Naršymo kelias

Atnaujinta 2017-03-29

Tarptinklinio ryšio tarifai

Kai kitose ES šalyse savo mobiliuoju telefonu skambinate, siunčiate SMS žinutes arba naršote internete, jūsų mobiliojo ryšio operatorius negali jums taikyti kokio nori didelio tarifo.

Visoje ES tarptinkliniam ryšiui taikomas eurotarifasEnglish – tai reiškia, kad šių paslaugų įkainiams nustatyta viršutinė riba, kad kainos nebūtų pernelyg didelės.

Maksimalūs skambučių, SMS žinučių ir naršymo internete (duomenų parsisiųsdinimo) tarifai yra:

 

2016 m. balandžio 30 d.**

2017 m. birželio 15 d.***

Skambučiai kitiems asmenims (už minutę, be PVM)

tarifai tokie patys kaip ir šalies viduje + iki 0,05 EUR

jokių papildomų tarptinklinio ryšio mokesčių, tarifai tokie patys kaip ir šalies viduje 

Skambučiai, į kuriuos atsiliepiama (už minutę, be PVM)

0,0114 EUR

SMS žinutės kitiems asmenims (už vieną žinutę, be PVM)

tarifai tokie patys kaip ir šalies viduje + iki 0,02 EUR

Internetas (duomenų parsisiųsdinimas, už MB*, be PVM)

tarifai tokie patys kaip ir šalies viduje + iki 0,05 EUR

*Nurodyta kainos riba už megabaitą, bet bus skaičiuojama kilobaitų tikslumu.

**Tarptinklinio ryšio mokestį sudaro vidaus ryšio tarifas +0,05 EUR, jis negali būti didesnis kaip 0,19 EUR už skambučius ir 0,20 EUR už duomenų siuntimą. Tarptinklinio ryšio mokestį sudaro vidaus ryšio tarifas +0,02 EUR, jis negali būti didesnis kaip 0,06 EUR už trumpąsias žinutes (SMS).
***Tarptinklinio ryšio paslaugų kainos nebetaikomos, jeigu savo mobiliuoju telefonu užsienyje naudojatės laikinai. Paslaugų teikėjai vis dar gali iš jūsų imti mokestį už nuolatinį naudojimąsi SIM kortele kitoje šalyje.

Šios kainų ribos taikomos visiems, nebent pasirinkote specialias paslaugas ar paketą. Žinoma, jūsų paslaugų teikėjas gali jums pasiūlyti mažesnius įkainius, todėl verta paieškoti gerų pasiūlymų.

Išsamesnės informacijos apie specifines sąlygas kiekvienoje šalyje teiraukitės nacionalinių reguliavimo institucijų English .

Pranešimas apie kainas

Kai kertate sieną tarp ES šalių, jūsų mobiliojo ryšio operatorius SMS žinute jus turi informuoti apie skambinimo ir skambučių priėmimo, SMS žinučių ir naršymo internete (duomenų parsisiuntimo) kainą toje ES šalyje, į kurią atvykote.

Apsauga nuo nelauktai didelių sąskaitų

Siekiant jus apsaugoti nuo didžiulių tarptinklinio ryšio sąskaitų už duomenų siuntimąsi į mobilųjį telefoną kitoje pasaulio šalyje, yra nustatyta 50 eurų (arba atitinkamos sumos kita valiuta) riba, nebent su savo operatoriumi būtumėte susitaręs kitaip. Taip pat gausite įspėjimą, kai pasieksite 80 % sutartos ribos.

Atsitikimas

Daugiau netikėtai nesusikaups didžiulės sąskaitos už tarptinklinio ryšio paslaugas

Vengrė Aniko savo išmaniajame telefone naudojasi daugeliu programėlių: muzikos siuntimosi paslaugomis, socialinių tinklų programėlėmis bendrauti su draugais, žemėlapių programėlėmis parduotuvėms ir restoranams susirasti. Atostogaudama Graikijoje ji savo telefone pamiršo išjungti automatinio atnaujinimo funkciją. Tačiau jai nebereikia nerimauti dėl to, kad jos sąskaita netikėtai taps milžiniška: duomenų perdavimo tarptinkliniu ryšiu maksimalus mokestis yra 50 eurų (be PVM), nebent su savo mobiliojo ryšio operatoriumi Aniko būtų susitarusi kitaip.

Ką daryti kilus problemoms

Jeigu, jūsų nuomone, paslaugų teikėjas pažeidė jūsų teises, susijusias su tarptinklinio ryšio paslaugų kainomis ir sąlygomis,

 • kreipkitės į paslaugų teikėją arba pardavėją, nurodydami savo teises ir jų pareigasEnglish , ir paprašykite jų išspręsti problemą, kol nesate priverstas imtis kitų priemonių.
 • Jeigu paslaugų teikėjo atsakymas jūsų netenkina, galite kreiptis į atitinkamas nacionalines reguliavimo institucijas English . Jos gali turėti galių išspręsti ginčą. Daugeliu atvejų jos turi parengusios specialias procedūras ir teisingai ir greitai išsprendžia problemas. Šioms institucijoms galite teikti skundus dėl sutarties sąlygų, paslaugų kokybės, galimybių naudotis tinklais ir paslaugomis, tarptinklinio ryšio sąlygų.

Atsitikimas

Neleiskite, kad paslaugų teikėjas taikytų jums per didelius įkainius

Po atostogų Italijoje danė Birgit gavo didelę sąskaitą už naudojimąsi išmaniuoju telefonu, kuriuo per atostogas bendravo su draugais ir artimaisiais. Ji kreipėsi į paslaugų tiekėją, priminė apie įkainių ribas ir maksimalias kainas pagal ES taisykles ir paprašė peržiūrėti mokesčius. Po to iš paslaugų teikėjo ji gavo naują sąskaitą su atitinkamai pakoreguotu mokesčio dydžiu.

Viešosios konsultacijos
  Pagalbos tarnybos
  Pagalba ir patarimai

  Pagalba ir patarimai

  Nacionalinės reguliavimo institucijos

  Dėl problemų arba klausimų, susijusių su naujais apribojimais, kreipkitės į ES šalies, kurioje įsisteigęs jūsų mobiliojo ryšio operatorius, nacionalinę reguliavimo instituciją.