DUK. Išmokos šeimai

NE, Belgijoje teisę gauti įstatymais numatytas motinystės išmokas arba motinystės pašalpą turi tik oficialiai dirbantys asmenys.
NE, turėtumėte gauti tik Vokietijos išmokas. Jei turite teisę į šeimos išmokas daugiau kaip vienoje šalyje, institucijos turėtų nuspręsti, kuri šalis turėtų jas mokėti. Negali būti taip, kad kelios šalys jums mokėtų po visą išmokos sumą. Visada teikiama pirmenybė dėl darbo turimoms teisėms į išmokas, o ne dėl pensijos arba bedarbio pašalpos gavimo turimas teises.

Tačiau jei paaiškėtų, kad Vokietijos išmokos yra mažesnės nei išmokos, į kurias turite teisę Nyderlanduose, Nyderlandų valdžios institucijos jums sumokės išmokų skirtumą.
Iš esmės turite teisę gauti Austrijos išmokas vaikams.

Tačiau jei jūsų žmona taip pat turi teisę gauti išmokas šeimai, nes dirba Slovėnijoje, valdžios institucijos nuspręs, kuri šalis turėtų jas mokėti. Negali būti taip, kad abi šalys mokėtų jums po visą išmokų sumą. Jei teises į išmokas abiejose šalyse turite dėl to, kad jose dirbate, gausite šalies, kurioje gyvena jūsų vaikai, t. y. Slovėnijos, išmokas.

Jei paaiškėtų, kad Slovėnijos išmokos yra mažesnės nei išmokos, į kurias turite teisę Austrijoje, Austrijos valdžios institucijos jums sumokės išmokų skirtumą.
NE, kadangi esate komandiruota darbuotoja, jūs apdrausta pagal savo šalies socialinio draudimo sistemą, net jei dirbate užsienyje. Turite teisę tik į Portugalijos išmokas šeimai.
Vaiko išmokas galite gauti Šveicarijoje arba Vokietijoje, bet abiejose šalyse po visą išmokų sumą negausite. Jei teises į išmokas abiejose šalyse turite dėl to, kad jose dirbate, net jei jūsų vaikai gyvena dar kitoje šalyje, išmokas gausite iš vienos iš dviejų šalių, kuriose dirbate, – iš tos, kuri moka daugiau.
TAIP, susisiekite su Estijos išmokų šeimai įstaiga ir paprašykite, kad išmokos būtų mokamos tiesiogiai jums, o ne jūsų vyrui, nes jūs esate šeimą išlaikantis asmuo.
Turite teisę į išmokas šeimai pagal šalies, kuri moka jums bedarbio pašalpą, teisės aktus, net jei jūsų šeimos nariai gyvena kitoje ES šalyje. Bedarbiais tapę tarpvalstybiniai darbuotojai bedarbio pašalpas gauna iš tos šalies, kurioje gyvena, o ne iš tos, kurioje buvo paskutinį kartą apdrausti. Tokiu atveju šalis, kurioje bedarbis gyvena, atsakinga ir už šeimos išmokas. Teisė į išmokas šeimai priklauso nuo kiekvienos šalies teisės aktų, todėl kreipkitės patarimo į vietos socialinės apsaugos instituciją.
Pensininkai paprastai gauna išmokas šeimai iš tos šalies, kuri moka pensiją, jei vaikai gyvena toje šalyje. Jei jūsų vaikai gyvena šalyje, kuri nemoka jums pensijos, o jūs gaunate pensiją iš daugiau kaip vienos ES šalies, už jūsų išmokų šeimai mokėjimą atsakinga ta šalis, kurioje buvote apdraustas ilgiausiai.
Jei tėvai dirba dviejose skirtingose ES šalyse, o vaikai gyvena vienoje iš tų dviejų šalių, už išmokas šeimai atsakinga ta šalis, kurioje gyvena vaikai. Šalis, kurioje jūs dirbate, neturi mokėti išmokų šeimai sumos, kuri mokama šalyje, kurioje dirba jūsų sutuoktinė ir gyvena jūsų vaikai. Jei išmokos šeimai, mokamos šalyje, kurioje dirba jūsų sutuoktinė ir gyvena jūsų vaikai, yra mažesnės negu šalies, kurioje jūs dirbate, išmokos, šalis, kurioje dirbate, mokės jums to skirtumo dydžio priedą.
Paprastai teisę į išmokas šeimai žmogus turi toje šalyje, kurioje dirba arba yra bedarbis. Prašymą turite pateikti tos šalies kompetentingai įstaigai. Jei reikia, darykite tai per savo darbdavį. Ta įstaiga susisieks su šalies, kurioje gyvena jūsų šeimos nariai, įstaigomis, kad gautų informaciją apie šeimos sudėtį (šeimos narių skaičių, amžių, adresą ir pan.). Jei šalis, kurioje dirbate, nėra atsakinga už jūsų išmokas pagal vadinamąsias pirmenybės taisykles, įstaiga perduos jūsų prašymą tos šalies, kurios kompetencijai tas klausimas priklauso, įstaigai. Pastaroji įstaiga nagrinės jūsų prašymą taip, tarsi būtumėte jį pateikęs toje šalyje.
NE, negalite šeimos išmokų, kurios skirtos tam pačiam šeimos nariui, gauti du kartus už tą patį laikotarpį. Jeigu teisės į išmokas sutampa, taikomos vadinamosios pirmenybės taisyklės. Pagal tas taisykles išmokų šeimai mokėjimas vienoje iš tų šalių bus sustabdytas. Tačiau toks sustabdymas nėra visiškas – jis taikomas tokio dydžio išmokų sumai, kuri turi būti mokama pagal pirmenybę turinčios šalies teisės aktus. Tai reiškia, kad jei išmokos, kurių mokėjimas sustabdytas, yra didesnės negu pirmenybę turinčios šalies mokamos išmokos, ta šalis, kurios išmokos didesnės, turės mokėti tų dviejų išmokų skirtumo dydžio priedą.

Žr. pagrindinę informaciją šia tema

ES teisės aktai

Paskutinį kartą tikrinta 2024-04-15
Pasidalyti šiuo puslapiu