Saidi tööriistad

Keelevalik

ELi lipp

Navigatsioonitee

Menüü

Viimati ajakohastatud : 19/03/2018

KKK - Lennureisijate õigused

 • Euroopa lennuettevõtja kaotas hiljuti mu pagasi. Pöördusin selle lennuettevõtja poole kaebusega, kuid ma ei ole päris rahul sealt saadud vastusega. Kas ma saan kaebuse esitada kellelegi teisele?

  JAH − piiriülese lennu puhul võite võtta ühendust Euroopa tarbijakeskusega oma koduriigis. Riigisisese lennu puhul võtke ühendust oma riikliku tarbijakeskusega.

 • Kui broneerisin hiljuti lennupiletit, olin šokeeritud, kui asusin maksma, nähes lõplikku hinda pärast maksude ja tasude lisamist. Kas lennuettevõtjad peaksid esitama pileti hinna koos maksude ja tasudega juba esimeses etapis?

  JAH − ja iga osa maksumus (hind, maksud, tasud, lisatasud ja teenustasud) tuleb selgelt välja tuua.

 • Kui lendan väljastpoolt ELi, nt Ameerika Ühendriikidest Pariisi, kas mul on mingisugused õigused juhul, kui mu lend tühistatakse?

  JAH − tingimusel, et teie lennuettevõtja omab litsentsi mõnes Euroopa riigis.

 • Broneerisin lennu Londonist Barcelonasse. Tiheda liikluse tõttu jõudsin lennujaama hilja, kuid just enne seda, kui minu lennu värav suleti. Mind ei lubatud lennuki pardale. Kas mul on mingeid õigusi?

  EI − kuna te ei täitnud nõuet saabuda lennu registreerimisele ettenähtud ajal.

 • Kas on kehtestatud tähtaeg, mille jooksul võib esitada hagi hüvitise saamiseks tühistatud lennu puhul?

  See sõltub iga Euroopa riigi siseriiklikust õigusest ning on seetõttu kogu ELis erinev.

 • Kas mul on mingeid õigusi, kui mind ei lubata jätkulennule, sest jõudsin värava juurde hilja esimese lennu hilinemise tõttu?

  JAH – kui lennud on ostetud ühe broneeringuga peab lennuettevõtja võimaldama teil teha valik järgmiste võimaluste vahel: piletihinna hüvitamine ja tagasilend lähtelennujaama esimesel võimalusel või marsruudi ümberkorraldamine sihtpunkti jõudmiseks esimesel võimalusel või marsruudi ümberkorraldamine teile sobival hilisemal kuupäeval võrreldavatel reisitingimustel ning sõltuvalt vabade kohtade olemasolust. Juhul kui teie marsruut suunatakse ümber ja te jõuate lõppsihtkohta hilinemisega 3 tundi või enam, on teil õigus hüvitisele.

 • Minu lend peab täna Londonist väljuma, kuid sain just lennuettevõtjalt tekstisõnumi, et see lend on tühistatud. Kas mul on mingeid õigusi?

  JAH – teil on õigused vastavalt ELi eeskirjadele. Teil on õigus saada hüvitist piletihinna täies ulatuses reisi selles osas, mis jäi korraldamata või mille marsruut jäi muutmata esimesel võimalusel. Kui olete juba lennujaamas ja nõustute marsruudi muutmisega, on teil ka õigus toitlustamisele ja jookidele vastavalt ooteajale ning õigus teha kaks telefonikõnet või saata kaks tekstisõnumit või elektronkirja. Teil on samuti õigus tasuta ööbimisele hotellis, kui marsruuti muudetakse järgmiseks päevaks pärast kavandatud lendu ning sõltuvalt asjaoludest ka rahalisele hüvitisele.
 • Minu lend on edasi lükatud nelja tunni võrra. Kas mul on õigus saada rahalist hüvitist?

  Kui teie lend hilineb rohkem kui kolm tundi, võib teil olla õigus saada rahalist hüvitist, kui lennuettevõtja ei suuda tõendada, et hilinemise põhjustasid erakorralised asjaolud, mida ei oleks saanud vältida mõistlike meetmetega.
   
 • Kui saabusin registreerimislauda, teatati mulle, et minu lend marsruudil Brüssel–London on tühistatud. Otsustasin reisi ära jätta ning mulle öeldi, et mulle hüvitatakse pileti maksumus ning et ma saan rahalist hüvitist. Mitu nädalat hiljem ei ole ma ikka veel mingit hüvitist saanud. Kas on olemas tähtaeg raha tagasi maksmiseks ja hüvitamiseks?

  JAH – te oleksite pidanud saama piletiraha tagasi seitsme päeva jooksul alates selle tühistamisest. Hüvitise maksmine sõltub sellest, mis põhjusel lend tühistati, kuid ELi eeskirjad ei näe ette tähtaega hüvitise maksmiseks.
 • Kas mul on õigus saada hüvitist ainult nende lendude puhul, mis tühistati või ma võin saada hüvitist ka hilinenud lendude puhul?

  Mõlemal juhul võib teil võib olla õigus hüvitisele. Lendude tühistamise või hilinemise puhul te ei saa hüvitist, kui reisi tühistamine või hilinemine oli tingitud erakorralistest asjaoludest, näiteks halbade ilmastikutingimuste tõttu. Kui lend tühistati või see hilines erakorraliste asjaolude tõttu, ei pruugi teil olla õigust saada hüvitist, kuid lennuettevõtja peab teile pakkuma abi (hüvitis või marsruudi muutmine) ja kandma teie eest hoolt (söök ja/või majutus), kui te ootate alternatiivseid reisivõimalusi.
   
Lisateave selle teema kohta
Lennureisijate õigused
Avalikud arutelud
  Vajate nõuandeteenistuse abi?
  Saage abi ja nõuandeid