Navigācijas ceļš

Atjaunināts : 28/06/2016

travel

Ārkārtas situācijā

112: vienotais neatliekamās palīdzības tālrunis

112 ir visā Eiropas Savienībā vienādais neatliekamās palīdzības tālrunis. Varat uz šo tālruni piezvanīt no fiksēta telefona vai mobilā telefona jebkur ES. Tas jūs savienos tieši ar dienestiem, kas risina ārkārtas situācijas (policiju, ātro medicīnisko palīdzību, ugunsdzēsējiem).

Papildus tālrunim 112 joprojām darbojas arī valstu neatliekamās palīdzības dienestu tālruņi. Tomēr tikai zvanot uz 112, jūs varat visās ES dalībvalstīs sazināties ar dienestiem, kas risina ārkārtas situācijas.

112 izmanto arī dažās ārpussavienības valstīs, piemēram, Šveicē un Dienvidāfrikā.

Sīkāk par tālruni 112 katrā ES dalībvalstī English.

Piemērs

Nelaimes novēršana

Anastasioss no Grieķijas bija pārcēlies uz Lisabonu studēt, un drīz vien viņa dzīvoklī izcēlās ugunsgrēks. Viņš nezināja Portugāles avārijas dienestu tālruni, tomēr atcerējās, ka Portugālē var ārkārtas situācijās zvanīt uz 112 (gluži tāpat kā dzimtajā Grieķijā un jebkur citur ES). Viņš piezvanīja uz 112 un tika savienots ar Lisabonas neatliekamās palīdzības dienestiem, kuri uzreiz uz viņa māju nosūtīja ugunsdzēsējus.

Kad ceļojat ES, atcerieties paņemt līdzi savu Eiropas veselības apdrošināšanas karti (EHIC)български (bg)czech (cs)dansk (da)Deutsch (de)eesti (et)ελληνικά (el)English (en)español (es)Français (fr)Gaeilge (ga)italiano (it)lietuvių (lt)magyar (hu)Malti (mt)Nederlands (nl)polski (pl)português (pt)română (ro)slovenčina (sk)slovenščina (sl)suomi (fi)svenska (sv). Ja būs steidzami vajadzīga mediķu palīdzība, EHIC atvieglos formalitātes un jums palīdzēs saņemt kompensāciju par ārstēšanās izdevumiem valsts veselības aprūpes sistēmā.

Ja pazudis bērns, zvaniet uz 116000

Ja pazudis jūsu bērns (jūsu valstī vai citā ES dalībvalstī), varat zvanīt uz 116000, kas ir palīdzības dienests pazudušu bērnu meklēšanai English lielākajā daļā ES dalībvalstu.

Varat uz šo tālruni zvanīt, lai paziņotu, ka pazudis bērns English; tas sniedz palīdzību pazudušu bērnu ģimenēm.

Palīdzības tālrunis 116 000 pašlaik darbojas 22 ES dalībvalstīs svenska English.

Sīkāk par citiem 116 numuriem

Piemērs

Kā paziņot, ka pazudis bērns

Atpūšoties Francijā, vācu pāris Andreass un Kirstena ekskursijas laikā nepamanīja, ka pazudusi viņu meita. Pēc dažām stundām bērnu joprojām nebija izdevies atrast. Viņi sazinājās ar policiju, bet arī atcerējās tālruņa numuru, uz kuru Vācijā var zvanīt, lai ziņotu par pazudušiem bērniem. Zinādami, ka palīdzības tālrunis 116 000 darbojas arī Francijā, viņi uz to piezvanīja un saņēma padomu, kā lietu risināt kopīgi ar Francijas iestādēm.

ES tiesību akti
  • ES noteikumi par valstu palīdzības tālruņiem, kuri sākas ar 116 English
  • ES noteikumi par palīdzības tālruni 112 English
Sabiedriskās apspriešanas
    Jums vajadzīgs atbalsts no palīdzības dienesta?
    Vaicājiet, un mēs dosim padomu.