Menüü

KKK - Kaupade kohaletoimetamine

Tellisin viis nädalat tagasi internetist lõppenud tiraažiga raamatu. See oli mõeldud minu abikaasale sünnipäevaks, mis on nüüdseks möödas, kuid raamat ei ole siiani saabunud. Mida ma saan teha? Open Sulge

Kui lepingus ei ole täpsustatud kohaletoimetamise tähtaega, tuleb kaup kohale toimetada 30 päeva jooksul.

Kui see ei saabu õigeaegselt, peaksite kauplejaga ühendust võtma ning andma talle uue mõistliku tähtaja. Kui ta ei pea ka sellest tähtajast kinni, võite oma tellimuse tühistada.

Kauplejale ei pea andma hilisemat tähtaega juhul, kui olete talle (enne lepingu sõlmimist) ette teada andnud, et toode tuleb kohale toimetada teie abikaasa sünnipäevaks. Kui olete juba toote eest maksnud, peab kaupleja teile raha võimalikult kiiresti tagastama.

Tellisin CD, mis ei ole siiani saabunud. Kui võtsin kauplejaga ühendust, väitis ta, et see on postiteenistuse, mitte tema süü. Kas tal on õigus? Open Sulge

EI. Kauba kohaletoimetamise eest vastutab kaupleja. Kaupleja peab ühendust võtma tarneteenistusega ja tõendama, et toode on kohale toimetatud. Kui ta seda ei tee, peab ta teile saatma identse toote või selle hüvitama.

Elan Prantsusmaal. Hiljuti tellisin internetist mantli ühelt Saksamaa ettevõtjalt. Arve ei sisaldanud aga saatekulusid, nii et pidin mantli kättesaamiseks juurde maksma. Kas see on lubatud? Open Sulge

EI. Te ei pea tasuma saatekulusid, kui see ei olnud selgelt märgitud mantli tellimisel. Kauplejad peavad esitama kogumaksumuse enne maksmist. Mingeid täiendavaid tasusid ei tohi pärast tellimuse esitamist enam lisada.

Tellisin internetist kaamera. Nüüd küsitakse minult kauba kohaletoimetamise eest lisatasu. Mida ma saan teha? Open Sulge

Kauplejad peavad esitama toote või teenuse kogumaksumuse, mis sisaldab ka lisatasusid. Ostja ei ole kohustatud maksma lisatasusid või muid kulusid, välja arvatud juhul, kui need olid enne tellimuse esitamist selgelt märgitud. Kui arvate, et teilt on küsitud ebaõiglaseid tasusid, peaksite kauplejaga ühendust võtma ja paluma need hüvitada. Saate ühendust võtta ka teie koduriigis asuva Ζητήστε βοήθεια ή συμβουλές από το ευρωπαϊκό κέντρο καταναλωτών της χώρας σας Ava välislingina .

Internetist ostetud tooted olid saabudes defektsed. Mida ma saan teha? Open Sulge

Kui ostate kaupa internetist, on teil täpselt samad õigused kui kaupluses. Kui ostetud toode osutub defektseks või ei näe välja ega toimi nii nagu peab, on teil õigus taotleda selle parandamist, ümbervahetamist või, kui kumbki neist variantidest ei ole võimalik, siis hinna alandamist või hüvitamist.

Kontrollige kaupleja veebisaidilt, millised ostutingimused ning tagastusvõimalused kehtivad. Võtke nendega ühendust, et selgitada oma probleemi ning otsida sellele lahendust. Kui te ei saa rahuldavat vastust ning kaupleja asukohaks on Euroopa Liit, saate ühendust võtta oma koduriigis asuva Euroopan kuluttajakeskukseen Ava välislingina .

Ostsin internetipoest kitarri, kuid see saabus katkisena. Kaupleja ei ole nõus mulle uut kitarri saatma ega raha tagasi maksma, kuna ta väidab, et kahju tekkis veoettevõtja süül. Kas tal on õigus? Open Sulge

EI. Kaupleja vastutab kauba kohaletoimetamise eest ning seepärast ka veo ajal tekkivate kahjude eest. Ta on kohustatud teile müüdud kitarri kas parandama või ümber vahetama või teile selle eest raha tagasi maksma.

Kauba kohaletoimetamise korral on alati kasulik kontrollida kauba seisukorda kohe, kui see saabub ning selle kohale toimetanud isik on veel kohal. Nii ei saa kaupleja väita, et kahju tekkis alles pärast kauba kättesaamist.

Kui te ei saa kauplejalt rahuldavat vastust, võite ühendust võtta oma kohaliku Európai Fogyasztói Központok Hálózatához Ava välislingina või selle riigi keskusega, kust te kitarri ostsite.

Soovin osta internetist uue mantli ja selle kätte saada Prantsusmaal. Kaupleja veebisaidil on mitme ELi riigi versioonid ja märkasin, et hinnad Saksamaa versioonil on odavamad kui Prantsusmaa omal. Kas saan tellida veebisaidi Saksamaa versioonilt ja lasta kaubad saata Prantsusmaale? Open Sulge

See sõltub kauplejast. Kõik veebikauplejad peavad oma müügitingimused veebisaidil esitama selgelt ja arusaadavalt. Nendes tuleb selgitada, milliseid teenuseid pakutakse, sh kohaletoimetamisvõimalused ja kõik piirangud. Midagi ostes nõustute tavaliselt nende tingimustega.

Kui Saksamaa veebisaidi tingimustesse on kaupleja märkinud, et kohaletoimetamine on võimalik vaid Saksamaal, ei ole nad kohustatud kaupa Prantsusmaale toimetama. Peaksite sellisel juhul tellima veebisaidi sellelt versioonilt, mis lubab kohaletoimetamist Prantsusmaale.

Kui tingimused on nii Saksamaa kui ka Prantsusmaa veebisaitidel samad, nt mõlema puhul on võimalik kohaletoimetamine mõlemasse riiki, siis peaks teil olema võimalik tellida kaupa mõlemalt veebisaidilt ja lasta kaubad toimetada Prantsusmaale.

Elan Belgias ja soovin osta Hollandi firmalt uue mobiiltelefoni. Nad pakuvad teenust „Klõpsa ja tule järele" (click and collect), mis tähendab, et saan telefoni tellimuse teha internetis ja minna sellele järele poodi, mis asub minu elukohast 80 kilomeetri kaugusel. Internetist telefoni tellides minu tellimust ei aktsepteerita, sest mul ei ole Hollandi postiaadressi. Kas see on lubatud? Open Sulge

EI. Asukohapõhist piiramist käsitlevate ELi eeskirjade kohaselt ei ole kauplejal lubatud keelduda kirjeldatud teenuse osutamisest põhjusel, et elate teises riigis. Teil peaks olema võimalik telefon internetis tellida ja sellele Hollandisse järele minna täpselt sama moodi nagu Hollandi kodanikul.

Kui kaupleja keeldub teenuse osutamisest, võite abi saamiseks ühendust võtta oma kohaliku Euroopa tarbijakeskusega.

Lisateave selle teema kohta

ELi õigusaktid

Viimati ajakohastatud: 17/06/2022
Jaga lehekülge