Izvēlne

Bieži uzdotie jautājumi - Norīkoti darba ņēmēji

Valstī, uz kuru mani nosūtīja darba devējs, visi mani kolēģi nopelna minimālo algu. Vai arī man ir tiesības to saņemt? Open Aizvērt

— Jūsu darba devējam, kamēr strādājat ārzemēs, ir pienākums ievērot pamatnoteikumus par darba ņēmēju aizsardzību. Tie ietver noteikumus par minimālo algu, darba laiku, minimālo atpūtas laiku utt.

Uzziniet vairāk par jūsu tiesībām, sazinoties ar attiecīgās valsts biroju, kas ir kompetents norīkoto darba ņēmēju jautājumos.

Es esmu pašnodarbināta persona un plānoju pāris mēnešu pastrādāt ārzemēs. Kādas formalitātes man ir jānokārto? Open Aizvērt

Ja citā ES valstī vēlaties strādāt tikai dažus mēnešus, jums vispiemērotākais risinājums ir pašam sevi norīkot darbā ārvalstī.

Līdz ar to varēsit strādāt ārzemēs, saglabājot apdrošināšanu jūsu parastās darbavietas valsts sociālās apdrošināšanas sistēmā.

Pirms došanās projām jums jānokārto šādas formalitātes

Ja jums uz šo valsti nav jāpārceļas kamēr tur strādājat, (uz turieni dosities tikai īsos apmeklējumos), jums vajadzīga tikai Eiropas veselības apdrošināšanas karte. To varat saņemt no savas valsts veselības aprūpes pārvaldes iestādes.

Kad ieradīsities attiecīgajā valstī:

Es esmu pašnodarbināta persona, un norīkojuma periods, kas norādīts manā veidlapā A1 (bijusī E 101), ir beidzies. Diemžēl savu darbu vēl neesmu pabeidzis. Vai varu pagarināt savu norīkojumu? Open Aizvērt

— Jūs varat pieteikties uz pagarinājumu, ja jūsu darbam neparedzētu apstākļu dēļ vajag vairāk laika nekā sākotnēji paredzēts un ja kopējais norīkojuma laiks, ieskaitot papildu pagarinājumu, nepārsniedz 2 gadus.

Ar kuru iestādi ir jāsazinās? Vaicājiet savas valsts birojā, kas ir kompetents norīkoto darba ņēmēju jautājumos .

Jums ir jāpierāda, ka darbs jāturpina neparedzētu apstākļu dēļ, — pretējā gadījumā uzņemošā valsts var atteikt pagarinājumu.

Ja tā notiek, jūs joprojām varat palikt ārzemēs, tomēr iegūstat ārvalstnieka statusu, — tas nozīmē, ka jums ir jāpāriet uzņemošās valsts sociālās nodrošināšanas sistēmā (un jāveic sociālās apdrošināšanas maksājumi tur, nevis jūsu izcelsmes valstī).

Esmu pašnodarbināta persona un esmu sācis 3 gadu projektu citā ES valstī. Vēlos sevi norīkot darbā ārvalstī, lai saglabātu apdrošināšanu manas izcelsmes valsts sociālās nodrošināšanas sistēmā. Vai tas ir iespējams pat tad, ja tur strādāšu ilgāk par 2 gadiem? Open Aizvērt

IESPĒJAMS — Ja no paša sākuma ir skaidrs, ka ārzemēs strādāsit ilgāk par 2 gadiem, var prasīt, lai jums piešķir atbrīvojumu no uzņemošās valsts likumiem šajā jomā, kas ļauj jums uz laiku, kamēr strādājat ārzemēs, saglabāt apdrošināšanu jūsu izcelsmes valsts sociālās nodrošināšanas sistēmā.

Šāda veida atbrīvojumi katrā atsevišķā gadījumā ir atšķirīgi, tiem ir vajadzīga attiecīgo iestāžu piekrišana abās valstīs, un tie ir spēkā tikai noteiktu laiku.

Ar kuru iestādi ir jāsazinās? Vaicājiet uzņemošās valsts birojā, kas ir kompetents uz ārzemēm norīkoto darba ņēmēju jautājumos .

Kas notiek, ja laikā, kamēr strādāju norīkojumā citā ES valstī, ciešu nelaimes gadījumā? Vai mana izcelsmes valsts veselības apdrošināšanas sistēma sociāli nodrošinās mani un manu ģimeni? Open Aizvērt

— ilgākais 2 gadus (neatkarīgi no tā, vai jūs ir norīkojis jūsu darba devējs vai jūs pats kā pašnodarbinātais esat sevi norīkojis).

Lai jūs varētu saņemt medicīnisku palīdzību uz vietas, jums būs vajadzīgi 2 dokumenti:

Skatīt galveno informāciju par šo tematu

ES tiesību akti

Pēdējā pārbaude: 17/03/2024
Kopīgot šo lapu