Najczęściej zadawane pytania - Dostęp do treści online za granicą

Przepisy UE dotyczące dostępu do treści internetowych za granicą obejmują tymczasowe pobyty za granicą, np. podczas wakacji i podróży służbowych. W tym konkretnym przypadku, jeżeli codziennie dojeżdżasz do pracy w innym kraju UE, podczas pracy w Niemczech zachowujesz dostęp do tych samych treści co w domu we Francji.

Nie ma ograniczeń w dostępie do treści internetowych za granicą, pod warunkiem że mieszkasz w jednym z krajów UE. Jeśli jednak planujesz przeprowadzkę do innego kraju UE na dłuższy okres, musisz sprawdzić, jakie warunki dostępu do treści internetowych oferuje Twój usługodawca.
TAK. Jeżeli treści są udostępniane bezpłatnie przez internet, np. w bezpłatnej aplikacji, szwedzki nadawca nie jest zobowiązany do udostępniania tych treści poza Szwecją.

Gdy płacisz za treści internetowe, np. za muzykę albo filmy (streaming), zawsze powinnaś mieć dostęp do tych treści w innym krajach UE. Dostawcy bezpłatnych treści, np. nadawcy publiczni, mogą jednak zdecydować o tym, czy chcą dać użytkownikom dostęp do swoich treści poza własnym krajem.
TAK. Przepisy UE dotyczą wyłącznie dostępu podczas podróży do treści oferowanych w kraju ojczystym. Przykładowo w przypadku aplikacji służącej do oglądania meczów, hiszpański abonent może oglądać mecze piłki nożnej podczas wakacji w Estonii, ponieważ płaci abonament w swoim kraju zamieszkania, czyli w Hiszpanii. Jeżeli mieszkasz w Estonii, usługodawca nie ma obowiązku udostępnić Ci tych treści.

Zobacz najważniejsze informacje na ten temat

Prawo UE

Ostatnio sprawdzono: 09/06/2022
Udostępnij tę stronę