Izvēlne

Bieži uzdotie jautājumi - Brīvprātīgais darbs: kur sākt

Vai Eiropas Solidaritātes korpusa brīvprātīgajiem ir vajadzīgas kādas īpašas prasmes? Open Aizvērt

NĒ. Šajā programmā piedalīties var ikviens. Jūs saņemsiet īpašu apmācību pirms došanās ceļā.

Vēlos strādāt brīvprātīgo darbu ārzemēs. Kur varu atrast informāciju un saņemt atbalstu? Open Aizvērt

Vispirms izpētiet Eiropas Solidaritātes korpusa tīmekļvietni. Tur sniegta sīkāka informācija arī par iespējām strādāt brīvprātīgo darbu ārzemēs.

Vēlos strādāt brīvprātīgo darbu Spānijā. Vai man jāzina spāņu valoda? Open Aizvērt

— izņemot gadījumus, kad veicamajiem uzdevumiem ir īpaši vajadzīgas valodas pamatzināšanas. Projekta laikā jums būs pieejams lingvistiskais atbalsts, tāpēc, uzturoties Spānijā, noteikti kaut nedaudz iemācīsieties spāņu valodu.

Vai man vajadzīga apdrošināšana? Open Aizvērt

JĀ. Tomēr jums kā Eiropas Solidaritātes korpusa brīvprātīgajam ir tiesības uz bezmaksas apdrošināšanu, ja dodaties uz ārzemēm. Sīkākas ziņas lūdziet organizācijai, kura jūs nosūta.

Ko darīt, ja man nepatīk savs brīvprātīgā darba projekts? Vai drīkstu izstāties? Open Aizvērt

Ja situācija ir ļoti sarežģīta un problēmas nav iespējams atrisināt citādi, ir veidi, kā izbeigt brīvprātīgā darba līgumu, to atstājot tikai kā pēdējo iespēju.

Vai man būs kas jāmaksā, lai varētu piedalīties brīvprātīgā darba projektā? Open Aizvērt

NĒ. Par dalību Eiropas Solidaritātes korpusa brīvprātīgā darba projektā jums nekas jāmaksā nebūs.

Vai ES dalībvalstis drīkst noteikt, ka to brīvprātīgo darba sistēma ir pieejama tikai to pilsoņiem? Open Aizvērt

JĀ. Valstu brīvprātīgo darba sistēmas ne vienmēr ir pieejamas ārzemniekiem. Sazinieties ar kompetento iestādi, lai šo jautājumu noskaidrotu.

Vēlos doties uz Āziju. Vai man vajadzīga vīza? Open Aizvērt

VARBŪT. Dalība brīvprātīgo projektā jūs neatbrīvo no pienākuma ievērot attiecīgās valsts vīzu režīmu. Noteikti noskaidrojiet šo jautājumu!

Nesen sāku strādāt brīvprātīgo darbu citā ES dalībvalstī. Kuras iestādes ir atbildīgas par manu sociālo apdrošināšanu, un kāds ir mans juridiskais statuss šajā ārvalstī? Open Aizvērt

ES tiesību aktos nav noteikts brīvprātīgā statuss. Par ārzemēs strādājošajiem rūpējas gan viņus nosūtījusī, gan uzņemošā organizācija. Jums kā brīvprātīgajam ir tiesības dzīvot jebkurā ES dalībvalstī, ja jums ir pietiekami daudz līdzekļu, lai varētu sevi uzturēt, un visaptveroša veselības apdrošināšana. Ja atbilstat šīm prasībām, par jums rūpēsies attiecīgās ārvalsts sociālās apdrošināšanas sistēma. Ja citā ES valstī uzturaties īsu laiku, jums varētu noderēt jūsu valstī izsniegta Eiropas Veselības apdrošināšanas karte, jo, uzrādot to, varat saņemt medicīnisko aprūpi, ja pēc tās rodas vajadzība, esot ārzemēs.

Vai pēc brīvprātīgā darba citā ES valstī es saņemšu sertifikātu, kuru atzīst visā ES? Open Aizvērt

Ja esat piedalījies kādā no Eiropas Solidaritātes korpusa brīvprātīgā darba projektiem, jums izsniegs “Youthpass” sertifikātu en .

Kas ir “Youthpass” sertifikāts, un kur varu to pieprasīt? Open Aizvērt

Ja jums ir “Youthpass” sertifikāts, varat būt pārliecināts, ka pieredze, ko ieguvāt Eiropas Solidaritātes korpusā, tiks atzīta kā izglītība un neformālas mācīšanās periods. Ja piedalāties solidaritātes projektā, jūsu organizācijai ir jāreģistrējas “Youthpass” tīmekļvietnē en un jāievada dati par jums. Tad var apstiprināt un izveidot jūsu sertifikātu.

Skatīt galveno informāciju par šo tematu

ES tiesību akti

Pēdējā pārbaude: 21/06/2024
Kopīgot šo lapu