Naršymo kelias

Atnaujinta 2016-11-15

living-abroad

Gyvenamosios vietos užsienyje registravimas

Per pirmuosius 3 buvimo naujoje šalyje mėnesius jūsų, kaip ES piliečio, negali būti reikalaujama pateikti prašymo išduoti teisę gyventi toje šalyje patvirtinantį dokumentą, nors kai kuriose šalyse atvykus reikia iškart pranešti apie savo buvimą joje.

Po 3 mėnesių jums gali tekti užregistruoti savo gyvenamąją vietą atitinkamoje valdžios institucijoje (dažnai savivaldybėje arba vietos policijos poskyryje) ir gauti registracijos liudijimą.

Jums reikės pateikti galiojančią asmens tapatybės kortelę arba pasą ir:

 • samdomi ir į užsienį komandiruoti darbuotojai
  • darbo pažymėjimą arba darbdavio išduotą įdarbinimo patvirtinimą,
 • savarankiškai dirbantys asmenys
  • jūsų kaip savarankiškai dirbančio asmens statuso įrodymą,
 • pensininkai
  • visapusiško sveikatos draudimo įrodymą,
  • įrodymą, kad turite pakankamai pajamų ir jums nereikia finansinės paramos; pajamos gali būti gaunamos iš bet kokio šaltinio,
 • studentai
  • įrodymą, kad esate užsiregistravę patvirtintoje mokymo įstaigoje,
  • visapusiško sveikatos draudimo įrodymą,
  • pareiškimą, kad turite pakankamai pajamų ir jums nereikia finansinės paramos; pajamos gali būti gaunamos iš bet kokio šaltinio.

Jums nereikia pateikti jokių kitų dokumentų.

Užsiregistravę gausite registracijos liudijimą. Ja patvirtinama jūsų teisė gyventi toje šalyje.

Registracijos liudijimas jums turėtų būti išduotas nedelsiant ir neturėtų kainuoti brangiau nei tapatybės kortelės tos šalies piliečiams.

Ji turėtų galioti neribotą laikotarpį (jos galiojimo nereikia pratęsti), nors, pasikeitus adresui, gali reikėti apie tai pranešti vietos valdžios institucijoms.

Sužinokite, kur ir kaip užsiregistruoti šalyje, kurioje šiuo metu gyvenate:

Pasirinkite šalį

Pasirinkite šalį

Visose ES šalyse bendros teisės


* Nacionalinės institucijos dar nepateikė informacijos

Jeigu užsiregistruoti privalote, bet to nepadarėte, jums gali būti skirta bauda, tačiau galite ir toliau gyventi šalyje ir vien dėl to negalite būti iš jos išsiųsti.

Daugelyje šalių jums reikės su savimi visuomet turėti registracijos liudijimą ir nacionalinę tapatybės kortelę arba pasą. Jei juos pamirštumėte pasiimti, galite gauti baudą, bet vien dėl to negalite būti išsiųsti iš šalies.

Jei jums kyla sunkumų gauti registracijos liudijimą, galite kreiptis į mūsų pagalbos tarnybas.

Taip pat žr., kaip:

Atsitikimas

Galite pradėti dirbti prieš užsiregistruodami

Vokietis Kurtas atvyko į Belgiją dirbti nepriklausomu advokatu partnerystės pagrindu. Kai jis nuėjo užsiregistruoti į savivaldybę, jam buvo pasakyta, kad jis negali pradėti dirbti, kol negaus registracijos liudijimo.

Tai netiesa, nes būdamas ES pilietis Kurtas gali pradėti dirbti kaip savarankiškai dirbantis asmuo, nors dar negavo registracijos liudijimo. Bet kuriuo atveju gavusios prašymą valdžios institucijos registracijos liudijimą privalo išduoti nedelsiant.

 

Viešosios konsultacijos
Pagalbos tarnybos
Pagalba ir patarimai