtis visoje ES skirtinga.

 • Ar turiu kokių nors teisių, jei mane atsisako skraidinti jungiamuoju skrydžiu, nes prie vartų atėjau vėluodamas dėl vėlavusio pirmesnio skrydžio?

  Taip – jeigu šie skrydžiai buvo rezervuoti kartu, vežėjas turi pasiūlyti jums pasirinkti iš dviejų galimybių: atgauti pinigus už bilietą ir pirmu pasitaikiusiu skrydžiu grįžti atgal į išvykimo oro uostą arba pirmai progai pasitaikius vykti į galutinį kelionės tikslą kitu maršrutu ar vykti kitu maršrutu vėlesnę jums patogią dieną panašiomis kelionės sąlygomis, jeigu yra vietų. Tuo atveju, jeigu jums pasiūlyta vykti kitu maršrutu ir galutinį kelionės tikslą pasiekiate vėluodamas 3 valandomis ar daugiau, turite teisę gauti kompensaciją.

 • Šį rytą turėčiau išskristi iš Londono, bet ką tik gavau SMS žinutę iš oro transporto bendrovės, kad skrydis atšauktas. Ar turiu kokių nors teisių?

  TAIP – pagal ES taisykles turite teisių. Turite teisę susigrąžinti visus už bilietą sumokėtus pinigus už tą kelionės dalį, į kurią neišvykote, arba teisę kuo greičiau vykti kitu maršrutu. Jei jau esate oro uoste ir nusprendėte vykti kitu maršrutu, atsižvelgiant į laukimo laiką taip pat turite teisę gauti maisto ir gaiviųjų gėrimų bei du kartus paskambinti telefonu, išsiųsti SMS žinutes arba e. laiškus. Be to, turite teisę į nakvynę, jei kitu maršrutu turite išvykti kitą, negu planavote skrydį, dieną, ir, priklausomai nuo aplinkybių, į piniginę kompensaciją.
 • Mano skrydį atidėjo keturioms valandoms. Ar turiu teisę į piniginę kompensaciją?

  Jei jūsų skrydis atidėtas daugiau kaip trims valandoms, galite turėti teisę į piniginę kompensaciją, jei oro transporto bendrovė negali įrodyti, kad skrydis atidėtas dėl ypatingų aplinkybių, kurių nebūtų buvę galima išvengti pagrįstomis priemonėmis.
   
 • Atvykęs užsiregistruoti į skrydį buvau informuotas, kad mano skrydis iš Briuselio į Londoną atšauktas. Nusprendžiau nevykti. Man buvo pasakyta, kad pinigai už bilietą bus grąžinti ir kad gausiu finansinę kompensaciją. Praėjo kelios savaitės, bet vis dar nieko negavau. Ar yra nustatytas pinigų grąžinimo ir kompensacijos terminas?

  TAIP – už bilietą sumokėti pinigai jums turėjo būti grąžinti per septynias dienas nuo skrydžio atšaukimo. Kompensacijos mokėjimas priklauso nuo skrydžio atšaukimo priežasties, bet kompensacijos mokėjimo terminas ES taisyklėse nenumatytas.
 • Ar turiu teisę į kompensaciją tik už tuos skrydžius, kurie buvo atšaukti, ar galiu gauti kompensaciją ir už atidėtus skrydžius?

  Ir viena, ir kita. Kompensacijos už atšauktą arba atidėtą skrydį negausite tuo atveju, jei skrydis buvo atšauktas arba atidėtas dėl ypatingų aplinkybių, pavyzdžiui, dėl prastų oro sąlygų. Net jei neturėsite teisės į kompensaciją, jei skrydis buvo atšauktas arba atidėtas dėl ypatingų aplinkybių, oro transporto bendrovė vis tiek turi jums padėti (grąžinti pinigus arba pasiūlyti vykti kitu maršrutu) ir jumis pasirūpinti (pasiūlyti maisto ir (arba) jus apgyvendinti), kol laukiate kitos transporto priemonės.
   
Žr. pagrindinę informaciją šia tema
Lėktuvų keleivių teisės
Viešosios konsultacijos
  Pagalbos tarnybos
  Pagalba ir patarimai