Paslaugų priemonės

Kalbų juosta

ES vėliava

Naršymo kelias

Meniu

Atnaujinta 2017-04-25

DUK. Alkoholio, tabako ir grynųjų pinigų vežimasis

 • Planuoju iš Briuselio vykti į Kubą. Draugai paprašė parvežti cigarų.  Ar galiu tai daryti? Mano supratimu, tokius gaminius galima įsivežti tik asmeniniam naudojimui?

  Laikoma, kad įvežamos prekės skirtos asmeniniam naudojimui, jeigu tai daroma retkarčiais, jomis naudositės jūs arba jūsų šeima arba jos skirtos dovanoti.

 • Vykstu atostogauti iš Airijos į Lansarotę.  Ar iš jos grįždamas į Airiją galiu įsivežti muitais neapmokestintų prekių?

  TAIP – jei neviršijate tokioms asmeniniam naudojimui skirtoms prekėms nustatytų ribų, galite jas be muitų, PVM ir akcizų įsivežti iš Kanarų salų.

 • Jei į kitą ES šalį vežuosi daugiau kaip 10 000 eurų išrašytą čekį, ar turiu jį deklaruoti? O gal privalau deklaruoti tik didesnes kaip 10 000 eurų grynųjų pinigų sumas?

  Kai atvykstate į ES arba iš jos išvykstate veždamasis 10 000 eurų ar didesnę grynųjų pinigų sumą (arba lygiavertę sumą kita valiuta) ir (arba) bet kuria kita finansine arba pinigine priemone, kurią vienas asmuo anonimiškai gali perduoti kitam, privalote ją deklaruoti muitinės pareigūnams naudodamasis ES grynųjų pinigų deklaracijos forma. Keliaudamas Europos Sąjungoje galite turėti panašią prievolę, nes kai kuriose ES šalyse taikoma ir grynųjų pinigų ES vidaus kontrolė.

 • Ar būtina deklaruoti įvežamą auksą arba brangakmenius, kurių vertė yra didesnė negu 10 000 eurų?

  NE – pagal ES grynųjų pinigų kontrolės taisykles auksas, taurieji metalai ir brangakmeniai neturi būti deklaruojami.  Tačiau šiems objektams taikomi muitinės teisės aktai ir gali būti taikomos tam tikros nacionalinės taisyklės.

 

Žr. pagrindinę informaciją šia tema
Alkoholis, tabako gaminiai, grynieji pinigai ir akcizai
ES teisės aktai
 • Tarybos direktyva dėl PVM ir akcizo netaikymo keliautojams iš ES nepriklausančių šalių English
 • Tarybos reglamentas dėl atleidimo nuo importo muitų arba eksporto muitų English
 • Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas dėl į ES įvežamų ar iš jos išvežamų grynųjų pinigų kontrolės English
Viešosios konsultacijos
  Pagalbos tarnybos
  Pagalba ir patarimai