Izvēlne

Bieži uzdotie jautājumi - Nosūtīšana un piegāde

Pirms piecām nedēļām internetā pasūtīju grāmatu, kas citur jau ir izpirkta. Biju iecerējusi to dāvināt vīram dzimšanas dienā, kura jau ir pagājusi, bet grāmatu joprojām neesmu saņēmusi. Ko darīt? Open Aizvērt

Ja jūsu līgumā nav precizēts piegādes laiks, tad pasūtījums ir jāpiegādā 30 dienu laikā.

Ja tas nav piegādāts šajā laikā, sazinieties ar tirgotāju, lai vienotos par citu pieņemamu termiņu. Ja tirgotājs nespēj iekļauties šajā jaunajā termiņā, varat atcelt savu pasūtījumu.

Tomēr jums nav pienākuma tirgotājam dot termiņa pagarinājumu, ja laicīgi (pirms veicāt pirkumu) viņu informējāt, ka grāmatu jums nepieciešams saņemt laikus, pirms vīra dzimšanas dienas. Ja jau esat samaksājusi, tirgotājam ir pienākums atdot naudu pēc iespējas ātrāk.

Es pasūtīju kompaktdisku, kuru tā arī nesaņēmu. Tirgotājs uzskata, ka tā nav viņa, bet gan pasta vaina. Vai viņam ir taisnība? Open Aizvērt

NĒ. Par jūsu pirkuma piegādi atbildīgs ir tirgotājs. Tirgotājam ir pienākums sazināties ar piegādes pakalpojumu sniedzēju un pierādīt, ka prece ir piegādāta. Ja tirgotājs to nevar izdarīt, viņam ir jums jānosūta identiska prece vai jāatdod nauda.

Es dzīvoju Francijā. Pirms neilga laikā es internetā pasūtīju mēteli no uzņēmuma Vācijā. Taču rēķinā nebija iekļautas piegādes izmaksas, tāpēc, saņemot mēteli, man bija jāmaksā papildus. Vai tas bija pareizi? Open Aizvērt

NĒ. Piegādes izmaksas jums nav jāsedz, ja tās nebija skaidri norādītas, kad mēteli pasūtījāt. Tirgotājam ir pienākums norādīt kopējo cenu, pirms maksājat, un viņš nedrīkst prasīt papildu maksu, kad prece jau ir pasūtīta.

Es internetā pasūtīju fotoaparātu. Tagad uzzināju, ka man jāpiemaksā par piegādi. Ko darīt? Open Aizvērt

Tirgotājam ir pienākums norādīt jūsu izvēlētās preces vai pakalpojuma kopējo cenu, kā arī visus papildu maksājumus. Pircējiem nav jāsedz nekādas papildu izmaksas, ja tās nav skaidri norādītas pirms pasūtījuma veikšanas. Ja jums liekas, ka tirgotāja negodīgas rīcības dēļ esat pārmaksājis, jums jāsazinās ar tirgotāju un jālūdz, lai viņš atdod naudu. Varat arī vērsties savas valsts Centro Europeo del Consumidor en tu país Atidaryti kaip išorės nuorodą .

Internetā iegādājos preces, bet tās man piegādāja bojātas. Ko darīt? Open Aizvērt

Attiecībā uz tīmeklī pirktām precēm jums ir tādas pašas tiesības kā tad, ja preces iegādājaties veikalā. Ja precei ir defekts, varat pieprasīt preces remontu vai aizstāšanu ar citu (ja tas nav iespējams, varat prasīt, lai samazina cenu vai atdod naudu).

Izlasiet tirgotāja tīmekļa vietnē izklāstītos noteikumus attiecībā uz pirkumu atdošanu atpakaļ un sazinieties ar veikalu, lai prasītu risinājumu. Ja jūs neapmierina tirgotāja atbilde, varat vērsties savas valsts tikkuntattja ċ-ċentru Ewropew tal-konsumaturi Atidaryti kaip išorės nuorodą (ja veikals reģistrēts ES).

Internetveikalā nopirku ģitāru, taču to man piegādāja salauztu. Tirgotājs nevēlas ne nosūtīt citu ģitāru, ne atdot naudu. Viņš uzskata, ka pie bojājuma vainīgs ir transporta uzņēmums. Vai viņam ir taisnība? Open Aizvērt

NĒ. Tirgotājs atbild par jūsu pirkuma piegādi un līdz ar to arī par visiem bojājumiem, kas radušies transportēšanas laikā. Viņam ir pienākums ģitāru salabot vai nomainīt pret jaunu, vai jums atdot samaksāto naudu.

Kad jums piegādā preci, vienmēr ir ieteicams pārbaudīt, kādā stāvoklī to saņemat, kamēr piegādātājs ir klāt. Tad tirgotājs nevarēs apgalvot, ka bojājums radies tad, kad prece jau bija jūsu rīcībā.

Ja tirgotāja reakcija jūs neapmierina, varat sazināties ar мрежата от европейски потребителски центрове Atidaryti kaip išorės nuorodą savā valstī vai tajā valstī, kur nopirkāt ģitāru.

Gribu kādā interneta vietnē nopirkt jaunu mēteli un prasīt, lai to man piegādā Francijā. Uzņēmumam ir vietne vairākās ES valstīs, un esmu pamanījis, ka Vācijai domātajā vietnē cenas ir zemākas nekā Francijas vietnē. Vai varu preci pasūtīt no Vācijas vietnes un likt, lai to piegādā uz manu adresi Francijā? Open Aizvērt

Tas atkarīgs no tirgotāja. Visiem tirgotājiem, kas darbojas internetā, ir pienākums savus noteikumus skaidri izklāstīt savā tīmekļa vietnē. Noteikumos jānorāda, gan kādi pakalpojumi tiek sniegti, gan kādi ir iespējamie piegādes risinājumi, gan ierobežojumi. Kaut ko pērkot, jūs parasti norādāt, ka piekrītat šiem noteikumiem.

Ja Vācijas vietnē publicētajos noteikumos tirgotājs norāda, ka piegādā tikai Vācijā, viņam nav pienākuma jums preci piegādāt Francijā. Šādā gadījumā jums jāizmanto tā vietnes versija, kur tiek solīts piegādāt Francijā.

Tomēr tad, ja noteikumi gan Vācijas, gan Francijas vietnē ir vienādi, proti, tajās abās norādīts, ka piegāde iespējama uz abām valstīm, varat veikt pasūtījumu jebkurā no abām vietnes versijām un likt, lai preces jums piegādā Francijā.

Dzīvoju Beļģijā un gribu nopirkt jaunu mobilo tālruni no kāda Nīderlandes uzņēmuma. Tas piedāvā iespēju preci rezervēt tīmeklī un saņemt veikalā. Manā gadījumā veikals ir 80 km attālumā no manas dzīvesvietas, un gribu preci izņemt tur. Kad mēģinu internetā rezervēt mobilo tālruni, man pasūtījumu noraida, jo man nav pasta adreses Nīderlandē. Vai tā drīkst darīt? Open Aizvērt

. Saskaņā ar ES noteikumiem par ģeogrāfisko bloķēšanu tirgotāji nedrīkst liegt jums piekļuvi šāda veida pakalpojumam tikai tādēļ, ka dzīvojat citā valstī. Jums ir jābūt iespējai tīmeklī rezervēt tālruni un saņemt to veikalā Nīderlandē gluži tāpat, kā to var Nīderlandes iedzīvotāji.

Ja tirgotājs jums neļauj izmantot šo pakalpojumu, varat sazināties ar vietējo Eiropas Patērētāju centru un lūgt palīdzību.

Skatīt galveno informāciju par šo tematu

ES tiesību akti

Pēdējā pārbaude: 17/06/2022
Kopīgot šo lapu