Navigatsioonitee

Ajakohastatud : 21/09/2016

travel

Loomade või taimede kaasavõtmine

Lemmikloomad (koerad, kassid ja tuhkrud)

ELi kodanikuna võite vabalt reisida oma kassi, koera või tuhkruga, kui tal on olemas Euroopa lemmikloomapass English . Sellise passi saate igalt volitatud veterinaarilt. Passis peab olema teave kehtiva marutõve vastase vaktsineerimise kohta.

Kui teil on koer, kass või tuhkur, kes on alla kolme kuu vanune (ning marutõve vastu vaktsineerimata), siis uurige asjaomaseliikmesriigi eeskirju English .

ELi lemmikloomapass on ainult koerte, kasside ja tuhkrute jaoks. Kui teil on muud lemmikloomad, nagu näiteks küülikud või kanaarilinnud, siis nende üle piiri toimetamiseks uurige asjaomaseid liikmesriigi eeskirju English .

Kui reisite oma lemmikloomaga Iirimaale, Maltale, Soome või Ühendkuningriiki, peab teie lemmik olema läbinud paelussi Echinococcus ravi järgmiselt:

  • lemmikoom peab läbima loomaarsti juures kõnealuse ravi mitte rohkem kui 120 tundi ja mitte vähem kui 24 tundi enne ettenähtud sisenemist Iirimaale, Maltale, Soome või Ühendkuningriiki;
  • ravi kinnitatakse ravi eest vastutava veterinaararsti poolt lemmikloomapassi asjaomases jaotises.

Identifitseerimine

Teie loomal peab olema elektrooniline mikrokiip või loetav tätoveering. mida kohaldati enne 3. juulit 2011 ning mis vastab lemmikloomapassis märgitud koodile.

Muud loomad ja taimed

Te võite kaasa võtta loomi või taimi English - sealhulgas ka nende osi - ELi liikmesriikides reisides. Kuid ELi liikmesriikidel on ranged eeskirjadohustatud liikide või neist tuletatud toodete transportimiseks. Mõnede liikide reisile kaasa võtmiseks on vajalik luba.

Konkreetsete liikide kohta teabe saamiseks peaksite alati uurima ELi elusloodusega kauplemise andmebaasi English . Samuti võite võtta ühendust CITESega español français English oma liikmesriigis, et saada teavet, kas konkreetse liigi puhul, mida soovite reisile kaasa võtta, on vajalik luba.

Loomahaiguste puhangute ajal võivad elusloomade ja loomse päritoluga toodete transportimiseks olla kehtestatud kohalikud piirangud. Kui kavatsete loomi transportida, võtke ühendust asjaomaste veterinaarasutustega.

Näidisjuhtum

Kontrollige alati, kas teil on lubatud oma ostud koju viia.

Kaya läks Kreekasse puhkust veetma. Tagasi Maltale pöördudes võttis ta kaasa merekilpkonna kilbist kaelakee. Tolliametnik küsis vastavat luba. Kuna luba ei olnud, siis kaelakee konfiskeeriti. Üldiselt on kaupade liikumine ELis vaba. Kuid mõnede ohustatud liikide puhul kontrollitakse rangelt nende liikumist üle riigipiiride. Järgmine kord peaks Kaya võtma ühendust CITESega Maltal ning tegema selgeks, kas toote puhul, mida ta tahab kaasa tuua, on vaja luba.

Avalikud arutelud
Vajate nõuandeteenistuse abi?
Küsige abi ja nõuandeid

või Islandi, Liechtensteini või Norra kodanikuna

Retour au texte en cours.

Antud juhul 28 ELi liikmesriiki + Island, Liechtenstein, Norra

Retour au texte en cours.

Antud juhul 28 ELi liikmesriiki + Island, Liechtenstein, Norra

Retour au texte en cours.