Paslaugų priemonės

Kalbų juosta

ES vėliava

Naršymo kelias

Meniu

Atnaujinta 2017-04-25

DUK. Skyrybos ir gyvenimas skyrium

 • Su vyru susituokėme Čekijoje, o pastaruoju metu gyvenome Vokietijoje. Mano vyras britas dabar grįžo į Jungtinę Karalystę, bet aš tebegyvenu Vokietijoje. Ar galiu pateikti prašymą dėl santuokos nutraukimo Čekijoje?

  NE - galite pateikti prašymą dėl santuokos nutraukimo Čekijoje, jei į ją grįšite ir joje gyvensite bent šešis mėnesius (Čekijos piliečiai) arba vienus metus (ne Čekijos piliečiai). Tol, kol gyvenate Vokietijoje, prašymą dėl santuokos nutraukimo galite pateikti joje, nes tai šalis, kurioje kartu gyvenote pastaruoju metu.

 • Ar yra ES masto taisyklių, reglamentuojančių, kurios šalies teisė bus taikoma mūsų santuokos nutraukimui ar gyvenimui skyrium, jei vienas iš mūsų gyvena kitoje šalyje?

  NE - tai nebūtinai bus šalies, kurioje įsikūrę bylą nagrinėsiantys teismai, teisė.

  Kai kurios ES šalys – Austrija, Belgija, Bulgarija, Ispanija, Italija, Latvija, Lietuva, Liuksemburgas, Malta, Portugalija, Prancūzija, Rumunija, Slovėnija, Vengrija ir Vokietija – susitarė dėl taisyklių, pagal kurias nusprendžiama, kurios šalies įstatymai taikomi.

  Tačiau kitų nei nurodytosios šalių atveju gali būti labai sunku numatyti, kurios šalies įstatymai bus taikomi. Atsižvelgiant į šį neapibrėžtumą ir į tai, kad dažnai nacionaliniai įstatymai labai skiriasi, geriausia pasiteirauti, kur teikti prašymą, teisininko, kurio specializacija – tokios bylos.

 • Sprendimas dėl mano santuokos nutraukimo buvo priimtas Švedijoje. Ar turiu kreiptis į Lenkijos teismus, kad jis būtų pripažintas Lenkijoje?

  NE - vienoje ES šalyje priimtas sprendimas dėl santuokos nutraukimo, gyvenimo skyrium arba santuokos pripažinimo negaliojančia (šiuo atveju Švedijoje) bus savaime pripažįstamas bet kurioje kitoje šalyje (šiuo atveju Lenkijoje), tad jokios specialios procedūros atlikti nereikės.

  Vis dėlto galite prašyti Lenkijos dokumentų, patvirtinančių jūsų naująją civilinę būklę remiantis Švedijos sprendimu, kai jis taps galutiniu, t. y. jo jau nebus galima apskųsti.

Žr. pagrindinę informaciją šia tema
Skyrybos ir gyvenimas skyrium
ES teisės aktai
 • Jurisdikcija ir teismo sprendimų, susijusių su santuoka ir tėvų pareigomis, pripažinimas bei vykdymas čeština Dansk Deutsch Ελληνικά español suomi français magyar italiano Nederlands polski português română svenska English
Viešosios konsultacijos
  Pagalbos tarnybos
  Pagalba ir patarimai