Vietnes rīki

Valodu atlasītājs

ES karogs

Navigācijas ceļš

Izvēlne

Atjaunināts : 25/04/2017

Bieži uzdotie jautājumi - Alkohola, tabakas un skaidras naudas līdzvešana

 • Esmu ieplānojis no Briseles doties uz Kubu, un mani draugi ir lūguši, lai atvedu viņiem cigārus.  Ņemot vērā to, ka šīs preces paredzētas personiskām vajadzībām, vai drīkstu tos ievest?

  Ievedumus uzskata par tādiem, kas paredzēti personiskām vajadzībām, ja tie nav regulāri un runa ir par precēm, ko izmantosiet jūs pats vai jūsu ģimene vai kuras tiks dāvinātas.

 • Es došos no Īrijas atvaļinājumā uz Lansarotes salu.  Vai, atgriežoties Īrijā, man ir tiesības uz atbrīvojumu no muitas nodokļiem?

  . Ja vien nepārsniedzat limitus, kas noteikti precēm, kas paredzētas personiskām vajadzībām, varat tās ievest no Kanāriju salām, nemaksājot muitas nodokļus, PVN un akcīzes nodokli.

 • Ja es dodos uz citu ES valsti ar čeku, kas pārsniedz 10 000 eiro, vai man ir pienākums to deklarēt? Vai šis pienākums ir spēkā tikai attiecībā uz summām, kas pārsniedz 10 000 eiro?

  Kad ieceļojat ES vai izceļojat no tās ar 10 000 eiro vai vairāk skaidrā naudā (vai kādu līdzvērtīgu summu citā valūtā) un/vai kādu citu finanšu/monetāru instrumentu, ko viena persona var anonīmi nodot citai personai, jums tas ir jādeklarē muitas iestādēm, izmantojot ES skaidras naudas deklarēšanas veidlapu. Uz jums var attiekties līdzīgs pienākums, kad ceļojat ES, tāpēc ka dažas ES valstis kontrolē skaidras naudas pārvietošanu ES teritorijā.

 • Vai man ir jādeklarē zelta vai dārgakmeņu imports, ja attiecīgā vērtība pārsniedz 10 000 eiro?

  . Uz zeltu, dārgmetāliem un dārgakmeņiem neattiecas deklarēšanas pienākums saskaņā ar ES noteikumiem, kas regulē skaidras naudas pārvietošanas kontroli.  Tomēr šos priekšmetus aptver muitas likumdošana, un uz tiem var attiekties īpaši valstu noteikumi.

 

Skatīt galveno informāciju par šo tematu
Alkohols, tabakas izstrādājumi, skaidra nauda un akcīzes nodokļi
ES tiesību akti
 • Padomes Direktīva par atbrīvojumu no pievienotās vērtības nodokļa un akcīzes nodokļa par precēm, kuras ieved personas, kas ieceļo no trešām valstīm English
 • Padomes Regula, ar kuru izveido sistēmu atbrīvojumiem no muitas nodokļiem English
 • Eiropas Parlamenta un Padomes regula par skaidras naudas kontroli, kuru ieved ES teritorijā vai izved no tās English
Sabiedriskās apspriešanas
  Jums vajadzīgs atbalsts no palīdzības dienesta?
  Vaicājiet, un mēs dosim padomu.