Bieži uzdotie jautājumi - Darbs publiskajā sektorā ārvalstīs

Ja esat civildienesta ierēdnis, kuru darbā ārzemēs norīkojis darba devējs, pieprasiet savam veselības apdrošinātājam veidlapu S1 (bijusī E 106), lai gan jums, gan jūsu ģimenei būtu pieejama veselības apdrūpe laikā, kad uzturaties ārpus savas valsts. Kolīdz esat atradis pastāvīgu dzīvesvietu, savā jaunajā mītnes valstī nosūtiet minēto veidlapu S1 (bijusī E 106) veselības apdrošināšanas iestādei, ko esat izvēlējies (ja šāda izvēle ir).

Uzmanību

Pacentieties sīkāk iepazīties ar tās valsts veselības aprūpes sistēmu, kurā nu strādājat. Tas ir svarīgi tāpēc, ka šī sistēma var ievērojami atšķirties no jūsu izcelsmes valsts sistēmas, kas jums labi pazīstama.

Lai varētu ārstēties turpat uz vietas (valstī, kur esat norīkots strādāt), pieprasiet savai apdrošināšanas iestādei (tajā valstī, kur jūs strādājat parasti) dokumentu DA1, kurā sniegtas sīkākas ziņas par negadījumu vai slimību. Tad dokumentu DA1 iesniedziet tās valsts apdrošināšanas iestādei, kurā esat norīkots darbā.

Laikā, kad nevarat strādāt, pabalstu jums maksā jūsu apdrošinātājs (tajā valstī, kurā jūs strādājat parasti).

— jaunās darbavietas valsts nedrīkst jūsu darba pieredzi novērtēt zemāk tikai tāpēc, ka to ieguvāt citā ES valstī. Nosakot algu, dienesta pakāpi un citus darba nosacījumus, līdzvērtīga pieredze jāvērtē līdzvērtīgi. Tas pats attiecas uz darba iespējām valsts sektorā.

— ja noteikumi prasa, lai attiecīgajā valstī jūs vispirms nodzīvotu kādu laiku, pirms varētu strādāt valsts dienestā, tie ir nelikumīgi, izņemot, ja attiecīgajam amatam ir īpašas vajadzības, kas šādus noteikumus attaisno.

Skatīt galveno informāciju par šo tematu

Pēdējā pārbaude: 19/12/2023
Kopīgot šo lapu