Vietnes rīki

Valodu atlasītājs

ES karogs

Navigācijas ceļš

Izvēlne

Atjaunināts : 25/04/2017

Bieži uzdotie jautājumi - Laulības šķiršana un laulāto atšķiršana

 • Mēs ar vīru apprecējāmies Čehijā un pēdējo kopdzīves laiku pavadījām Vācijā. Mans vīrs, kurš brits, atgriezās uz dzīvi Lielbritānijā, bet es turpinu uzturēties Vācijā. Vai es varu iesniegt šķiršanos Čehijā?

  - Jūs varat iesniegt šķiršanos Čehijā tikai tad, ja atgriežaties uz dzīvi Čehijā un dzīvojat tur vismaz sešus mēnešus (ja esat čehiete) vai vienu gadu (ja jums ir citas valsts pilsonība). Tā kā turpināt uzturēties Vācijā, varat iesniegt šķiršanos tur, jo tā ir valsts, kur pēdējo laiku dzīvojāt kopā.

 • Vai ir ES noteikumi, kas nosaka, kuras valsts likumi regulē mūsu šķiršanos vai likumisku atšķiršanu, ja viens no mums dzīvo citā valstī?

  - Tiem nav obligāti jābūt tās valsts likumiem, kur atrodas tiesa, kura izskata attiecīgo lietu.

  Dažas ES valstis ir vienojušās par noteikumiem, kas nosaka, kuras valsts likumi ir piemērojami. Šīs valstis ir Austrija, Beļģija, Bulgārija, Francija, Itālija, Latvija, Lietuva, Luksemburga, Malta, Portugāle, Rumānija, Slovēnija, Spānija, Ungārija un Vācija.

  Tomēr, ja ir iesaistītas citas iepriekš neminētas valstis, grūti pateikt, kuras valsts likumi ir piemērojami. Tā kā var rasties neskaidrības, jo valstu likumi ļoti atšķiras, vislabāk ir konsultēties ar atbilstošas specializācijas juristu, lai noskaidrotu, kurā valstī iesniegt prasību par šķiršanos.

 • Spriedums par manas laulības šķiršanu tika pasludināts Zviedrijā. Vai man ir jāvēršas Polijas tiesās, lai panāktu šī sprieduma atzīšanu?

  - Šķiršanos (vai likumisku atšķiršanu un laulības anulēšanu), kura pasludināta kādā ES valstī, automātiski atzīs jebkurā citā. Tam nav vajadzīga īpaša procedūra.

  Tomēr Polijas dokumentus, kas apliecina jūsu ģimenes stāvokli, varat atjaunināt, pamatojoties uz Zviedrijā pasludināto spriedumu, kad šis spriedums ir galīgs (t.i., šo spriedumu vairs nevar pārsūdzēt).

Skatīt galveno informāciju par šo tematu
Laulības šķiršana un laulāto atšķiršana
ES tiesību akti
 • Jurisdikcija, nolēmumu atzīšana un izpilde laulības lietās un lietās par vecāku aizgādību čeština Dansk Deutsch Ελληνικά español suomi français magyar italiano Nederlands polski português română svenska English
Sabiedriskās apspriešanas
  Jums vajadzīgs atbalsts no palīdzības dienesta?
  Vaicājiet, un mēs dosim padomu.