Vietnes rīki

Valodu atlasītājs

ES karogs

Navigācijas ceļš

Izvēlne

Atjaunināts : 30/06/2017

Bieži uzdotie jautājumi - Laulība

 • Es apprecējos citā ES dalībvalstī, man nav tās pilsonības. Vai man jāreģistrē laulība dzimtenē?

  - Jūs, protams, varat pieprasīt, lai jūsu laulību reģistrē jūsu valstī, bet tas nav obligāti. Ja ir ievērotas tās valsts tiesības, kurā jūs apprecējāties, laulību automātiski atzīs visā ES, izņemot, ja tā ir viendzimuma laulība. Tādas pašlaik atzīst tikai 13 Eiropas Savienības valstīs: Apvienotā Karaliste (izņemot Ziemeļīriju), Beļģija, Dānija, Francija, Īrija, Islande, Luksemburga, Nīderlande, Norvēģija, Portugāle, Somija, Spānija un Zviedrija.

 • Mēs ar līgavaini dzīvojam Slovākijā un gribētu apprecēties Itālijā, kad tur pavadīsim savu atvaļinājumu. Vai mums ir automātiskas tiesības apprecēties citā ES valstī?

  - To, vai varat tur apprecēties, izlemj Itālijas iestādes. Šīm iestādēm nevajadzētu iebilst, ja jums ir kāda saikne ar Itāliju, piemēram, ja vismaz viens no jums tur dzīvo vai ir Itālijas pilsonis. Turklāt, ja Itālijas iestādes atļaus jums reģistrēt savu laulību Itālijā, to atzīs visā ES.

  Pēc atgriešanās Slovākijā jums, pamatojoties uz jūsu Itālijā izsniegto laulības apliecību, būs jāatjauno oficiālie dokumenti, kas apliecina jūsu ģimenes stāvokli.

Skatīt galveno informāciju par šo tematu
Laulība
ES tiesību akti
Sabiedriskās apspriešanas
  Jums vajadzīgs atbalsts no palīdzības dienesta?
  Vaicājiet, un mēs dosim padomu.