DUK. Dvigubas apmokestinimas

TAIP. Valstybės narės gali taikyti tokias mokesčių taisykles ir reikalauti teikti mokesčių deklaracijas savo pasirinkta tvarka, jei taikydamos šias procedūras nieko nediskriminuoja. Kad šalys reikalautų savo piliečių, kurie nėra jų gyventojai, deklaruoti savo pajamas, neįprasta, bet nėra negirdėtas dalykas.

Be to, tai, kad gyvenate ir dirbate vienoje šalyje, nebūtinai reiškia, kad esate jos gyventojas pagal tos šalies ir šalies, kurios pilietis esate, mokesčių susitarimo sąlygas.

Paprastai, jei gyvenate ir dirbate ne savo šalyje ilgiau kaip 6 mėnesius per metus, veikiausiai esate tos šalies gyventojas mokesčių tikslais ir ta šalis galės apmokestinti visas jūsų pajamas, t. y. tiek toje šalyje gautą darbo užmokestį, tiek kitur (ES ir už jos ribų) uždirbtas pajamas. Tačiau jei turite stiprius šeimos ir ekonominius ryšius su savo šalimi, galite vis tiek būti laikomas jos gyventoju mokesčių tikslais, net jei joje praleidžiate mažiau kaip 6 mėnesius per metus.

Jei ne savo šalyje praleidžiate mažiau kaip 6 mėnesius per metus, paprastai liekate savo šalies gyventoju mokesčių tikslais. Tokiu atveju kitoje šalyje veikiausiai būtų apmokestinamas tik jūsų darbo užmokestis ir kitos toje šalyje gaunamos pajamos, o visur kitur gaunamos pajamos būtų apmokestinamos jūsų šalyje.

Kreipkitės į Lenkijos mokesčių institucijas ir išsiaiškinkite, kokios taisyklės taikomos jums. Bet kuriuo atveju, jei persikėlėte iš vienos šalies į kitą, patartina apie tai pranešti mokesčių institucijoms, kad vėliau išvengtumėte problemų.

Jei jūsų darbdavys gyvena Austrijoje, paprastai joje ir turėtumėte mokėti Austrijoje uždirbamų pajamų mokestį nepriklausomai nuo to, kiek laiko joje praleidžiate.

Jei Austrijoje praleidžiate mažiau negu 6 mėnesius, veikiausiai jūsų šalis mokesčių tikslais išliks Airijoje, todėl joje bus apmokestinamos visos jūsų gautos pajamos, įskaitant jūsų pajamas iš Austrijos. Tačiau tokiu atveju tikriausiai būtų galima atskaičiuoti jūsų Austrijoje sumokėtą mokestį nuo Airijos mokėtinos mokesčių sumos.

Kad nekiltų abejonių, turėtumėte peržiūrėti dvišalę Airijos ir Austrijos mokesčių konvenciją de en fr .

Tai priklausytų nuo Suomijos ir Italijos dvišalio susitarimo dėl mokesčių sąlygų ir tikslaus jūsų pajamų pobūdžio.

Pagal standartinį dvigubo apmokestinimo išvengimo susitarimą privačiojo sektoriaus pensijos būtų apmokestinamos tik jūsų gyvenamojoje šalyje – šiuo atveju, Italijoje. Pajamos, gautos iš investicijų (dividendai) gali būti apmokestinamos ir Suomijoje, ir Italijoje, tačiau tokiu atveju Italija dėl Suomijoje sumokėtų mokesčių paprastai leistų taikyti lengvatą.

Atskiros šalys gali pasirašyti susitarimus dėl dvigubo apmokestinimo išvengimo. Jei jos tokio susitarimo nėra sudariusios, ES taisyklėmis negalima jų priversti to padaryti, ir kiekviena šalis, su kuria esate susijęs, gali teisėtai reikalauti, kad užpildytumėte mokesčių deklaracijas. Tačiau tai, kad privalote deklaruoti tas pačias pajamas dviejose ES šalyse, nebūtinai reiškia, kad du kartus mokėsite mokesčius. O jei net ir turėsite sumokėti mokesčius du kartus, galbūt vienoje iš tų šalių galėsite juos susigrąžinti.

Daugiau informacijos rasite Ispanijos ir Švedijos de en fr mokesčių konvencijoje.

Deja, Danijos ir Prancūzijos dvigubo apmokestinimo išvengimo sutartis nebetaikoma. Mokesčių mokėtojai, pavyzdžiui, pensininkai, kurie gauna pajamų iš Danijos, bet gyvena Prancūzijoje, Danijoje gaunamų pajamų mokesčius dabar turi mokėti abiejose šalyse.

Tačiau gali būti, kad pagal nacionalinę teisę galėsite gauti mokesčių lengvatų, kad būtų išvengta dvigubo apmokestinimo. Pasiteiraukite Prancūzijos mokesčių institucijų, ar galite kuriuos nors iš Danijoje sumokėtų mokesčių išskaičiuoti iš Prancūzijoje mokėtinos mokesčių sumos.

ES šalys neprivalo sudaryti dvigubo apmokestinimo išvengimo sutarčių, kad panaikintų dvigubą apmokestinimą, ir ES taisyklėmis jų negalima priversti to padaryti. Tačiau dedamos pastangos mažinti mokestines kliūtis laisvam piliečių judėjimui iš vienos šalies į kitą, įskaitant dvigubo apmokestinimo pavojų.

TAIP, informacija užsienio šalyse gyvenantiems pensininkams paprastai (kartais keliomis kalbomis) pateikiama specialiose nacionalinių mokesčių institucijų tarnybose. Plačiau anglų kalba apie Vokietijos pensininkų, gyvenančių svetur, apmokestinimą en . Be to, informacijos anglų kalba užsienyje gyvenantiems pensininkams paprastai teikiama konsulinių įstaigų en ir pensijų sistemų bg interneto svetainėse.

TAIP, ES šalys gali taikyti savo pasirinktas mokesčių taisykles, jei jomis nepažeidžiami ES teisės aktai, pavyzdžiui, kol nediskriminuojami kitų valstybių piliečiai. Savivaldybių renkami mokesčiai grindžiami būsto nuoma ir yra taikomi visiems; jei nuomojotės butą, kad ir trumpam laikui, jums gali tekti mokėti šį mokestį.

Tačiau gali būti, kad kai kurios arba visos savivaldybės taiko lengvatinius tarifus arba atleidžia nuo vietos mokesčių, jei, pavyzdžiui, jūsų pagrindinė gyvenamoji vieta yra kitur. Reikėtų kreiptis į atitinkamą savivaldybę ir išsiaiškinti, ar turite teisę į tokią mokesčių lengvatą.

Žr. pagrindinę informaciją šia tema

ES teisės aktai

Reikia daugiau informacijos apie taisykles konkrečioje šalyje?

Klauskite nacionalinių administravimo įstaigų
Paskutinį kartą tikrinta 2023-12-04
Pasidalyti šiuo puslapiu