Naršymo kelias

Atnaujinta 2016-10-17

family

Vaikų grobimas

Jūsų partneris (partnerė) be jūsų sutikimo arba nepaisydamas (-a) teismo sprendimo išsivežė jūsų vaiką į kitą ES šalį?

Kad susigrąžintumėte vaiką, galite pradėti teisinę procedūrą. Centrinės institucijos gali jums padėti imtis reikiamų veiksmų. Ieškokite tarptautinio vaikų grobimo klausimais besirūpinančių centrinių institucijų .

Jei jūsų atvejis atitinka teisinius reikalavimus, ar vaikas turėtų būti grąžintas, nuspręs tos ES šalies, į kurią vaikas buvo išvežtas, teismai.

Galimos išimtys:

  • jei vaikui šalyje, kurioje gyveno prieš pagrobimą, grėsė pavojus,
  • jei vaikas jau pakankamai didelis, kad galėtų pareikšti, kad grįžti nenori.

Vykstant procesui tiek jums, tiek jūsų vaikui turėtų būti suteikta galimybė būti išklausytiems teisme.

Teismo sprendimo atšaukimas

Jei norite pabandyti pakeisti teismo sprendimą, turite kreiptis į tos šalies, kurioje sprendimas priimtas, teismą.

Taigi negalima pagrobti vaiko ir tikėtis, kad teismo sprendimas dėl vaiko globos bus atšauktas, o kitos valstybės narės teisme bus priimtas kitoks sprendimas.

Išimtys

Šios taisyklės netaikomos Danijoje, Islandijoje, Lichtenšteine, Norvegijoje ir Šveicarijoje.

Tačiau Danijoje, Islandijoje, Norvegijoje ir Šveicarijoje taikoma 1980 m. Hagos konvencija dėl vaikų grobimo français Deutsch español português English . Su šiomis šalimis susiję grobimo atvejai nagrinėjami vadovaujantis šia konvencija arba kitais tarptautiniais susitarimais.

Atsitikimas

Užtikrinti, kad būtų paisoma vaiko globos teisių

Irena ir Vincenzo 14 metų gyveno Italijoje, tačiau dabar skiriasi. 20013 m. Italijos teismas skyrė Vincenzo jų dukters Alessandros globą ir liepė ją laikinai apgyvendinti vaikų namuose Pizoje. Tą pačią dieną Irena su savo dukra išvyko iš Italijos į Slovėniją.

Slovėnijos teismas pripažino Italijos teismo sprendimą ir pradėjo Alessandros grąžinimo jos tėvui procedūrą, tačiau Irena šiam sprendimui pasipriešino.

Slovėnijos teismas suteikė Irenai Alessandros laikinos globos teises, nes buvimas vaikų namuose Italijoje būtų galėjęs padaryti mergaitei nepataisomą psichologinę žalą. Be to, Slovėnijos teisme Alessandra išreiškė norą likti gyventi su mama.

Vincenzo pateikė apeliacinį skundą dėl Slovėnijos teismo sprendimo ir jis buvo patenkintas. Alessandra buvo grąžinta į Italiją.

ES teisės aktai
  • Jurisdikcija ir teismo sprendimų, susijusių su santuoka ir tėvų pareigomis, pripažinimas bei vykdymas čeština Dansk Deutsch Ελληνικά español suomi français magyar italiano Nederlands polski português română svenska English
Viešosios konsultacijos
Pagalbos tarnybos
Pagalba ir patarimai